Sportowy Sąd Arbitrażowy zakazał Władimirowi Putinowi udziału w Igrzyskach Olimpijskich
Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie zakazał prezydentowi Rosji, członkom rządu i parlamentu, oraz administracji prezydenta udziału w Mistrzostwach Świata i Igrzy-skach Olimpijskich do końca 2022 roku.
"A Bóg pokoju rychło zetrze szatana pod stopami waszymi": Białoruski Autokefaliczny Kościół Prawosła
Białoruski Autokefaliczny Kościół Prawosławny wyklął Aleksandra Łukaszenkę za "popełnienie bezprawia, prześladowanie i zabijanie prawosławnych i innych pokojowo nastawionych chrześcijan w imię prawdy na Białorusi". Arcybiskup Świętosław Łohin ogłosił to podczas liturgii 22 listopada w soborze katedralnym św. Cyryla z Turowa w Toronto w Kanadzie.
Zwolennicy dwóch partii opuścili protest opozycji w Batumi
Protesty nie mają nic wspólnego z powrotem eksprezydenta Gruzji do ojczyzny – powiadomił lider partii „Lelo”
Armenia i Azerbejdżan ponownie oskarżyły się wzajemnie o naruszenia rozejmu
Armenia i Azerbejdżan oskarżają się nawzajem o naruszenia reżymu zawieszenia broni.
UKRAINA: Sąd nakazał Urzędowi Prokuratora Generalnego otwarcie sprawy przeciwko Bidenowi
Biuro prokuratora generalnego otworzy sprawę przeciwko byłemu wiceprezydentowi USA Joe Bidenowi. Odpowiednia decyzja pojawiła się na stronie internetowej Jednolitego Krajowego Rejestru Decyzji Sądowych.
Nie ma zagrożenia dla Sarkofagu i przechowalni odpadów radioaktywnych w Czarnobylu
Ratownicy przekonują,że wskaźniki zanieczyszczenia substancjami radioaktywnymi wykazują brak zagrożenia skażeniem dla ludności
Ministerstwo Obrony oznajmia: nie ma decyzji o przeniesieniu parady z 9 maja w Moskwie
Przygotowania do przeprowadzenia Parady Zwycięstwa w Moskwie idą zgodnie z planem, oznajmiło 2 kwietnia rosyjskie Ministerstwo Obrony. Igor Konaszenkow (oficjalny przedstawiciel departamentu) oznajmił, że nie zmieniono daty czy formy wydarzenia.
CZOŁGOWY BIATHLON. ROSJANOM WIRUS NIESTRASZNY
W walce z koronawirusem Władimir Putin zamknął granice, wprowadził stan wyjątkowy i zakazał wychodzić z domów. Równocześnie nakazał wyprowadzić z koszar czołgi. Co miałyby robić pancerne zagony podczas epidemii? Rosjanie mają jeden cel - pragną znów wygrać czołgowy biathlon.
Najważniejsze święto mongolskie
Jeśli ktoś myśli, że Nowy Rok zaczyna się o północy 1 stycznia, to się myli. Właściwie to w Mongolii świętuje się ten dzień 19 lutego.
Produkcja wina i koniaków w Armenii
Każdy Ormianin wie, że Noe wylądował właśnie na tej świętej ziemi i posadził tam pierwszą winorośl. Tak powstało tradycyjne winiarstwo w Armenii. W rzeczywistości, według wykopalisk, wino było tu produkowane już w XI-X w. p.n.e. Wino z Nairi (plemię mieszkające na Wyżynie Ormiańskiej) zostało nawet wspomniane przez Strabona i Herodota.
Cechy mongolskiego wesela i jego tradycje we współczesnych czasach
Mongołowie zazwyczaj starają się zawierać małżeństwa w dni Dashnyam i Baljinnyam zgodnie z lokalnym kalendarzem Zurkhay. Te dni, według buddyjskich kanonów Mongołów, są uważane za najbardziej pomyślne w roku dla małżeństwa.
Kultura kazahska
Kultura kazachska jest odzwierciedleniem historii ludzi koczowniczych. Od tysięcy lat po kazachskich stepach chodzą koczownicze plemiona, które ukształtowały swój niepowtarzalny światopogląd, stworzyły własne zwyczaje i tradycje, współpracowały z sąsiednimi narodami i kulturami.
Najważniejsze święto mongolskie
W tym dniu Mongolia świętuje Tsagaan-sar, w tłumaczeniu na polski - "Biały miesiąc", święto zbliżania się wiosny i koniec zimowania bydła. Uważany jest za święto otwartości i czystości myśli, nadziei i dobrych oczekiwań. Buddyści przygotowują się do tego w następujący sposób: ktoś nic nie je, pije tylko wodę, bierze udział w „nabożeństwach”, aby we
Historia święta. Dlaczego chrześcijanie obchodzą Maslenitse?
Prawie każdy choć raz słyszał o tym święcie. Ale jeśli zadać konkretne pytanie - czym jest Maslenitsa, odpowiedzi będą naprawdę różne. Dla jednych wiąże się to z zabawą i masowymi uroczystościami, dla innych jest to jeden z etapów przygotowań do Wielkiego Postu, a dla kogoś to w ogóle czas, kiedy możemy cieszyć się swoimi ulubionymi przysmakami.
Obwód moskiewski to prawosławna część kraju
Na cerkiew sił zbrojnych przeznaczono 3 miliardy rubli z budżetu Moskwy i obwodu moskiewskiego, chociaż miała ona być budowana wyłącznie dzięki darowiznom.
Myśliwi ciągle straszą wilkami
50 kilometrów od Jekaterynburga dorośli dostali ultimatum: puszczać dzieci do szkoły przez las lub wysłać je do internatu.
Zima w tym roku może być najcieplejszą w Moskwie
Dyrektor Rosyjskiego Centrum Hydrometeorologicznego Roman Wilfand, poinformował, że ta zima w Moskwie może być najcieplejszą w historii pomiarów meteorologicznych.
„Oto mińskie budynki i projekty,które uznano za najlepsze na Białorusi”
W Mińsku wybrano najlepsze projekty architektoniczne i budynki Białorusi z lat 2018-19.Zwycięzców przedstawiono podczas festiwalu „Architektoniczna jesień-2019”,jak podaje agencja „Minsk-Novosti”.
Centrum Hydrometeorologii przewiduje, że rok ​​2019 w Rosji może być najcieplejszym w historii
Październik okazał się był najcieplejszym miesiącem w Rosji po porze letniej, a obecnie na podstawie obserwacji meteorologicznych, przewiduje się, że rok 2019, może stać się najcieplejszym w historii. Takie informacje przekazał agencji prasowej „TASS” Roman Wilfand, szef Centrum Hydrometeorologii Federacji Rosyjskiej.
Nowy Rok 2020: jak będzie wyglądać główna choinka Ukrainy i świętowanie w Kijowie
Do nowego 2020 roku nieco ponad dwa miesiące. Organizatorzy ujawnili już tajemnice obchodów w Kijowie: na placu Sofijskim tradycyjnie zainstalują główną choinkę, będzie klasyczne europejskie święto w stylu niemieckim. Organizatorzy planują zainstalować nie sztuczną, a naturalną choinkę na placu Sofijskim. Udekorują ją jasnymi zabawkami z obrazkami

Strony