Sześć osób zostało rannych podczas awaryjnego lądowania śmigłowca Mi-26 na Jamale
Według wstępnych danych, sześć osób zostało rannych podczas awaryjnego lądowania śmigłowca Mi-26 w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym w sobotę. Zostało to zgłoszone do TASS przez służby prasowe Uralu.
Liczba osób zakażonych koronawirusem w Rosji przekroczyła 32 tysiące
W ciągu ostatnich 24 godzin w Rosji wykonano ponad 4 tysiące testów, które dały pozytywny wynik na obecność koronawirusa. 286 osób zostało wypisanych ze szpitali.
Mongolskie Rotary Cluby budują pierwszy plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci
W Mongolii mieszka 105 730 osób niepełnosprawnych, a w Ułan Batorze 35589 osób. Jak wszyscy inni, mają prawo do pracy, szczęścia i realizacji swoich marzeń. Niestety jednak w Mongolii brakuje systemu socjalnego zabezpieczenia, obiektów i środowiska specjalnie zaprojektowanego dla osób niepełnosprawnych.
Dlaczego Rosjanie boją się odejścia Putina?
Rosjanie boją się prawdopodobnego odejścia Władimira Putina ze stanowiska prezydenta w 2024 roku. Obywatele Rosji najbardziej obawiają się walki o władzę, konfliktów międzynarodowych i presji ze strony USA. Według badań CPK Rosjanie postrzegają Putina jako gwarancję stabilności, co stanowi kolejne wyzwanie dla Kremla.
Zatrzymani dziennikarze Sputnika zostali zwolnieni po przesłuchaniu w Turcji
Dziennikarze agencji informacyjnej Sputnik Turcja zostali zwolnieni z aresztu w Ankarze. Zostało to zgłoszone korespondentowi TASS przez reporterów, którzy po złożeniu zeznań opuścili Pałac Sprawiedliwości w Ankarze.
Mieszkańcy Donbasu posiadający obywatelstwo rosyjskie nie będą uwzględniani w ogólnorosyjskim spisie
Ogólnorosyjski spis powszechny nie dotyczy obywateli Donbasu, którzy posiadają obywatelstwo rosyjskie, poinformował Paweł Smiełow, wiceprezes Rosstatu (Federalnej Służby Statystyki Państwowej – przyp. red.). Według niego spis, który odbędzie się w październiku bieżącego roku, ma na celu policzenie ludności na stałe mieszkającej w kraju.
Żyrinowski zaproponował ustanowić w Rosji Dzień Imperium
Lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji wniesie projekt do rozpatrzenia przez Dumę Państwową, który proponuje ustanowić w Rosji w dniu 22 października nowe święto – Dzień Imperium. - Proponujemy utworzyć nowy święto – Dzień Imperium, w którym będziemy wspominać różne pozytywne historyczne przykłady w czasie trwania imperium.
Na Ukrainie uruchomiono infolinię w celu zapobiegania przemocy w rodzinie
Na Ukrainie uruchomiono infolinię w celu zapobiegania przemocy w rodzinie. Będzie ona działać pod numerem 1547. Zostało to ogłoszone przez Ministra Gabinetu Ministrów Dmitrija Dubilet. Według niego projekt został uruchomiony na nowej zasadzie, która pozwoliła rządowi zaoszczędzić około 25 milionów hrywien.
Na Ukrainie spadła liczba przestępstw w ciągu roku
Liczba poważnych i szczególnie poważnych przestępstw na Ukrainie w 2019 r. Spadła o 17% w porównaniu z rokiem poprzednim. Łącznie odnotowano 142,5 tys. Przypadków. Jest to stwierdzone w raporcie Gabinetu Ministrów, opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.
Ukraina planuje ewakuować 74 osoby z Chin
Wśród osób ewakuowanych z chińskiego Wuhan, gdzie znajduje się epicentrum wybuchu koronawirusa 2019-nCoV, znajduje się 49 obywateli Ukrainy i 25 obcokrajowców, powiedział wiceminister zdrowia Viktor Lyashko. Ukraina planuje ewakuować 74 osoby z chińskiego Wuhan.
W gruzach fabryki w mieście Mceńsk znaleziono ciało piątej ofiary
Ratownicy znaleźli ciało kobiety w zakładzie w obwodzie orłowskim, gdzie doszło do eksplozji. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do pięciu, poinformował TASS, przedstawiciel medialny Siergiej Leżniew.
„BRZM i BROP podczas akcji „Cuda na Boże Narodzenie” odwiedzili ponad 14 tys. dzieci”
Ok 700 wydarzeń w ramach akcji „Cuda na Boże Narodzenie” zorganizowały Białoruski Republikański Związek Młodzieży i Białoruska Republikańska Organizacja Pionierska w czasie ogólnokrajowego noworocznego projektu charytatywnego „Nasze dzieci”,jak poinformowała BELTA sekretarz Komitetu Centralnego BRZM,koordynatorka wolontariatu
„Mięsa tu nie ma, ale bułki się trafiają”
Reportaż z kolejki do śmietnika, przy którym stoją emeryci, byli towaroznawcy i przedsiębiorcy
Ustawa o wsparciu rodzin wielodzietnych jest niezbędna’’ ─ powiedział patriarcha Cyryl
Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl powiedział we wtorek, że ‘’odrębna ustawa o wspieraniu rodzin wielodzietnych w Rosji jest niezbędna do wyrównania sytuacji demograficznej w kraju, a prawodawcy powinni zwrócić na to uwagę’’.
Społeczność żydowska Rosji komentuje słowa Putina o Polsce i II wojnie światowej
Prezydent Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji (FEOR), rabin Aleksander Boroda, nazwał bardzo precyzyjnymi słowa prezydenta Władimira Putina, który wcześniej nazwał „swołoczą i antysemicką świnią” polskiego dyplomatę, który poparł w latach 30. ludobójstwo Żydów w Polsce.
Dlaczego rosyjskie pogrzeby dziwią cudzoziemców?
W każdym kraju ceremonia pogrzebowa ma swoje charakterystyczne cechy. W Rosji również podczas pogrzebu istnieją pewne obrzędy, rytuały, które odróżniają Rosjan od innych narodów. Rosjanie
„Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Moskwie w 2019 roku”.
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Moskwie – Jelena Efremowa opowiedziała o najpopularniejszych imionach, jakie nadawano noworodkom w 2019 roku. Informacja ta jest podana na stronie internetowej Urzędu Miasta Moskwa.
Białoruś: Wykonano kolejny wyrok śmierci
Na Białorusi wykonano kolejny wyrok śmierci - poinformowały w czwartek niezależne media. Egzekucję wykonano na więźniu skazanym za brutalne zabójstwo dwóch kobiet.
Rosjanie będą mogli wybrać projekt elektronicznego dowodu osobistego.
Wicepremier Rosji Maksim Akimov w trakcie spotkania z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem poprosił o zezwolenie na przeprowadzenie ogólnonarodowego konkursu na projekt elektronicznego dowodu osobistego ─ jak poinformowano na stronie internetowej Kremla.
W Petersburgu zablokowano strony internetowe organizacji LGBT
Jak informuje portal nczas.com sąd w Petersburgu nakazał zablokowanie stron internetowych dwóch rosyjskich organizacji LGBT oskarżonych o szerzenie „wartości antyrodzinnych”.

Strony