Nie ma zagrożenia dla Sarkofagu i przechowalni odpadów radioaktywnych w Czarnobylu
Ratownicy przekonują,że wskaźniki zanieczyszczenia substancjami radioaktywnymi wykazują brak zagrożenia skażeniem dla ludności
Ministerstwo Obrony oznajmia: nie ma decyzji o przeniesieniu parady z 9 maja w Moskwie
Przygotowania do przeprowadzenia Parady Zwycięstwa w Moskwie idą zgodnie z planem, oznajmiło 2 kwietnia rosyjskie Ministerstwo Obrony. Igor Konaszenkow (oficjalny przedstawiciel departamentu) oznajmił, że nie zmieniono daty czy formy wydarzenia.
CZOŁGOWY BIATHLON. ROSJANOM WIRUS NIESTRASZNY
W walce z koronawirusem Władimir Putin zamknął granice, wprowadził stan wyjątkowy i zakazał wychodzić z domów. Równocześnie nakazał wyprowadzić z koszar czołgi. Co miałyby robić pancerne zagony podczas epidemii? Rosjanie mają jeden cel - pragną znów wygrać czołgowy biathlon.
Najważniejsze święto mongolskie
Jeśli ktoś myśli, że Nowy Rok zaczyna się o północy 1 stycznia, to się myli. Właściwie to w Mongolii świętuje się ten dzień 19 lutego.
Produkcja wina i koniaków w Armenii
Każdy Ormianin wie, że Noe wylądował właśnie na tej świętej ziemi i posadził tam pierwszą winorośl. Tak powstało tradycyjne winiarstwo w Armenii. W rzeczywistości, według wykopalisk, wino było tu produkowane już w XI-X w. p.n.e. Wino z Nairi (plemię mieszkające na Wyżynie Ormiańskiej) zostało nawet wspomniane przez Strabona i Herodota.
Cechy mongolskiego wesela i jego tradycje we współczesnych czasach
Mongołowie zazwyczaj starają się zawierać małżeństwa w dni Dashnyam i Baljinnyam zgodnie z lokalnym kalendarzem Zurkhay. Te dni, według buddyjskich kanonów Mongołów, są uważane za najbardziej pomyślne w roku dla małżeństwa.
Kultura kazahska
Kultura kazachska jest odzwierciedleniem historii ludzi koczowniczych. Od tysięcy lat po kazachskich stepach chodzą koczownicze plemiona, które ukształtowały swój niepowtarzalny światopogląd, stworzyły własne zwyczaje i tradycje, współpracowały z sąsiednimi narodami i kulturami.
Najważniejsze święto mongolskie
W tym dniu Mongolia świętuje Tsagaan-sar, w tłumaczeniu na polski - "Biały miesiąc", święto zbliżania się wiosny i koniec zimowania bydła. Uważany jest za święto otwartości i czystości myśli, nadziei i dobrych oczekiwań. Buddyści przygotowują się do tego w następujący sposób: ktoś nic nie je, pije tylko wodę, bierze udział w „nabożeństwach”, aby we
Historia święta. Dlaczego chrześcijanie obchodzą Maslenitse?
Prawie każdy choć raz słyszał o tym święcie. Ale jeśli zadać konkretne pytanie - czym jest Maslenitsa, odpowiedzi będą naprawdę różne. Dla jednych wiąże się to z zabawą i masowymi uroczystościami, dla innych jest to jeden z etapów przygotowań do Wielkiego Postu, a dla kogoś to w ogóle czas, kiedy możemy cieszyć się swoimi ulubionymi przysmakami.
Obwód moskiewski to prawosławna część kraju
Na cerkiew sił zbrojnych przeznaczono 3 miliardy rubli z budżetu Moskwy i obwodu moskiewskiego, chociaż miała ona być budowana wyłącznie dzięki darowiznom.
Myśliwi ciągle straszą wilkami
50 kilometrów od Jekaterynburga dorośli dostali ultimatum: puszczać dzieci do szkoły przez las lub wysłać je do internatu.
Zima w tym roku może być najcieplejszą w Moskwie
Dyrektor Rosyjskiego Centrum Hydrometeorologicznego Roman Wilfand, poinformował, że ta zima w Moskwie może być najcieplejszą w historii pomiarów meteorologicznych.
„Oto mińskie budynki i projekty,które uznano za najlepsze na Białorusi”
W Mińsku wybrano najlepsze projekty architektoniczne i budynki Białorusi z lat 2018-19.Zwycięzców przedstawiono podczas festiwalu „Architektoniczna jesień-2019”,jak podaje agencja „Minsk-Novosti”.
Centrum Hydrometeorologii przewiduje, że rok ​​2019 w Rosji może być najcieplejszym w historii
Październik okazał się był najcieplejszym miesiącem w Rosji po porze letniej, a obecnie na podstawie obserwacji meteorologicznych, przewiduje się, że rok 2019, może stać się najcieplejszym w historii. Takie informacje przekazał agencji prasowej „TASS” Roman Wilfand, szef Centrum Hydrometeorologii Federacji Rosyjskiej.
Nowy Rok 2020: jak będzie wyglądać główna choinka Ukrainy i świętowanie w Kijowie
Do nowego 2020 roku nieco ponad dwa miesiące. Organizatorzy ujawnili już tajemnice obchodów w Kijowie: na placu Sofijskim tradycyjnie zainstalują główną choinkę, będzie klasyczne europejskie święto w stylu niemieckim. Organizatorzy planują zainstalować nie sztuczną, a naturalną choinkę na placu Sofijskim. Udekorują ją jasnymi zabawkami z obrazkami
Zima w Rosji
Jeśli zapytasz obcokrajowca, z jaką porą roku kojarzy mu się Rosja, najprawdopodobniej odpowie, że z zimą. I nie ma w tym nic dziwnego. Rzeczywiście w Rosji przez większość roku jest zimno.
Nowe ataki cyklonowe zatapiają Primorye
Południe Dalekiego Wschodu w najbliższych dniach nadal będzie tonąć. Szkody spowodowane przez pogodę przekroczyły już 100 milionów rubli. Ekstremalne deszcze wywoływały powstanie bagien, które niszczyły całe budynki i zmywały mosty.
Zidentyfikowano najgłośniejsze i najcichsze miasta w Rosji
Niemieccy naukowcy, na podstawie statystyk Światowej Organizacji Zdrowia, przeprowadzili badania dotyczące poziomu zanieczyszczenia hałasem na świecie. Przebadali 200 000 osób z 50 miast na świecie i ogłosili, że są najbardziej hałaśliwymi metropoliami w Europie z wysokimi decybelami hałasu. Na pierwszym miejscu uplasował się Stambuł, a następnie
Na Dalekim Wschodzie spadną ulewne deszcze
Na początku tygodnia w Primorye zostało zalanych ponad 500 domów prywatnych i prawie 1500 domów przyległych z powodu powodzi. W strefie powodziowej przebywało ponad 1800 osób. Woda ledwo zaczęła opuszczać osady, a teraz nowy cyklon zbliża się do Terytorium Primorskiego.
Niemcy nazywają budowaną w Rosji autostradę Meridian koszmarem dla USA
Niemcy nazywają budowaną w Rosji autostradę Meridian koszmarem dla USA

Strony