Źródło zdjęcia: Pixabay

Centralny Bank Chin powiedział, że wszystkie transakcje kryptowalutowe w tym kraju są nielegalne i powinny zostać zakazane.

Według Bloomberga jest to najsilniejszy sygnał determinacji Chin do walki z tą gałęzią.

Bank Centralny poinformował na swojej stronie internetowej, że wszystkie kryptowaluty, w tym bitcoin i Tether, nie są prawnym środkiem płatniczym i nie mogą być używane na rynku. W oświadczeniu stwierdzono, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutą, w tym usługi świadczone przez giełdy zagraniczne (offshore) lokalnym mieszkańcom, są nielegalną działalnością finansową.

Z tego powodu kurs bitcoina 24 września spadł o 5,5%, pisze Bloomberg.

Takie wypowiedzi chińskich władz pojawiły się w związku z rosnącymi obawami światowych rynków o kryzys zadłużenia z udziałem dewelopera China Evergrande Group. Chiński rząd może również reagować w ten sposób na oznaki, że crypto miners ukrywają swoją działalność, aby utrzymać się w biznesie.

Narodowa Agencja Planowania Gospodarczego stwierdziła, że ​​pilnym zadaniem Chin jest wyeliminowanie mining kryptowalut, aby osiągnąć swoje cele odnośnie emisji dwutlenku węgla.

Vijay Ayyar, szef giełdy kryptowalut Asia Pacific Luno w Singapurze, powiedział, że chociaż chiński rząd wygłaszał podobne oświadczenia w przeszłości, było to „nieco nerwowe środowisko dla kryptowalut”.

Inwestorzy powinni spodziewać się ostrej reakcji cen” – powiedział Antoni Trenchev, współzałożyciel firmy Nexo pożyczającej kryptowaluty. Dodaje jednak, że kurs bitcoina raczej nie spadnie dalej.

 

Autor: Boris Tkachuk / tłum. Anastasiia Vasylchenko

Źródło: https://hromadske.ua/posts/kitaj-ogolosiv-tranzakciyi-z-kriptovalyutami-poza-zakonom-kurs-bitkoyina-obvalivsya

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez does gabapentin... (niezweryfikowany) w

Bactrim Without A Percription

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
15 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.