Ponad 3 tys. współpracowników Ministerstwa Przyrody będzie miało swój wkład w tworzenie terenów zielonych podczas kampanii Zadbamy o małą ojczyznę.Poinformował o tym dziennikarzy minister zasobów naturalnych i ochrony środowiska,Andriej Chudyk,podczas akcji zazieleniania terenu miejsca pamięci Trościeniec.Wiadomość przekazał korespondent BELTA.

Nasza grupa od 12 października do 2 listopada planuje posadzić ok. 30 tys. drzewek i ponad 1,3 tys. krzewów”-powiedział minister.Wezwał też Białorusinów do udziału w kampanii ekologicznej i proponuje,aby każdy posadził na swoim podwórku choć jedno drzewo czy krzew.

Kampania Ministerstwa Przyrody trwa już drugi rok,jest częścią rządowego programu obchodów lat 2018-20 jako „Roku małej ojczyzny” na Białorusi.Jej celem jest zachęcenie obywateli do wkładu w dbanie o dzielnicę,dom,najbliższy park czy skwer.

Dziś problemy ekologii to jedne z najważniejszych,określają poziom rozwoju cywilizacji-mówi minister .Dbałość o środowisko i zasoby przyrody dla przyszłych pokoleń to nasz priorytet”.

Co się tyczy miejsca przeprowadzenia akcji,jest ono nieprzypadkowe.Akcja ma upamiętniać ponad 200 tys. osób,zamordowanych przez faszystów w latach 1941-44 w obozie zagłady w Trościeńcu.Z okazji 75 rocznicy wyzwolenia Białorusi od niemieckich agresorów posadzono 75 świerków.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło:https://www.belta.by/society/view/bolee-30-tys-derevjev-i-kustarnikov-vysadjat-rabotniki-minprirody-v-dni-aktsii-obustroim-maluju-rodinu-365490-2019/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.