Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Gomel Fest” odbędzie się w Homlu 14-16 listopada w Miejskim Centrum Kultury,jak poinformował korespondenta BELTA komitet organizacyjny.

 

Centrum okręgu zgromadzi utalentowanych wokalistów,tancerzy,muzyków,artystów,przedstawicieli grup teatralnych z Białorusi i innych krajów.

W części konkursowej jest 5 kategorii.O zwycięstwo w kategorii „Twórczość wokalna” mogą walczyć zarówno soliści,jak i duety,zespoły,chóry.Nie ma też ograniczeń w gatunkach-od pieśni tradycyjnych do piosenek autorskich.

W kategorii „Twórczość choreograficzna” również mogą się pojawiać różne style:klasyczny,ludowy,estradowy,współczesny,towarzyski,baletowy,akrobatyczny,Street Dance i inne.

Przedstawić kompozycje na fortepian,instrumenty (ludowe,strunowo-smyczkowe,strunowo-szarpane,wielostrunowe,dęte) będzie można w kategorii „Twórczość instrumentalna”.

Recytacja,teatr muzyczny,dramatyczny,lalkowy,akrobacje,gimnastyka,scenki komiczne-takie występy będą oceniane w kategorii „Twórczość teatralna”.

 

Dzieła sztuki użytkowej,malarstwo,grafikę,fotografię uczestnicy zaprezentują jako „Twórczość wizualną”.

Zgłoszenia do udziału w festiwalu należy wysłać nie później niż 4 listopada.

Występy i prace będzie oceniać jury,w skład którego wejdą specjaliści z dziedziny choreografii,śpiewu,pedagodzy i artyści,reżyserzy;obowiązuje system punktowy.Następnie zostaną wyłonieni zwycięzcy w każdej kategorii konkursowej

i wiekowej (uczestniczyć mogą osoby od 3 roku życia).

 

Oprócz tego,uczestnicy festiwalu razem z artystą pomalują jedną ze ścian w pomieszczeniu,gdzie odbędzie się konkurs.Wzór szkicu jest opracowywany,organizatorzy są otwarci na propozycje odnośnie jego wyglądu.

Podstawowe założenie festiwalu to wyszukiwanie i promowanie utalentowanych twórców,zespołów,wspieranie ich rozwoju,kształtowanie gustu artystycznego i estetyki młodego pokolenia,współpraca i wymiana doświadczeń między uczestnikami.

Organizatorem festiwalu jest Miejskie Centrum Kultury,przedsiębiorstwo indywidualne,wspierające wartości kultury białoruskiej,sztukę i zajmujące się sprawami młodzieży w Miejskim Komitecie Wykonawczym w Homlu.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło:https://www.belta.by/events/view/mezhdunarodnyj-festival-iskusstv-gomel-fest-projdet-14-16-nojabrja-365166-2019/?utm_source=belta&utm_medium=news&utm_campaign=accent

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Veronayft (niezweryfikowany) w

В последнее время не могу найти нормальную информацию чтоб получить независимое мнение по той или иной новости, в основном большая часть контролируема государством.
Я вижу, что сейчас на небольших СМИ новости более достоверная.
Нашел и хочу поделиться:
https://beljizn.by/proizvodstvennyj-kalendar-dlya-belarusi-2/
https://beljizn.by/aficyjnyya-peranosy-%d1%9e-belarusi/
https://beljizn.by/nalog-na-tuneyadstvo-v-belarusi-2/
https://beljizn.by/socialnaya-pensiya-v-belarusi/
https://beljizn.by/

А где ищите ВЫ?

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
8 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.