Czy Rosja faktycznie uniknęła najgorszego scenariusza?
Wielu Rosjan, wbrew zaleceniom władz i zachętom do pozostania w domu, wykorzystało pierwszomajowy weekend na wycieczki, wyjazd na daczę i biesiady na świeżym powietrzu. Był też czas na politykę. Lewica, komuniści i inni organizowali protesty balkonowe i online, a paru aktywistów domagało się nawet w pobliżu Kremla ustąpienia rządu.
Rzecznik premiera Miszustina poinformował o jego stanie zdrowia
Premier Rosji Michaił Miszustin, który zachorował na koronawirusa, czuje się dobrze i kontynuuje leczenie. Takie informacje przekazał w niedzielę rzecznik premiera Borys Bieliakow.
Policjanci będą kontrolować noszenie maseczek na przedmieściach Moskwy
Grzywna za przebywanie na ulicy bez maseczki na przedmieściach Moskwy może wynieść 4 tysiące rubli, a Generalna Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji, w tym przedstawiciele policji ruchu drogowego, będzie monitorować przestrzeganie nakazu.
Miszustin przedłużył zakaz wjazdu cudzoziemców do Rosji
Premier Rosji Michaił Miszustin przedłużył ograniczenia dotyczące wpuszczania cudzoziemców do kraju, dopóki sytuacja z koronawirusem nie ustabilizuje się, a zagraniczni specjaliści od obsługi importowanego sprzętu będą mogli przyjeżdżać do kraju.
Putin może w przyszłym tygodniu wydać nowe oświadczenia związane z koronawirusem
Oczekuje się, że prezydent Rosji Władimir Putin wyda w przyszłym tygodniu nowe oświadczenia na temat rozwoju sytuacji z koronawirusem i związanych z nim ograniczeń. Stwierdził to rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla programu "Moskwa. Kreml. Putin" na kanale telewizyjnym "Rossija 1".
Federalna Służba Bezpieczeństwa zapobiegła zbrojnemu atakowi na szkołę w Tiumeniu
FSB Rosji ujawniła próbę zorganizowania zbrojnego ataku na szkołę. Poinformowano, że "zatrzymano mieszkańca obwodu tiumeńskiego urodzonego w 2001 roku, który przygotowywał atak zbrojny na jedną z instytucji edukacyjnych w tym regionie”.
W Moskwie z powodu koronawirusa zmarło kolejne 21 osób
Kolejne 21 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Moskwie w ciągu jednego dnia.
MSW ogłosiło,jak Ukraińcy będą świętować Wielkanoc podczas kwarantanny
Będzie kilka możliwości,aby poświęcić pokarmy i koszyczki świąteczne.
Putin przedłużył ważność rosyjskich paszportów i prawa jazdy, które wygasają przed 15 lipca
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret uznający za ważne paszporty i prawa jazdy obywateli Rosji, które wygasają między 1 lutego a 15 lipca 2020 roku. Zostało to ogłoszone w sobotę przez służby prasowe Kremla.
Putin ponownie zwróci się do Rosjan podczas spotkania z ministrami
Przemówienie prezydenta Rosji Władimira Putina, które ma rozpocząć się w środę, będzie skierowane nie tylko do gabinetu ministrów, ale do wszystkich Rosjan - poinformował Kreml.
„Macie tam swoją samoistną kwarantannę”
Jak w czasie pandemii funkcjonuje wieś w tajdze licząca 3900 mieszkańców
Na Kamczatce odnotowano dwa pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem
Władze Kamczatki potwierdziły dwa pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Zostało to ogłoszone w niedzielę przez rząd Kamczatki.
W Murmańsku wyeliminowano bojówkarza planującego atak terrorystyczny
W Murmańsku funkcjonariusze organów ścigania wyeliminowali bojówkarza, który planował atak terrorystyczny. Taką informację przekazał TASS Komitet Antyterrorystyczny
Pieskow zaprzeczył słowom Trumpa o rozmowie Putina z księciem Arabii Saudyjskiej
Prezydent Rosji Władimir Putin nie odbył ostatnio rozmowy telefonicznej z księciem Arabii Saudyskiej Muhammadem ibn Salmanem. Zostało to ogłoszone TASS przez rzecznika prasowego Kremla Dmitrija Pieskowa.
„Wszystko odbywa się w porozumieniu z przywództwem politycznym kraju”
W minioną niedzielę koncern Rosnieft, której pakietem kontrolnym poprzez firmę Rosneftegaz zarządzała Rosja, poinformował o sprzedaży części swoich akcji. Udziały w wysokości 9,6% przeszły na własność nieznanej firmy, „na 100% należącej do rządu Federacji Rosyjskiej”.
Polska ekstradowała do Rosji współwłaściciela Zimowej Wiśni
Władze Polski wydały Rosji Wiaczesława Wiszniewskiego poszukiwanego po pożarze centrum handlowego Zimowa Wiśnia. Przekazany przez konwój specjalny biznesmen odbywa teraz kwarantannę w kaliningradzkim areszcie.
„Przeciwnicy Putina boją się, że prezydent dalej będzie umacniać kraj”
Regiony Rosji otrzymały instrukcje jak motywować ludzi do głosowania ws. poprawek w Konstytucji
Kreml rozważa możliwość przełożenia głosowania ws. poprawek w Konstytucji
Z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19 rozważane jest przeniesienie ogólnokrajowego głosowania odnośnie poprawek w Konstytucji.
Powrót do lat 50-tych
W Kraju Permskim trwa proces 68-letniego Leonida Ładanowa. Pomógł on Stowarzyszeniu Memoriał w uporządkowaniu cmentarza dla represjonowanych.
Władimir Putin opowiedział o dymisji Dmitrija Miedwiediewa
- To są nasze wzajemne relacje. Mamy z Dmitriem Anatoljewiczem kontakt szczery, koleżeński. Nie mamy przed sobą tajemnic. Wcześniej z nim to omówiliśmy – opowiedział Putin.Zgodnie z jego słowami Miedwiediew znał sytuację. Te słowa powiedział w „20 pytaniach do Władimira Putina”. Jest to trzygodzinny wywiad, którego autorem jest dziennikarz Andrie.

Strony