„Wzmocniona dezynfekcja-Koleje Białoruskie opowiedziały o profilaktyce koronawirusa”
Koleje Białoruskie podjęły niezbędne kroki w kwestii profilaktyki infekcji,spowodowanej przez koronawirusa COV-19,jak ogłoszono BELTA w centrum prasowym KB.
Karelia
Karelia to piękna kraina, której krajobrazy słyną z wyjątkowego piękna i malowniczości. Karelia jest regionem lasów, jezior i rzek, jednym z najpiękniejszych i najbardziej czarujących miejsc. To tutaj znajdują się uwiecznione zabytki architektury i miejsca, które od dawna są wpisane do podręczników historii.
Jaskinia Prometeusza
Jaskinia Prometeusza (პრომეთეს მღვიმე), wcześniej znana speleologom jako Jaskinia Kumistavi, znajduje się na obrzeżach miasta Tskaltubo, stosunkowo blisko Kutaisi. Stanowi ona jedną z głównych atrakcji Imeretanii, a także największą jaskinię w Gruzji.
Gruzińskie miasto Tskaltubo - opuszczony raj
Niegdyś sławny kurort popadł w ruinie i do tej pory nie przywrócił sobie byłego piękna i nie przyciąga już turystów.
Mongolia - Ceremonia picia herbaty, jak się pije i z czym się wiąże?
Po co do herbaty potrzebna przystawka? Bo to jest mongolska herbata, która może być całkowitym zaskoczeniem dla każdego innego człowieka. Robią taką "herbatę" w następujący sposób - wode gotuje się w żeliwnym kociołku, wrzuca się do niego zieloną herbatę, dodaje mleko i ponownie odstawia się na ogień aż do pełnej gotowości, następnie dodaje się
Jaskinia Prometeusza
Jaskinia Prometeusza (პრომეთეს მღვიმე), wcześniej znana speleologom jako Jaskinia Kumistavi, znajduje się na obrzeżach miasta Tskaltubo, stosunkowo blisko Kutaisi. Stanowi ona jedną z głównych atrakcji Imeretanii, a także największą jaskinię w Gruzji. Jaskinia ta jest nierealistycznie duża i chociaż tylko jedna dziesiąta z niej jest dostępna...
Tbilisi - miasto z ogromnym sercem
Mieszkańcy Tbilisi zostali poproszeni o zgłaszanie zwierząt na ulicy bez metki. Właśnie takie metki są zamontowane na uszach wszystkich psów w Gruzji, które zostały poddane leczeniu za koszt państwa, największy nacisk też kładzie się na szczepienie przeciwko wściekliźnie, co przyczynia się do większego poczucia bezpieczeństwa, a więc psy nie mają .
Podróż w głąb Rosji
Pociąg z Moskwy do Władywostoku jedzie prawie tydzień - dziesiątki miast, ponad sto stacji. Pasażerowie co chwilę przestawiają czas w swoich zegarkach. Najdłuższa kolej na świecie - ponad dziewięć tysięcy kilometrów, a dokładniej 9289 km. Droga przechodzi przez dwa kontynenty, a turyści gotowi znieść każde warunki, aby poznać prawdziwą Rosję...
Najtańsze kraje na wakacje wg rosyjskich turystów
Rosjanie, według sondażu serwisu turystycznego Aviasales, wybrali kraje, w których wydali najmniej pieniędzy.
Na szczycie świata. Moskwa wśród 5 najlepszych miast
Ranking Best Cities umieścił Moskwę w pierwszej piątce najlepszych miast na świecie
Moskwa została wybrana najlepszym miastem turystycznym na świecie.
Moskwa wygrała główną nagrodę World Travel Awards – "Najlepszy turystyczny kierunek. Miasto", poinformował Siergiej Sobianin na Instagramie.
Najtańsze kraje na wakacje wg rosyjskich turystów
Rosjanie, według sondażu serwisu turystycznego Aviasales, wybrali kraje, w których wydali najmniej pieniędzy.
Tajemnicze rosyjskie „miasto umarłych”
Średniowieczna nekropolia na obrzeżach odległej rosyjskiej wioski Dargavs zawiera szczątki ponad 10 000 osób.
Rzeczy w walizce ─ po czym poznasz Rosjanina na wakacjach?
Doświadczeni celnicy mogą zidentyfikować Rosjanina za granicą, patrząc jedynie na ekran monitora, który pokazuje walizkę przejeżdżającą przez taśmę bagażową.
Moskwa
Stolicą Rosji jest Moskwa. Najstarszy zachowany zapis dotyczący Moskwy pochodzi z 1147 roku. Miasto zostało założone przez Jerzego Dołgorukiego.
Gdzie wybrać się na Nowy Rok 2020 na Ukrainie: fantastyczne miejsca
12 kilometrów od Lwowa. Jest hotel w kurorcie „Viking Bay”. Jest to unikalny kompleks z dwoma jeziorami i rozległym terytorium o powierzchni 12 hektarów. Pokoje dysponują balkon z fantastycznym widokiem na las.
5 tajemnic przechowywanych przez hotel Premier Palace w Kijowie
Hotel Premier Palace to jeden z centralnych hoteli w Kijowie, znany ze swojej stuletniej historii. Już w 1912 r. gościom zaoferowano nowoczesne udogodnienia, takie jak telefon, ciepła i zimna woda, aw 2001 r. Hotel Premier Palace został pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w Kijowie.
Pływacy przechodzą przez starożytną podwodną drogę, aby dotrzeć do wyspy we wschodniej Turcji
Grupa pływaków przepłynęła starożytną podwodną drogę, aby dotrzeć na wyspę we wschodniej Turcji, aby zwrócić uwagę na dziedzictwo historyczne i środowiskowe w regionie.
Rosyjski Airbus ląduje na polu po zderzeniu z mewami
Rosyjski Airbus 321 wylądował na polu kukurydzy pod Moskwą krótko po starcie, po tym, jak ptaki zostały wciągnięte do silników samolotu. Pilot opuścił pokład z wyłączonymi silnikami i wsuniętym podwoziem.
Retrotramwaj zrobią nowym symbolem turystycznym Petersburgu
W Petersburgu planują stworzyć nowy turystyczny symbol miasta – retrotramwaj, który będzie kursował pod numerem 1. Na trasie po historycznych miejscach miasta zaplanowano 17 przystanków, a sam transport będzie wyposażony rejestratorem i systemem nadzoru.

Strony