Student Uniwersytetu Technologii Informacyjnych,Mechaniki i Optyki w Sankt Petersburgu (Rosja),urodzony w Homlu,Giennadij Korotkiewicz,zwyciężył w międzynarodowym konkursie w programowaniu Google Code Jam w San Francisco,jak informuje BELTA wg linku ze strony uczelni.

Utalentowany programista szósty raz z rzędu nie oddał tytułu zwycięzcy prestiżowego konkursu.Jak zauważają władze uniwersytetu,takiego osiągnięcia do tej pory nie udało się powtórzyć żadnemu uczestnikowi.

Google Code Jam jest organizowany co roku od 2003r. i uchodzi za najpopularniejszy konkurs dla programistów.Co roku bierze w nim udział ponad 50 tys. zawodników z całego świata,spośród których do finału przechodzi jedynie 25 najlepszych.Konkurs polega na rozwiązywaniu zestawu zadań algorytmicznych.W określonym czasie uczestnicy muszą przedstawić 2 warianty rozwiązań dla każdego zadania,z wykorzystaniem jednego z języków programowania.

Zdobywając ostatecznie 143 punkty,Białorusin umocnił swoją pozycję w rankingu.O 22 miejsca wyprzedził Makoto Soejima (Japonia) i studenta Massachusetts Institute of Technology,Andrew Che (obydwaj mają po 121 punktów).Nagroda za zdobycie 1 miejsca to 15 tys. dolarów.

Giennadij Korotkiewicz jest absolwentem szkoły w Homlu.Na koncie ma wiele zwycięstw w rosyjskich i międzynarodowych konkursach w programowaniu,wliczając w to Google Code Jam,Yandex.Algoritm,VK Cup,Russian Code Cup,Facebook Hacker Cup.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło: https://www.belta.by/tech/view/belorus-gennadij-korotkevich-v-shestoj-raz-pobedil-na-google-code-jam-358015-2019/

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Hellen (niezweryfikowany) w

I every time emailed this weblog post page to all
my contacts, since if like to read it then my contacts
will too. efektivni zpusoby detoxikace

Strony

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.