Białoruska olimpijka mówi, że po powrocie do domu czekałaby na nią kara. Leci do Polski
Sprinterka olimpijska z Białorusi odmówiła zabukowania biletu powrotnego po tym, jak weszła w konflikt z oficjelami ze swojej drużyny podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Twierdzi, że władze „postawiły sprawę jasno” i jeśli wróciłaby na Białoruś, spotkałyby ją konsekwencje.
Odnaleziono ciało aktywisty Witala Szyszoua. Rzekomo powiesił się w kijowskim parku
Wital Szyszou, stojący na czele kijowskiej organizacji pozarządowej, został znaleziony powieszony w parku w ukraińskiej stolicy, jak mówi policja.
Przywódcy Korei Północnej i Chin zobowiązują się do wzmocnienia więzi
Przywódcy Korei Północnej i Chin wyrazili w niedzielę chęć dalszego wzmacniania swoich więzi, wymieniając się wiadomościami z okazji 60. rocznicy podpisania traktatu obronnego między ich krajami.
Biden obiecuje podjęcie działań ze strony Stanów Zjednoczonych w związku z rosyjskimi cyberatakami
Jak donosi Biały Dom, Prezydent Joe Biden powiedział Prezydentowi Władimirowi Putinowi, że Stany Zjednoczone podejmą „wszelkie niezbędne działania”, aby powstrzymać cyberataki z Rosji.
ONZ dokumentuje tortury i znęcanie się nad więźniami w konflikcie ukraińskim
KIJÓW, Ukraina - Więźniowie przetrzymywani przez walczące strony w separatystycznym konflikcie na wschodzie Ukrainy byli poddawani systematycznym torturom, przemocy seksualnej i innym nadużyciom, stwierdziła agencja praw człowieka ONZ w raporcie opublikowanym w piątek.
Dzień Flagi Tatarów Krymskich
26 czerwca Krymscy Tatarzy świętują dzień flagi. Ukraina wspiera święto poprzez wywieszenie obok flagi ukraińskiej flagi mniejszości narodowej we wszystkich regionalnych ośrodkach administracyjnych i ambasadach w innych krajach. Jak pojawiła się flaga Tatarów Krymskich i jak było obchodzone poświęcone jej święto w 2021 roku?
Białoruś: areszt domowy dla Protasiewicza i jego partnerki
Białoruski dziennikarz Roman Protasiewicz nie przebywa już dłużej w więzieniu. Umieszczono go w areszcie domowym w Mińsku, jak donosi BBC ojciec partnerki Protasiewicza. Rosyjska ambasada potwierdziła, że do mieszkania przeniesiono również Sofię Sapegę, czyli partnerkę mężczyzny.
Szefowa Komisji Europejskiej: Ukraina jednym z najważniejszych tematów szczytu G7
Kwestia Ukrainy jest jednym z głównych tematów polityki zagranicznej szczytu przywódców Grupy Siedmiu (G7). Poinformowała o tym na Twitterze szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Zełenski zainicjował utworzenie Uniwersytetu Prezydenckiego, który będzie kształcił specjalistów
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas udziału w Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30" podpisał dekret nr 217/2021 „Zagadnienia projektu Uniwersytetu Prezydenckiego”.
Mariupol świętuje dzień wyzwolenia spod rosyjskiej okupacji
13 czerwca w Mariupolu przypada siódma rocznica jego wyzwolenia. W tym dniu w 2014 roku nad miastem ponownie powiewała niebiesko-żółta flaga. Wydarzenia, które miały miejsce, na zawsze pozostały w pamięci mieszkańców.
Przywódcy Zachodni oskarżyli Białoruś w akcie terroryzmu w powietrzu
Przymusowe lądowanie samolotu Ryanair przez władze Białorusi na Mińskim lotnisku. 23 maja po południu załoga maszyny lecącej z Aten do Wilna została poinformowana o ładunku wybuchowym na pokładzie samolotu i zmuszona do awaryjnego lądowania.
Białoruś zaprasza ekspertów ds. lotnictwa do przeprowadzenia dochodzenia
Coraz więcej linii lotniczych unika białoruskiej przestrzeni powietrznej. Mińsk zaprasza międzynarodowych ekspertów lotniczych do zbadania sprawy.
Mironow zaproponował przedłużenie świąt majowych w Rosji kosztem świąt noworocznych
"Święta noworoczne należy skrócić o trzy dni, a te trzy dni dodać - właśnie pomiędzy świętami majowymi"
Ukraina szuka wsparcia u NATO. Napięcie z Moskwą narasta
Rząd ukraiński ma nadzieję, że NATO zaoferuje w tym roku udział w Członkowskim Planie Działania (MAP), związku partnerskim dla krajów pragnących wstąpić do sojuszu.
Putin podpisał ustawę, na mocy której może pozostać u władzy na kolejne dwie kadencje
Putin mówił, że unieważnienie ograniczeń ma pozwolić by jego zastępcy mogli skupić się na pracy, zamiast “rozglądać się za możliwymi kandydatami”.
Czy Europa jest neutralna? Twórcy rosyjskiej szczepionki Sputnik V domagają się przeprosin
Pod koniec zeszłego tygodnia, naukowcy pracujący nad rosyjską wersją szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi, zanegowali obiektywność Europejskiej Agencji Leków (EMA). Do zdarzenia doszło to po tym, jak EMA poleciła krajom członkowskim nie dopuszczać Sputnika V do obiegu.
Krawczuk opowiedział, jak można było ocalić ZSRR
Pierwszy prezydent Ukrainy Łeonid Krawczuk uważa, że Związek Radziecki można było uratować, przekształcając go w konfederację.
W Czelabińsku wszczęto postępowanie w sprawie korupcji, w którą mógł być zamieszany były wice-mer
Wydział Centralnego Rejonu Urzędu Śledczego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej w Czelabińsku wszczął sprawę karną w związku z nadużyciem uprawnień przez urzędników miejskich (artykuł 286 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej).
Na Ukrainie znaleźli inny sposób na "oddalenie się" od Rosji
Ukraiński parlament przyjął w pierwszym czytaniu projekt ustawy o odwołaniu corocznej zmiany czasu na letni.
Cichanouska uważa, że Łukaszenka odejdzie już wiosną
Rosnąca presja z powodu sankcji UE i USA zmusi Aleksandra Łukaszenkę do odejścia, uważa Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji. Decydująca walka z reżimem na Białorusi odbędzie się wiosną tego roku,myśli Paweł Łatuszka, członek Prezydium Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji.

Strony