Koleje Białoruskie podjęły niezbędne kroki w kwestii profilaktyki infekcji,spowodowanej przez koronawirusa COV-19,jak ogłoszono BELTA w centrum prasowym KB.

Do koordynowania działań profilaktycznych utworzono sztab pod kierownictwem głównego inżyniera KB.Niezbędne środki wprowadzane są zgodnie z wymogami kolejowych przewozów pasażerskich,są one zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia.”Plan działań przewiduje wzmocnioną dezynfekcję na dworcach kolejowych,w składzie pociągów,w stołówkach,centrach kulturowo-sportowych,sanitarnych,a także pozostałych miejscach,należących do KB-powiedziano w centrum prasowym.

Na białoruskich dworcach i w pociągach pasażerskich będzie przeprowadzona dezynfekcja:przecieranie i mycie foteli,drzwi,klamek,poręczy,okien,półek na bagaż,ścian,rur,itd.Dworce zostaną zaopatrzone w dozowniki ze środkami aseptycznymi do rąk.Wszystkie pociągi KB będą wyposażone w zestawy medyczne.W przypadku wykrycia pasażerów z objawami choroby pracownicy są gotowi do podjęcia niezbędnych kroków.W białoruskich pociągach linii międzynarodowych pracownicy będą zwracać szczególną uwagę na pasażerów z objawami choroby,przeprowadzać ankiety wśród podróżujących,aby wiedzieć,jakie kraje odwiedzili,sprawdzać,w jakich państwach jest najwięcej zarażeń.Informacje będą przekazywane do placówek medycznych.

KB przeszkoliły pracowników w kwestii przestrzegania zasad bezpieczeństwa ogólnego i osobistego,profilaktyki zachorowań,przeprowadzania działań sanitarnych i przeciwko epidemii w przypadku wykrycia osób z objawami zarażenia i choroby.

Wszelkie działania profilaktyczne prowadzone są przez KB w ścisłej współpracy z Ministerstwem Zdrowia i służbami celnymi.

KB pozostaje w kontakcie z kolejami w innych krajach.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło:https://www.belta.by/society/view/usilennyj-dezinfektsionnyj-rezhim-na-bzhd-rasskazali-o-merah-po-profilaktike-koronavirusa-383233-2020/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
7 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.