Piękno przyrody Ukrainy
Dla każdego człowieka przyroda kraju ojczystego jest najbardziej czarująca. I mi także wydaje się, że nie ma nic piękniejszego od krajobrazów ukraińskich. Które serce nie napełni się radością, gdy widzi piękno Ukrainy? Która dusza nie zareaguje drżeniem i miłością do niej?
Niedługo do Rosji pojedziemy z e-wizą
Rosja wprowadza elektroniczne wizy dla obcokrajowców, w tym dla Polaków.
"Rodzynek" Ukrainy: jeziora w jaskini!
Najdłuższa na świecie jaskinia gipsowa zachwyca turystów swoimi podziemnymi jeziorami. Kryształy gipsu i podziemne „galerie” na głębokości 20 metrów.
Droższe bilety lotnicze dla Ukraińców
Rada Najwyższa wprowadziła zmiany w kodeksie lotniczym, który wdraża opłatę za każdego pasażera linii lotniczych, wylatującego z Ukrainy. Ustawę nr 2424 poparło 13 lipca 256 posłów, co znacznie przewyższyło wymagane minimum głosów, wynoszące 226.
Nocleg we Lwowie w cenie kawy?
Noc we Lwowie w cenie latte: w mieście gwałtownie spadają ceny noclegu dla turystów.
„Na razie kraje nie są jeszcze gotowe na przyjęcie rosyjskich turystów”
Kiedy w Rosji zostaną otwarte granice i przywrócone podróże? Wywiad z dyrektorem Uralskiego Stowarzyszenia Turystyki Michaiłem Malcewem
„Wzmocniona dezynfekcja-Koleje Białoruskie opowiedziały o profilaktyce koronawirusa”
Koleje Białoruskie podjęły niezbędne kroki w kwestii profilaktyki infekcji,spowodowanej przez koronawirusa COV-19,jak ogłoszono BELTA w centrum prasowym KB.
Karelia
Karelia to piękna kraina, której krajobrazy słyną z wyjątkowego piękna i malowniczości. Karelia jest regionem lasów, jezior i rzek, jednym z najpiękniejszych i najbardziej czarujących miejsc. To tutaj znajdują się uwiecznione zabytki architektury i miejsca, które od dawna są wpisane do podręczników historii.
Jaskinia Prometeusza
Jaskinia Prometeusza (პრომეთეს მღვიმე), wcześniej znana speleologom jako Jaskinia Kumistavi, znajduje się na obrzeżach miasta Tskaltubo, stosunkowo blisko Kutaisi. Stanowi ona jedną z głównych atrakcji Imeretanii, a także największą jaskinię w Gruzji.
Gruzińskie miasto Tskaltubo - opuszczony raj
Niegdyś sławny kurort popadł w ruinie i do tej pory nie przywrócił sobie byłego piękna i nie przyciąga już turystów.
Mongolia - Ceremonia picia herbaty, jak się pije i z czym się wiąże?
Po co do herbaty potrzebna przystawka? Bo to jest mongolska herbata, która może być całkowitym zaskoczeniem dla każdego innego człowieka. Robią taką "herbatę" w następujący sposób - wode gotuje się w żeliwnym kociołku, wrzuca się do niego zieloną herbatę, dodaje mleko i ponownie odstawia się na ogień aż do pełnej gotowości, następnie dodaje się
Tbilisi znajduje się w pierwszej trójce pożądanych miejsc w Europie.
Tbilisi przyciąga europejskich turystów swoją bogatą kulturą, autentyczną gastronomią, zróżnicowanymi smakami i oryginalną architekturą. Stolica Gruzji, , znalazła się w pierwszej trójce najpopularniejszych europejskich destynacji turystycznych w 2020 roku w rankingu Europian Best Destination (to organizacja turystyczna z siedzibą w Brukseli...
Podróż w głąb Rosji
Pociąg z Moskwy do Władywostoku jedzie prawie tydzień - dziesiątki miast, ponad sto stacji. Pasażerowie co chwilę przestawiają czas w swoich zegarkach. Najdłuższa kolej na świecie - ponad dziewięć tysięcy kilometrów, a dokładniej 9289 km. Droga przechodzi przez dwa kontynenty, a turyści gotowi znieść każde warunki, aby poznać prawdziwą Rosję...
Ukrainka Snigur wchodzi do półfinału katarskiego turnieju tenisowego, gdzie będzie grać z rodakiem
10-ta tenisistka Darya Snigur dotarła do półfinału turnieju tenisowego w stolicy Egiptu, Kairze, 21 lutego, donosi „Big Tennis of Ukraine”. 17-letnia Snigur pokonał Rumunkę Elenę Gabriela Ruzę w ćwierćfinale turnieju 6:2, 6:1 w finale. Gra trwała około godziny.
Ukrainka zdobyła złoto na Mistrzostwach z karate w Dubaju
16 lutego ukraińska Angelika Terluga zdobyła złoty medal na Karate1 Premier League Karate Championships, które odbyły się w Dubaju, zgodnie z oficjalną stroną World Karate Federation.
Najtańsze kraje na wakacje wg rosyjskich turystów
Rosjanie, według sondażu serwisu turystycznego Aviasales, wybrali kraje, w których wydali najmniej pieniędzy.
Ukrainiec Czuhadżian opowiedział o swoich przeżyciach przed walką o pas WBA w Rosji
23-letni ukraiński bokser Karen Czuhadżian (16 zwycięstw, w tym 7 nokautów, 1 porażka) zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półśredniej w walce z Rosjaninem Siergiejem Worobiewem (9 zwycięstw, w tym 6 nokautów, 1 porażka). Bokser podzielił się wrażeniami z pojedynku, który odbył się w Kaliningradzie i powiedział, w jakim celu pojechał do Rosji.
„Białorusinki wygrały mistrzostwa Europy w hokeju halowym”
Drużynie z Białorusi udało się wygrać z głównymi faworytkami turnieju-ekipą z Holandii.Na 3 miejscu znalazły się reprezentantki Czech.
Na szczycie świata. Moskwa wśród 5 najlepszych miast
Ranking Best Cities umieścił Moskwę w pierwszej piątce najlepszych miast na świecie
Określono skład ukraińskiej reprezentacji piątego etapu Pucharu Świata w Biathlonie
Skład ukraińskiej reprezentacji narodowej szóstego etapu Pucharu Świata w Biathlonie, który odbędzie się w słoweńskiej Pokljuce, został określony, donosi Biathlon.com.ua. W drużynie narodowej Ukrainy wystąpią Elena Pidgrushnaya, Julia Jima, Daria Blashko, Anastasia Merkushina, Nadezhda Belkina i Julia Zhuravok.

Strony