Okrągły stół pod konwojem, dlaczego Łukaszenka był w więzieniu
"Łukaszenka jest w areszcie KGB — marzenie milionów stało się rzeczywistością"— tak idealnie należałoby ogłosić w telewizji publicznej jego spotkanie z więźniami politycznymi w sobotę wieczorem.
Jak muzyka stała się bronią w „rewolucji” na Białorusi?
Od dwóch miesięcy społeczeństwo na Białorusi potępia prezydenta Aleksandra Łukaszenkę za rzekome oszustwo w wyborach. Jego reakcja była brutalna. Kilku demonstrantów zmarło w wyniku obrażeń odniesionych podczas stłumienia przez siły bezpieczeństwa, a tysiące innych zostało zatrzymanych lub po prostu uprowadzonych.
Wielka Brytania obiecuje Ukrainie wsparcie w zwalczaniu „złośliwych wpływów” Rosji
Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział w czwartek swoje poparcie dla suwerenności Kijowa „w obliczu destabilizujących zachowań Rosji” i przeciwdziałania jej „złośliwym wpływom”.
Górski Karabach: Armenia twierdzi, że katedra została uderzona przez ostrzał Azerbejdżanu
Armenia oskarżyła Azerbejdżan o atak na zabytkową katedrę w Górskim Karabachu. Dwóch rosyjskich dziennikarzy zostało rannych w ostrzałach. Azerbejdżan odrzucił zarzuty, mówiąc, ostrzał że nie był skierowany na miejsca kultu religijnego
Mołdawia zaprzecza rozmowom z Wielką Brytanią w sprawie przyjmowania osób ubiegających się o azyl
Mołdawia odrzuciła zarzuty złożone w środę w brytyjskim Guardian, że brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych omawiało m.in. możliwość relokacji osób ubiegających się o azyl z Wielkiej Brytanii do Mołdawii.
Rosja znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów w dziedzinie zdrowia i edukacji
Rosja w ciągu ostatnich dziesięciu lat stała się jednym z dziesięciu wiodących krajów na świecie pod względem polepszenia wskaźników w dziedzinie zdrowia i edukacji, to poka-zał indeks kapitału ludzkiego (HCI – human capital index) 2020, który przygotował Bank Światowy.
Wywiad z ukraińską policjantką
Cienie pracy w ukraińskiej policji.
Jak wygląda współczesna Mongolia
Czy dużo wiemy o Mongolii? Dużo mniej, niż Mongołowie wiedzą o nas. Niekończące się stepy, prawie nietknięte przez cywilizację, niezbyt liczny naród pasterzy i hodowców bydła, który zachował obyczaje i koczowniczy tryb życia swoich przodków… Wszystko to, co wyobrażamy sobie na temat tego kraju – trzeba przyznać – jest bardzo dalekie od rzeczywistoś
Zawodowcy opuczczają kraj, biurokracja na Ukrainie. Rozmowa z inżynierem lotniczym.
Wiktor Honcharenko – zawodowy inżynier lotniczy, były wojskowy armii ukraińskiej, a także głowa wielodzietnej rodziny. Czy wyższe wykształcenie, poważny zawód, uczciwa praca i miłość do ojczyzny – to wystarczająco dużo, żeby być szczęśliwym obywatelem na Ukrainie?
Trzej rosyjscy lekarze wypadli z okien szpitala, wywołując pytania wokół pandemii koronawirusa
Dwóch z pracowników opieki zdrowotnej nie żyje, a jeden pozostaje w szpitalu.
Jak kwarantanna wpłynęła na zdrowie psychiczne mieszkańców Azerbejdżanu
Osoby zmuszone do długotrwałej samoizolacji narażone są na stres – podaje serwis AZE.az.
Sześć osób zostało rannych podczas awaryjnego lądowania śmigłowca Mi-26 na Jamale
Według wstępnych danych, sześć osób zostało rannych podczas awaryjnego lądowania śmigłowca Mi-26 w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym w sobotę. Zostało to zgłoszone do TASS przez służby prasowe Uralu.
Liczba osób zakażonych koronawirusem w Rosji przekroczyła 32 tysiące
W ciągu ostatnich 24 godzin w Rosji wykonano ponad 4 tysiące testów, które dały pozytywny wynik na obecność koronawirusa. 286 osób zostało wypisanych ze szpitali.
Mongolskie Rotary Cluby budują pierwszy plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci
W Mongolii mieszka 105 730 osób niepełnosprawnych, a w Ułan Batorze 35589 osób. Jak wszyscy inni, mają prawo do pracy, szczęścia i realizacji swoich marzeń. Niestety jednak w Mongolii brakuje systemu socjalnego zabezpieczenia, obiektów i środowiska specjalnie zaprojektowanego dla osób niepełnosprawnych.
Dlaczego Rosjanie boją się odejścia Putina?
Rosjanie boją się prawdopodobnego odejścia Władimira Putina ze stanowiska prezydenta w 2024 roku. Obywatele Rosji najbardziej obawiają się walki o władzę, konfliktów międzynarodowych i presji ze strony USA. Według badań CPK Rosjanie postrzegają Putina jako gwarancję stabilności, co stanowi kolejne wyzwanie dla Kremla.
Zatrzymani dziennikarze Sputnika zostali zwolnieni po przesłuchaniu w Turcji
Dziennikarze agencji informacyjnej Sputnik Turcja zostali zwolnieni z aresztu w Ankarze. Zostało to zgłoszone korespondentowi TASS przez reporterów, którzy po złożeniu zeznań opuścili Pałac Sprawiedliwości w Ankarze.
Mieszkańcy Donbasu posiadający obywatelstwo rosyjskie nie będą uwzględniani w ogólnorosyjskim spisie
Ogólnorosyjski spis powszechny nie dotyczy obywateli Donbasu, którzy posiadają obywatelstwo rosyjskie, poinformował Paweł Smiełow, wiceprezes Rosstatu (Federalnej Służby Statystyki Państwowej – przyp. red.). Według niego spis, który odbędzie się w październiku bieżącego roku, ma na celu policzenie ludności na stałe mieszkającej w kraju.
Żyrinowski zaproponował ustanowić w Rosji Dzień Imperium
Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji wniesie projekt do rozpatrzenia przez Dumę Państwową, który proponuje ustanowić w Rosji w dniu 22 października nowe święto – Dzień Imperium. - Proponujemy utworzyć nowy święto – Dzień Imperium, w którym będziemy wspominać różne pozytywne historyczne przykłady w czasie trwania imperium.
Na Ukrainie uruchomiono infolinię w celu zapobiegania przemocy w rodzinie
Na Ukrainie uruchomiono infolinię w celu zapobiegania przemocy w rodzinie. Będzie ona działać pod numerem 1547. Zostało to ogłoszone przez Ministra Gabinetu Ministrów Dmitrija Dubilet. Według niego projekt został uruchomiony na nowej zasadzie, która pozwoliła rządowi zaoszczędzić około 25 milionów hrywien.
Na Ukrainie spadła liczba przestępstw w ciągu roku
Liczba poważnych i szczególnie poważnych przestępstw na Ukrainie w 2019 r. Spadła o 17% w porównaniu z rokiem poprzednim. Łącznie odnotowano 142,5 tys. Przypadków. Jest to stwierdzone w raporcie Gabinetu Ministrów, opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

Strony