Wystawa fotografii Miasto i czas,związana z Dniem miasta,zostanie otwarta 12 września w mińskiej galerii Rakurs w Bibliotece Narodowej Białorusi.Na ekspozycji przedstawione zostaną zdjęcia Wadima Kaczana z projektu Znikający czas,jak powiadomiono BELTA w placówce.

Wadim Kaczan zestawia i porównuje fotografie Mińska lat 80. ze współczesnymi.Zwiedzający wystawę będą mogli wypełnić każdą z fotografii własnymi wspomnieniami,myślami,uczuciami;pomyśleć o mieście,wpaść w zadumę,porównać,jakie zmiany zaszły,ucieszyć się z nowości,zachować pamięć o przeszłości;zachować to,co najcenniejsze i nie stracić tego,co współczesne.

Przeszłość przedstawiono za pomocą czarno-białych fotografii,wykonanych popularnymi wtedy aparatami FED i Zenit,a współczesność ukazano w kolorowych zdjęciach,zrobionych telefonem.Taka różnorodność środków pokazuje kolejną różnicę epok-technologiczną.To,co w latach 80.uchodziło za fantastykę,dziś jest rzeczywistością.

Najwięcej uwagi poświęcono prospektowi Niepodległości-wyjątkowemu obiektowi kultury i architektury,jednej z najdłuższych europejskich ulic,zbudowanych w jednym stylu.Prospekt ciągnie się od centrum na północny wschód Mińska,ma długość15 km.Widnieje na większości zaprezentowanych zdjęć.

Wystawa będzie czynna do 17 października,jednak organizatorzy zaznaczają,że data może się zmienić.

Wadim Kaczan to znany współcześnie białoruski fotograf i wykładowca.Jest jednym z założycieli i pierwszym przewodniczącym Białoruskiego Towarzystwa Fotograficznego,członkiem Białoruskiego Stowarzyszenia Projektantów i Stowarzyszenia Fotografów Rosji.

Bierze aktywny udział w wystawach w różnych krajach,otwiera własne wystawy na Białorusi i za granicą.Jest autorem serii prac dokumentalnych,wykonanych metodą tradycyjną i cyfrową.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło:https://www.belta.by/culture/view/o-proshlom-i-nastojaschem-minska-rasskazhet-fotovystavka-gorad-i-chas-361081-2019/

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Veronaquu (niezweryfikowany) w

В последнее время не могу найти нормальную информацию чтоб получить независимое мнение по той или иной новости, в основном большая часть контролируема государством.
Я вижу, что сейчас на небольших СМИ информация более качественная.
Нашел и хочу поделиться:
https://beljizn.by/kakaya-budet-socialnaya-pensiya-v-belarusi/
https://beljizn.by/nalogi-nalog-na-aliekspress-v-belarusi/
https://beljizn.by/transpartny-padatak-%d1%9e-belarusi/
https://beljizn.by/oficialnye-perenosy-v-belarusi/
https://beljizn.by/minimalnaya-zarplata-v-belarusi-2/

А где ищите ВЫ?

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.