Armenia i Azerbejdżan oskarżają się nawzajem o naruszenia reżymu zawieszenia broni.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu poinformowało, że zostało ostrzelane azerbejdżańskie miasto Gandża z terytorium rejonu Berdskiego w Armenii. W wyniku tego ataku rakietowego Azerbejdżan zgłosił kilka zabitych i ponad 30 rannych. Rzeczniczka armeńskiego Ministerstwa Obrony Czuczan Stepanian stwierdziła, że "powyższe twierdzenia są całkowicie fałszywe i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością". Azerbejdżan stwierdził również, armeńskie siły zbrojne przeprowadziły atak rakietowy na elektrownię wodną Mingaczewir.

Armenia poinformowała również, że strona azerbejdżańska ostrzeliwała Stepanakert, Hadrut, Martuni i inne miejscowości w Górskim Karabachu. Azerbejdżan temu zaprzecza.

Armenia i Azerbejdżan uzgodniły zawieszenie broni podczas negocjacji w Moskwie, które odbyły się w piątek 9 października i trwały ponad dziesięć godzin. Reżim zawieszenie broni wszedł w życie 10 października o godzinie 12:00. Około godziny później strony oskarżyły się nawzajem o nieprzestrzeganie rozejmu. 

Prezydent nieuznanej Republiki Górskiego Karabachu Arajik Harutiunian stwierdził, że nie doszło do pełnego zawieszenia broni. "W sobotę rano było stosunkowo spokojnie, ale nie wiemy, jak długo ten spokój będzie trwał"— powiedział. Jednocześnie prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew oświadczył w wywiadzie dla RBC, że pozytywnie ocenia wyniki rozmów w Moskwie.

 

 

Tłumaczenie: Mikhail Panasenkov

Źródło: https://novayagazeta.ru/news/2020/10/11/164842-armeniya-i-azerbaydzhan-s...

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.