W Republice Białoruś jest tworzony pierwszy operator biznes-lotnictwa, który wkrótce rozpocznie loty na nowych szwajcarskich samolotach.

W ramach realizacji umowy inwestycyjnej podpisanej przez Ministerstwo transportu i komunikacji Republiki Białoruś, na Białorusi jest tworzony pierwszy operator biznes-lotnictwa, który w 2018 roku rozpocznie loty na własnej flocie turbośmigłowych i odrzutowych samolotów, które mogą pomieścić do 10 osób. Ponadto, inwestycyjna umowa przewiduje utworzenie do 2019 roku na Krajowym lotnisku Mińsk wielofunkcyjnego kompleksu Centrum biznes-lotnictwa (FBO Minsk).

29 sierpnia 2017 r. w Mińsku podpisano umowę z jednym z najstarszych europejskich producentów – Pilatus Aircraft Ltd. (Szwajcaria) na zakup dwóch nowych samolotów Pilatus PC-12.

Pilatus PC-12 – najlepiej sprzedający się na świecie turbośmigłowy biznes-samolot w swojej klasie. Przestronny, komfortowy przedział pasażerski, wysoka nośność i dobry cargo-potencjał dają temu samolotowi różnorodne możliwości zastosowania. Przedstawiciele zakładu Pilatus podkreślają: "Cieszymy się, że pierwsze samoloty Pilatus, przy czym nowe, pojawią się na Białorusi, i mamy nadzieję, że białoruskie pasażerowie docenią prawdziwą szwajcarską jakość produktu. Flota Pilatus już przedstawiona w Europie Wschodniej i Rosji. W ramach osiągniętych porozumień na bazie FBO Minsk planowane jest utworzenie regionalnego centrum serwisowego i konserwacji samolotów Pilatus dla Europy Wschodniej".

Andrzej Rusak, dyrektor projektu inwestycyjnego: "Nasz projekt daje impuls do rozwoju krajowego biznes-lotnictwa na Białorusi. Na całym świecie jest to integralny element biznesowej i inwestycyjnej infrastruktury, nowe miejsca pracy, a także dodatkowa opcja eksportu usług. Zmniejszając odległości, sprawiamy, że życie się staje dłuższe i bogatsze".

Tłumaczenie: Irina Michiejewa

Źródło: http://www.tio.by/info/novosti/delovaya_aviatsiya_prikhodit_v_belarus/

 
Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.