Obowiązkowe ubezpieczenie medyczne: 
Obywatele polscy składający w urzędach konsularnych Republiki Białoruś w Polsce wniosek o wydanie wizy obowiązani są przedstawić polisę ubezpieczenia medycznego honorowaną na terytorium  Białorusi.  Kontrola posiadania przez obywateli RP ubezpieczenia medycznego odbywa się przy wjeździe na terytorium Białorusi, w przejściach granicznych, podczas rejestracji w hotelach i urzędach meldunkowych, tj. rejonowych Wydziałach ds. Obywatelstwa i Migracji. Informacji w sprawie punktów sprzedaży polis ubezpieczenia medycznego oraz ich cen udzielają urzędy konsularne Republiki Białoruś w Polsce. Kierowcy powinni dodatkowo wykupić w Polsce międzynarodową zieloną kartę. 
 
Zagrożenia zdrowotne: 
Nie wymaga się szczepień ochronnych. Zagrożenie chorobami zakaźnymi, np. błonicą (zwłaszcza latem), grypą (w zimie) i chorobami wenerycznymi, jest dość duże. Latem  i jesienią w lasach należy uważać na kleszcze roznoszące wirusowe choroby. Obywatele Polski są leczeni na Białorusi odpłatnie. Doba w szpitalu kosztuje równowartość ok. 30 USD, jednak w razie leczenia specjalistycznego cena może być wyższa. Poziom opieki szpitalnej i warunki leczenia są niższe niż w Polsce, mogą też występować problemy z dostępnością specjalistycznych lekarstw. Korzystając z usług przychodni lekarskiej lub gabinetów dentystycznych, należy wybierać prywatne placówki, które dysponują znacznie lepszym sprzętem specjalistycznym. 
 
Środki płatnicze/wymiana walut: 
Środkiem płatniczym jest wyłącznie miejscowa waluta (białoruski rubel-BYR). Na terytorium Białorusi przestrzegany jest zakaz dokonywania płatności walutami obcymi (np. USD, EUR). Regulowanie należności w walucie obcej możliwe jest jedynie w ściśle wyznaczonych punktach usługowo-handlowych (stacje benzynowe i sklepy w dużych miastach bądź przy drogach tranzytowych, opłata za drogi ekspresowe, w tym na trasie Brześć-Mińsk). Pieniądze można wymienić w bankach czynnych z reguły do godz. 17.00 lub 
w kantorach (przy zakupie waluty należy okazać paszport). W dużych miastach sieć kantorów jest dość dobrze rozwinięta, prowizja z reguły nie jest pobierana (w wybranych punktach  w Grodnie, Brześciu i Mińsku można sprzedać lub kupić polskie złote). W mniejszych miejscowościach kantorów praktycznie nie ma. Zabroniona jest czarnorynkowa wymiana waluty. Przygodna wymiana pieniędzy może być potraktowana jako niezgodna z prawem  i skończyć się zatrzymaniem oraz grzywną. 
 
Zakwaterowanie w hotelach: 
Hoteli jest niewiele, a ich standard - niski, z wyjątkiem kilku reprezentacyjnych  w Mińsku i w miastach obwodowych. Ceny dla cudzoziemców są znacznie wyższe niż dla obywateli Białorusi; należy liczyć się z wydatkiem ok. 70-80 USD za dobę w Mińsku i ok. 60 USD w mniejszych miastach. Na prowincji infrastruktura turystyczna i gastronomiczna praktycznie nie istnieje. 
 
Administracja/biurokracja: 
W instytucjach i w życiu codziennym dominuje język rosyjski. Bardzo uciążliwy jest rozbudowany system biurokratyczny. Cudzoziemiec zmuszony do załatwienia spraw  w miejscowych urzędach musi być przygotowany na czasochłonne procedury formalne, kolejki, konieczność wypełniania dokumentów po rosyjsku; zdarzają się dodatkowe opłaty za przyspieszenie toku sprawy. 
 
Konsumpcja: 
Raczej niewskazane jest kupowanie mięsa, mleka, nabiału i ryb w małych sklepach państwowych, na małych targowiskach i z przypadkowych źródeł, gdzie zasady higieny są słabo przestrzegane, a jakość produktów może być niska. W małych miejscowościach mogą występować problemy z zaopatrzeniem w artykuły spożywcze i środki higieny, w miastach - w niektóre owoce i warzywa. Sieć handlowa - szczególnie w małych miastach - jest słabo rozwinięta, z wyjątkiem Mińska, gdzie jest kilka hipermarketów, i miast obwodowych. Na południu kraju należy unikać spożywania miejscowej żywności ze względu na możliwość zagrożenia radioaktywnością - na niektórych terenach skażonych nadal prowadzona jest działalność rolnicza.  
Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Garland (niezweryfikowany) w

You look like a solid company based on your site, I assume you do well.

Do you have the infrastructure/sales/support in place to handle considerably more sales?

We find people that are interested in your niche and send them to you. Discover how we can send you more potential leads:

https://roipatron.icu/up?=gloswschodu.org

Savannah
Choice Traffic

361 Southwest Drive Suite #731 Jonesboro, AR 72401

Not the right marketing message for you? If not, please opt out here: https://roipatron.icu/unsubscribe.php?site=gloswschodu.org

Wysłane przez Finnegan (niezweryfikowany) w

ATT: gloswschodu.pl / Głos Wschodu | WEBSITE SOLUTIONS
This notification ENDS ON: Oct 24, 2020

We have actually not received a settlement from you.
We have actually attempted to contact you yet were not able to contact you.

Kindly Go To: https://cutt.ly/2gbDqSw .

For details as well as to process a optional payment for solutions.

10242020113247.

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.