Władzom zostało powierzone pełnomocnictwo pozbawienia obywatelstwa Białorusi.

 

13 listopada Marija Wasilewicz przedstawiła przed tak zwaną Izbą Reprezentantów (Przedstawicieli) projekt ustawy, umożliwiający pozbawienie Białorusinów obywatelstwa.

Dzisiaj, na drugim czytaniu, „Izba Reprezentantów” uchwaliła poprawki do ustawy o obywatelstwie. W zmienionej ustawie również przewidziana jest utrata obywatelstwa na skutek uczestniczenia w „terrorystycznej i innej ekstremistycznej działalności lub z powodu popełnienia przestępstwa przeciwko interesom Białorusi”, o czym informuje belta.by.

 

Poprawki w ustawie nie będą dotyczyły obywateli Białorusi, urodzonych w granicach obecnego terytorium państwa lub będących obywatelami byłego Związku Radzieckiego, którzy na podstawie tego, otrzymali obywatelstwo.

 

Przy tym, według zdania tak zwanego posła, Marii Wasilewicz udział w ekstremistycznych akcjach lub szkodzenie interesom państwa powinno być potwierdzone obowiązującym wyrokiem sądu.

 

Podkreślamy, że artykuły „ekstremizm“ i „terroryzm“ najczęściej figurują w zarzutach białoruskiej władzy przeciwko dysydentom.

 

 

 

Tłumaczenie: Anita Prykhodko

Źródło: https://charter97.org/ru/news/2020/11/19/401210/

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
4 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.