Dzień Flagi Tatarów Krymskich
26 czerwca Krymscy Tatarzy świętują dzień flagi. Ukraina wspiera święto poprzez wywieszenie obok flagi ukraińskiej flagi mniejszości narodowej we wszystkich regionalnych ośrodkach administracyjnych i ambasadach w innych krajach. Jak pojawiła się flaga Tatarów Krymskich i jak było obchodzone poświęcone jej święto w 2021 roku?
Białoruś: areszt domowy dla Protasiewicza i jego partnerki
Białoruski dziennikarz Roman Protasiewicz nie przebywa już dłużej w więzieniu. Umieszczono go w areszcie domowym w Mińsku, jak donosi BBC ojciec partnerki Protasiewicza. Rosyjska ambasada potwierdziła, że do mieszkania przeniesiono również Sofię Sapegę, czyli partnerkę mężczyzny.
Czarnobyl 35 lat później: plan, jak zmienić katastrofę w wabik dla turystów
35 lat temu, 26 kwietnia 1986 r., w elektrowni atomowej „Włodzimierz Iljicz Lenin” niedaleko miasta Prypeć na terytorium ówczesnej ZSRR, a dzisiejszej Ukrainy, doszło do awarii jednego z reaktorów, a konsekwencje tego wydarzenia są uważane za największą katastrofę ekologiczną w historii energetyki jądrowej i pozostają wciąż badane przez naukowców.
Białoruś zaprasza ekspertów ds. lotnictwa do przeprowadzenia dochodzenia
Coraz więcej linii lotniczych unika białoruskiej przestrzeni powietrznej. Mińsk zaprasza międzynarodowych ekspertów lotniczych do zbadania sprawy.
Kim był sprawca strzelaniny w Kazaniu?
We wtorek 11 maja w Kazaniu (Republika Tatarstan, Rosja) doszło do zamachu terrorystycznego w gimnazjum nr 175. Co wiadomo o 19-letnim Ilnazu Galawijewie, absolwencie tego samego gimnazjum, który popełnił przestępstwo? I dlaczego nie można było zapobiec tragedii?
Obywatelom Rosji powiedziano, jak poprawić swoją historię kredytową
Siergiej Grigoryan z przedstawicielstwa ANIF w Rosji mówił o sposobie stabilnej poprawy zniszczonej historii kredytowej.
W Czelabińsku wszczęto postępowanie w sprawie korupcji, w którą mógł być zamieszany były wice-mer
Wydział Centralnego Rejonu Urzędu Śledczego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej w Czelabińsku wszczął sprawę karną w związku z nadużyciem uprawnień przez urzędników miejskich (artykuł 286 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej).
Na Ukrainie znaleźli inny sposób na "oddalenie się" od Rosji
Ukraiński parlament przyjął w pierwszym czytaniu projekt ustawy o odwołaniu corocznej zmiany czasu na letni.
Cichanouska uważa, że Łukaszenka odejdzie już wiosną
Rosnąca presja z powodu sankcji UE i USA zmusi Aleksandra Łukaszenkę do odejścia, uważa Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji. Decydująca walka z reżimem na Białorusi odbędzie się wiosną tego roku,myśli Paweł Łatuszka, członek Prezydium Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji.
Tysiące ludzi zebrało się w gruzińskim Kutaisi. Protestują przeciwko budowie elektrowni w Namachwani
Tysiące ludzi zebrało się w centrum Kutaisi na akcji protestacyjnej przeciwko budowie kaskady elektrowni na rzece Rioni.
Szósta rocznica zabójstwa Borysa Niemcowa
W szóstą rocznicę zabójstwa rosyjskiego polityka Borysa Niemcowa w wielu miastach Rosji i świata odbyły się akcje ku jego pamięci. W Moskwie na miejscu zabójstwa polityka odbyła się ceremonia składania kwiatów. Policja nie ingerowała w akcję.
Nadmierna śmiertelność w Rosji: w 2020 roku na koronawirusa zmarło ponad 350 tysięcy osób
Federalna służba statystyki Rosstat opublikowała 8 lutego dane dotyczące śmiertelności w Rosji w 2020 roku. Wynika z nich, że w kraju od kwietnia do 31 grudnia wskaźnik nadmiernej śmiertelności wynosił 358 tys. osób.
Ukraińcy nie są królikami: Zełenski wyjaśnił odmowę szczepień Sputnikiem V
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyjaśnił, dlaczego obywatele jego kraju nie będą szczepić się rosyjską szczepionką przeciwko koronawirusowi Sputnik V. Według niego, nie należy przeprowadzać eksperymentów na Ukraińcach, ponieważ nie są królikami.
Kreml jak bunkier
Odkąd Rosjanie zaczęli protestować przeciwko zatrzymaniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego, siły bezpieczeństwa najwyraźniej otrzymały zielone światło do aresztowania protestujących - i aresztowały tysiące. Jeśli Rosjanie włączają syrenę samochodową na znak solidarności z protestującymi, to też podejmują ryzyko. Oficjalna odpowiedź na ich działan
Jak wyglądał pierwszy dzień rozprawy Nawalnego w związku ze zniesławieniem weterana
Sąd zaczął rozpatrywać sprawę Aleksieja Nawalnego oskarżonego o zniesławienie 94-letniego weterana. Pokrzywdzony został przesłuchany w trybie online w obecności drugiego sędziego, który w trakcie posiedzenia musiał wezwać do kombatanta karetkę.
WERDYKT DLA ROSJAN. DLACZEGO DZISIAJ ROSJANIN NIE MOŻE BYĆ APOLITYCNY?
Werdykt dla Aleksieja Nawalnego, czyli kara pozbawienia wolności na 3,5 roku w sprawie finansowej z 2014 roku, to jest werdykt dla wszystkich Rosjan w sprawie praw człowieka, demokracji, wolności słowa, zmiany władzy i sprawiedliwości. A jednocześnie werdykt partii rządzącej i stojącego na jej czele tyrana. To nie jest wybaczone ani zapomniane.⠀
Relacje Warszawa-Kijów. Po co nam Ukraina?
„Ukraina wcale nie jest Polsce do niczego potrzebna. Wyjątek stanowi to, by pełniła ona rolę bufora od głównej części Rosji, co i tak przecież dostajemy od Ukrainy za darmo. Wystarczy, że ta po prostu istnieje” - napisał Marcin Skalski dla portalu kresy.pl
Aleksiej Nawalny: Policja przeprowadziła naloty na biura i mieszkania aresztowanego krytyka Kremla
Rosyjska policja dokonała nalotu na biura i apartamenty przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego, który przebywa w więzieniu po powrocie do kraju 17 stycznia.
W strefie lądowania
Jak Aleksiej Nawalny został powitany na lotnisku Wnukowo przez jego zwolenników i funkcjonariuszy struktur siłowych.
Turcja zaangażowała dwa helikoptery w poszukiwania ukraińskich marynarzy
W poniedziałek 18 stycznia zaangażowano dwa helikoptery w poszukiwania kolejnych pięciu marynarzy z ukraińskiego masowca Arvin, który zatonął w przeddzień u wybrzeży tureckiej prowincji Bartin.

Strony