Taką opinię wygłosił dyrektor Instytutu Historii Narodowej Akademii Nauk Białorusi,Wiaczesław Daniłowicz w wywiadzie,którego udzielił w programie „Glavnyj efir”na kanale Biełaruś-1,jak informuje BELTA.

 

Dzień Zwycięstwa ma wielkie znaczenie dla historii białoruskiej państwowości i narodu. To znacząca data, związana z oswobodzeniem ojczystego kraju. Nieprzypadkowo Dzień Niepodległości Republiki białoruskiej także łączy się z wydarzeniami Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: 3 lipca to data wyzwolenia Mińskapowiedział Wiaczesław Daniłowicz.

Dyrektor Instytutu podkreślił,że należy dokładać wszelkich starań,aby zachować przeszłość w pamięci historycznej narodu. Niestety,obecnie na świecie stale pojawiają się próby sfałszowania i negowania zdarzeń z okresu II wojny światowej i wojny ojczyźnianej. Dla nas to niedopuszczalne. Powinniśmy jak najczęściej i najgłośniej mówić o prawdzie historycznej. Ważne,aby zainteresować tym młode pokolenie” zauważył.

Wiaczesław Daniłowicz przypomniał,że Białoruska Republika Ludowa brała udział w kształtowaniu ONZ po wojnie. ”Uważamy, że jesteśmy jednym z krajów założycielskich tej organizacji. To znaczący aspekt geopolityczny i bardzo ważne wydarzenie w historii państwowości białoruskiej, ponieważ BRL weszła na arenę międzynarodową. Stało się tak właśnie dzięki temu, że nasz naród wykazał się bohaterstwem i poświęceniem w czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej” ocenił Daniłowicz.

 

Tłumaczenie: Natalia Wójcik

Źródło: https://www.belta.by/society/view/den-pobedy-imeet-ogromnoe-znachenie-dlja-istorii-belorusskoj-gosudarstvennosti-danilovich-390360-2020/

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.