Autonomiczny rapid transit (Art), zaprezentowany w Chinach 2 czerwca ma około 30 metrów długości i czujniki, które wykrywają wymiary drogi, co pozwala mu na poruszanie się po określonym torze, bez metalowych szyn, powiedział Xinhaunet.net Feng Jianghua, główny inżynier projektu.

Pociąg może pomieścić 307 pasażerów, bezproblemowo porusza się po ulicach i łatwiej go dostosować, niż tradycyjny pociąg. Osiąga prędkość 70 km/h.

Technologia, która stoi za Art została opracowana przez chińskiego producenta CRRC Zhuzhou Locomotive Co., który projektuje również części dla szybkiej kolei chińskiej.

Firma, która pracuje z Art od 2013 roku ma nadzieję, że pociąg będzie gotowy do eksploatacji w 2018 roku.

Zamiast stalowych kół, jak u innych pociągów, Art wyposażony jest w gumowe koła mocowane na plastikowym rdzeniu, które powiązane są ze specjalnie zaprojektowaną technologią zarządzania, zdradza Paper.Cn.

Konstruktorzy podkreślają, że Art jest znacznie tańszy niż metro, którego budowa będzie kosztować około 400 - 700 milionów juanów (60 - 100 milionów dolarów) za kilometr. Art, wyceniono na około 15 mln juanów (2,2 mln dolarów).

Wirtualny pociąg został przedstawiony w momencie, gdy inżynierowie z całego świata starają się zmodernizować infrastrukturę drogową.

W USA Elon Musk, właściciel firmy Tesla i SpejsX, rozwija nowy środek transportu -Hyperloop, którego maksymalna prędkość powinna przekroczyć 1200 km/h. Byłaby to kapsuła zabierająca do 28 osób, która poruszałaby się w specjalnej rurze z obniżonym ciśnieniem.

Tłum. Emila Liberda

Źródło : independent.co.uk 

Państwo: 
Video: 

Komentarze

Wysłane przez Thomasoneme (niezweryfikowany) w

propecia buy: <a href=" http://medrxst.com/# ">cheap propecia</a> - finasteride without doctor
tadalafil 20mg

Wysłane przez Roberthic (niezweryfikowany) w

best ed pill <a href=" http://edpillst.com/# ">ed medications</a> - medicine for erectile
best pill for ed

Wysłane przez Victorshill (niezweryfikowany) w

northwest canadian pharmacy <a href=" https://pharmfst.com/# ">best online canadian pharmacy</a> - canadian pharmacy levitra value pack
canadian pharmacy victoza

Strony

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.