Białoruska granica: Wśród napływu uchodźców Polska chce wprowadzić stan wyjątkowy
Stan wyjątkowy dałby władzom szersze uprawnienia na granicy w monitorowaniu i kontroli przepływu ludzi.
Rodzice zamordowanej Nastii Murawjewej mogą zostać pozbawieni praw rodzicielskich
Tiumieński Departament Bezpieczeństwa Społecznego zamierza pozbawić ojca i matkę praw rodzicielskich zamordowanej Nastii Murawiowej. Oprócz Nastii w rodzinie jest jeszcze troje dzieci w wieku 18, 15 lat oraz 8-letni brat bliźniak zmarłej.
Osoby z obcym obywatelstwem będą mogły pracować w rosyjskiej służbie cywilnej
Rosjanin z obcym obywatelstwem może wstąpić do służby państwowej lub komunalnej, ale aby tak się stało, muszą być spełnione dwa warunki. Po pierwsze, obcego obywatelstwa nie można się zrzec z określonych powodów, a po drugie, taka osoba nie zostanie dopuszczona do tajemnic państwowych – głosi dekret prezydenta.
Białoruska olimpijka mówi, że po powrocie do domu czekałaby na nią kara. Leci do Polski
Sprinterka olimpijska z Białorusi odmówiła zabukowania biletu powrotnego po tym, jak weszła w konflikt z oficjelami ze swojej drużyny podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Twierdzi, że władze „postawiły sprawę jasno” i jeśli wróciłaby na Białoruś, spotkałyby ją konsekwencje.
Odnaleziono ciało aktywisty Witala Szyszoua. Rzekomo powiesił się w kijowskim parku
Wital Szyszou, stojący na czele kijowskiej organizacji pozarządowej, został znaleziony powieszony w parku w ukraińskiej stolicy, jak mówi policja.
W Monasterze Dońskim odbyło się nabożeństwo żałobne za Sołżenicyna
W Monasterze Dońskim w Moskwie odbyło się nabożeństwo żałobne za Aleksandra Sołżenicyna. Dziś mija 13 lat od śmierci wybitnego rosyjskiego pisarza i dramaturga, działacza społecznego i politycznego.
Chińska gwiazda popu porzucona przez marki z powodu skargi na tle seksualnym
Popularny chińsko-kanadyjski piosenkarz Kris Wu stracił umowy z co najmniej 10 markami, w tym Porsche i Bulgari, po tym jak nastolatka oskarżyła go o uprawianie z nią seksu, gdy była pijana.
Biden obiecuje podjęcie działań ze strony Stanów Zjednoczonych w związku z rosyjskimi cyberatakami
Jak donosi Biały Dom, Prezydent Joe Biden powiedział Prezydentowi Władimirowi Putinowi, że Stany Zjednoczone podejmą „wszelkie niezbędne działania”, aby powstrzymać cyberataki z Rosji.
ONZ dokumentuje tortury i znęcanie się nad więźniami w konflikcie ukraińskim
KIJÓW, Ukraina - Więźniowie przetrzymywani przez walczące strony w separatystycznym konflikcie na wschodzie Ukrainy byli poddawani systematycznym torturom, przemocy seksualnej i innym nadużyciom, stwierdziła agencja praw człowieka ONZ w raporcie opublikowanym w piątek.
W Ukrainie wybuchł skandal przez czółenka na obcasach na wojskowej defiladzie
1 lipca Ministerstwo Obrony zapowiedziało na swoim profilu na Facebooku defiladę wojskową poświęconą trzydziestej rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości, w której wezmą udział kobiety w czółenkach na wysokich obcasach. Doprowadziło to do skandalu na wielką skalę i oskarżeń organizatorów parady o seksizm.
Dzień Flagi Tatarów Krymskich
26 czerwca Krymscy Tatarzy świętują dzień flagi. Ukraina wspiera święto poprzez wywieszenie obok flagi ukraińskiej flagi mniejszości narodowej we wszystkich regionalnych ośrodkach administracyjnych i ambasadach w innych krajach. Jak pojawiła się flaga Tatarów Krymskich i jak było obchodzone poświęcone jej święto w 2021 roku?
Białoruś: areszt domowy dla Protasiewicza i jego partnerki
Białoruski dziennikarz Roman Protasiewicz nie przebywa już dłużej w więzieniu. Umieszczono go w areszcie domowym w Mińsku, jak donosi BBC ojciec partnerki Protasiewicza. Rosyjska ambasada potwierdziła, że do mieszkania przeniesiono również Sofię Sapegę, czyli partnerkę mężczyzny.
Czarnobyl 35 lat później: plan, jak zmienić katastrofę w wabik dla turystów
35 lat temu, 26 kwietnia 1986 r., w elektrowni atomowej „Włodzimierz Iljicz Lenin” niedaleko miasta Prypeć na terytorium ówczesnej ZSRR, a dzisiejszej Ukrainy, doszło do awarii jednego z reaktorów, a konsekwencje tego wydarzenia są uważane za największą katastrofę ekologiczną w historii energetyki jądrowej i pozostają wciąż badane przez naukowców.
Białoruś zaprasza ekspertów ds. lotnictwa do przeprowadzenia dochodzenia
Coraz więcej linii lotniczych unika białoruskiej przestrzeni powietrznej. Mińsk zaprasza międzynarodowych ekspertów lotniczych do zbadania sprawy.
Kim był sprawca strzelaniny w Kazaniu?
We wtorek 11 maja w Kazaniu (Republika Tatarstan, Rosja) doszło do zamachu terrorystycznego w gimnazjum nr 175. Co wiadomo o 19-letnim Ilnazu Galawijewie, absolwencie tego samego gimnazjum, który popełnił przestępstwo? I dlaczego nie można było zapobiec tragedii?
Obywatelom Rosji powiedziano, jak poprawić swoją historię kredytową
Siergiej Grigoryan z przedstawicielstwa ANIF w Rosji mówił o sposobie stabilnej poprawy zniszczonej historii kredytowej.
W Czelabińsku wszczęto postępowanie w sprawie korupcji, w którą mógł być zamieszany były wice-mer
Wydział Centralnego Rejonu Urzędu Śledczego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej w Czelabińsku wszczął sprawę karną w związku z nadużyciem uprawnień przez urzędników miejskich (artykuł 286 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej).
Na Ukrainie znaleźli inny sposób na "oddalenie się" od Rosji
Ukraiński parlament przyjął w pierwszym czytaniu projekt ustawy o odwołaniu corocznej zmiany czasu na letni.
Cichanouska uważa, że Łukaszenka odejdzie już wiosną
Rosnąca presja z powodu sankcji UE i USA zmusi Aleksandra Łukaszenkę do odejścia, uważa Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji. Decydująca walka z reżimem na Białorusi odbędzie się wiosną tego roku,myśli Paweł Łatuszka, członek Prezydium Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji.
Tysiące ludzi zebrało się w gruzińskim Kutaisi. Protestują przeciwko budowie elektrowni w Namachwani
Tysiące ludzi zebrało się w centrum Kutaisi na akcji protestacyjnej przeciwko budowie kaskady elektrowni na rzece Rioni.

Strony