Wysiłki Szanghaju mające na celu wzmocnienie rozwoju talentów w ostatnich latach sprawiły, że jest to idealne miasto dla naukowców na całym świecie. Miasto wdrożyło szereg działań reformatorskich, aby stać się ośrodkiem innowacji naukowych i technologicznych.

Badanie przeprowadzone przez firmę wydawniczą Springer Nature i Shanghai Institute of Science wykazało, że Szanghaj jest najbardziej atrakcyjnym miastem w Chinach według 654 badanych naukowców z całego świata.

„Dziesięć lat temu opłata za przeniesienie patentu nowego środka przeciwdrobnoustrojowego była równa wartości wynagrodzenia personelu naukowego za całe dziesięciolecie, a dochód dla osób prywatnych był niewielki” powiedział Ye Yang, zastępca dyrektora Szanghajskiego Instytutu Medycyny Chińskiej Akademii Nauk. „Teraz sprawy są zupełnie inne”.

Aby zachęcić pracowników naukowych do poprawy swoich możliwości badawczych, Szanghaj zaczął oferować więcej korzyści. Dochód z transformacji wyników innowacji technologicznych jest rozdzielany odpowiednio w stosunku 5: 2: 3 do prywatnych jednostek, zespołu i instytutu badawczego.

Ponadto Szanghaj bada innowacyjne systemy do rozwijania talentów, aby wspierać wybitnych pracowników i zapewnia naukowcom większą kontrolę nad funduszami na projekty naukowe. W odniesieniu do młodych talentów i startupów, kluczowych zasobów dla przyszłego rozwoju, miasto jest hojne w oferowaniu inwestycji i możliwości.

Przedsiębiorstwo usług technicznych Titan osiągnęło roczną sprzedaż w wysokości 1 miliarda juanów (144,73 miliona USD) od momentu powstania, z czego 200 000 juanów pochodzi z fundacji dla przedsiębiorczych studentów uniwersytetu w Szanghaju.

W opinii założyciela firmy Titan, Xie Yingbo, Szanghaj ma duży rynek usług technicznych, ponieważ miasto gromadzi coraz więcej ośrodków badawczych i instytutów innowacji. „Będziemy dążyć do opracowania lepszych produktów, oferując kompleksowe rozwiązania instytutom naukowym”.

Arnout Jacobs, dyrektor generalny regionu Chin w Springer Nature, który pracował w Szanghaju przez trzy lata, powiedział, że jest wiele powodów, dla których miasto stało się magnesem dla talentów. Jest to między innymi nacisk na edukację, inkluzywną kulturę i wydajność administracyjną.

Shanghai nadal jest otwarte na zagraniczne talenty. Ustanowił politykę zgodną z międzynarodowymi standardami i objął przewodnictwo w badaniu standardów rynkowych i dogodnych środków dla stałego pobytu. Miasto wydało w sumie 1,14 mln certyfikatów na dokumenty “wejścia i wyjścia” i zaakceptowało 215 000 pracowników zagranicznych, zajmując pierwsze miejsce w kraju.

Aleksandra Piasecka

Źródło: http://en.sh-italent.com/

 

 

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.