Duma Państwowa włącza swój ulubiony reżim uchwalenia ustaw
Trudniej będzie wychodzić na jednoosobowe pikiety, łatwiej będzie zostać "zagranicznym agentem", a władze będą miały nowy powód, by zablokować YouTube.
Premier Armenii nie zamierza podawać się do dymisji
Protestujący w stolicy Armenii domagają się dymisji premiera po porozumieniu o całkowitym zaprzestaniu działań wojennych w Górskim Karabachu.
Ormianie uciekają z Karabachu, paląc swoje domy
Kilka dni po zakończeniu wojny w Karabachu domy ponownie stanęły w płomieniach. Ormianie, dla których wojna zakończyła się klęską, uciekają, paląc to, czego nie mogą zabrać ze sobą.
Prozachodnia polityk Maia Sandu wygrała wybory prezydenckie w Mołdawii
Była premier Mołdawii Maia Sandu wygrała wybory prezydenckie w tym kraju: zdobyła 57% głosów. Obecny prezydent Igor Dodon, jeden z najbardziej prorosyjskich polityków w przestrzeni poradzieckiej, zdobył 43%.
Szczepionka na koronawirusa: Putin prosi Macrona o pomoc
7 listopada Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z Emmanuelem Macronem poprosił, aby Francja, a zwłaszcza Instytut Pasteura, pomogła Rosji w produkcji szczepionki przeciwko Covid-19.
Misja OBWE potwierdziła, że wybory w Gruzji odbyły się w konkurencyjnym środowisku
W nowym pluralistycznym parlamencie partia rządząca obiecuje współpracować ze wszystkimi innymi partiami.
Wybory prezydenckie w Mołdawii: Usatyj zadecyduje o wszystkim
Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich w Mołdawii w republice przewidziano "kolorową rewolucję". Liderka mołdawskiej Partii Akcji i Solidarności, była premier Mołdawii Maia Sandu, mówiła przed wyborami, że wyniki głosowania zostaną sfałszowane i ludzie wyjdą na ulicy. Jej przeciwnicy zaczęli mówić o tym, że ze Stanów Zjednoczonych do...
Opozycja w Gruzji twierdzi, że wybory zostały skradzione i wzywa do protestów
W niedzielę 1 listopada przed gmachem parlamentu w centrum Tbilisi odbył się wiec opozycji. Demonstranci nie zgadzają się z wynikami wyborów parlamentarnych 31 października, w których, zgodnie z oficjalnymi wynikami, większość głosów zdobyła rządząca partia "Gruzińskie Marzenie - Demokratyczna Gruzja".
Wybory parlamentarne w Gruzji: czy większość poprze "Gruzińskie Marzenie"?
Pół setki sił politycznych walczy o miejsca w parlamencie 31 października. Jak pandemia i udział Michaiła Saakaszwilego wpłyną na wyrównanie mandatów w nowym gruzińskim parlamencie.
Poseł UE cytował Stusa podczas wystąpienia dotyczącego europejskiego wyboru Ukraińców
W taki sposób dał odpowiedź krytykom Umowy Stowarzyszeniowej Ukrainy z UE.
Nowe sankcje wobec rosyjskich urzędników
15 października Unia Europejska nałożyła sankcje na rosyjskich urzędników, którzy mogą być związani z otruciem lidera opozycji Aleksieja Nawalnego. Lista sankcyjna w tej sprawie obejmuje 6 nazwisk i jeden Państwowy Instytut Naukowo-Badawczy. W dokumencie opublikowanym na stronie Rady UE, oprócz osób zaangażowanych w sprawę...
Japonia wypowiedziała się przeciwko powrotowi Rosji do G7 ze względu na kwestię Krymu i Donbasu
Japonia wypowiedziała się przeciwko wstąpieniu Federacji Rosyjskiej do grupy państw G7 oraz ogłosiła wsparcie solidarności G7 wobec antyrosyjskich sankcji, wprowadzonych jako odpowiedź na wtargnięcia Rosji na Ukrainę. Takie stanowisko nakreślił w wywiadzie dla „Ukrinform“ („Укринформ“) poseł Japonii w Ukrainie, Takashi Kurai.
Stany Zjednoczone odtajniły negocjacje między Putinem a Clintonem po zatonięciu Kurska
Rozmowa Putina i Clintona odbyła się 6 września w Nowym Jorku, prawie miesiąc po zatonięciu Kurska. Prezydent USA złożył kondolencje rosyjskiemu prezydentowi, Putin powiedział, że obawia się powtórzenia tragedii.
Doradca byłego prezydenta Kirgistanu poinformowała o zamachu na życie polityka w centrum Biszkeku
Doradca byłego prezydenta Kirgistanu Ałmazbeka Atambajewa Kunduz Żołdubajewa, poinformowała o zamachu na życie byłego przywódcy republiki w Biszkeku.
Okrągły stół pod konwojem, dlaczego Łukaszenka był w więzieniu
"Łukaszenka jest w areszcie KGB — marzenie milionów stało się rzeczywistością"— tak idealnie należałoby ogłosić w telewizji publicznej jego spotkanie z więźniami politycznymi w sobotę wieczorem.
Świat mówi o najemnikach na froncie, pod ostrzałem znaleźli się również dziennikarze
W trakcie działań bojowych w Górskim Karabachu pod ostrzałem znaleźli się dziennikarze, dwóch z nich jest rannych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej oraz prezydent Francji ogłosili, że w konflikcie biorą udział bojownicy z innych państw.
Jak muzyka stała się bronią w „rewolucji” na Białorusi?
Od dwóch miesięcy społeczeństwo na Białorusi potępia prezydenta Aleksandra Łukaszenkę za rzekome oszustwo w wyborach. Jego reakcja była brutalna. Kilku demonstrantów zmarło w wyniku obrażeń odniesionych podczas stłumienia przez siły bezpieczeństwa, a tysiące innych zostało zatrzymanych lub po prostu uprowadzonych.
Wielka Brytania obiecuje Ukrainie wsparcie w zwalczaniu „złośliwych wpływów” Rosji
Brytyjski premier Boris Johnson zapowiedział w czwartek swoje poparcie dla suwerenności Kijowa „w obliczu destabilizujących zachowań Rosji” i przeciwdziałania jej „złośliwym wpływom”.
Górski Karabach: Armenia twierdzi, że katedra została uderzona przez ostrzał Azerbejdżanu
Armenia oskarżyła Azerbejdżan o atak na zabytkową katedrę w Górskim Karabachu. Dwóch rosyjskich dziennikarzy zostało rannych w ostrzałach. Azerbejdżan odrzucił zarzuty, mówiąc, ostrzał że nie był skierowany na miejsca kultu religijnego
Mołdawia zaprzecza rozmowom z Wielką Brytanią w sprawie przyjmowania osób ubiegających się o azyl
Mołdawia odrzuciła zarzuty złożone w środę w brytyjskim Guardian, że brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych omawiało m.in. możliwość relokacji osób ubiegających się o azyl z Wielkiej Brytanii do Mołdawii.

Strony