Krawczuk opowiedział, jak można było ocalić ZSRR
Pierwszy prezydent Ukrainy Łeonid Krawczuk uważa, że Związek Radziecki można było uratować, przekształcając go w konfederację.
W Czelabińsku wszczęto postępowanie w sprawie korupcji, w którą mógł być zamieszany były wice-mer
Wydział Centralnego Rejonu Urzędu Śledczego Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej w Czelabińsku wszczął sprawę karną w związku z nadużyciem uprawnień przez urzędników miejskich (artykuł 286 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej).
Na Ukrainie znaleźli inny sposób na "oddalenie się" od Rosji
Ukraiński parlament przyjął w pierwszym czytaniu projekt ustawy o odwołaniu corocznej zmiany czasu na letni.
Cichanouska uważa, że Łukaszenka odejdzie już wiosną
Rosnąca presja z powodu sankcji UE i USA zmusi Aleksandra Łukaszenkę do odejścia, uważa Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji. Decydująca walka z reżimem na Białorusi odbędzie się wiosną tego roku,myśli Paweł Łatuszka, członek Prezydium Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji.
Tysiące ludzi zebrało się w gruzińskim Kutaisi. Protestują przeciwko budowie elektrowni w Namachwani
Tysiące ludzi zebrało się w centrum Kutaisi na akcji protestacyjnej przeciwko budowie kaskady elektrowni na rzece Rioni.
"Rosja to nie Australia". Jak zakończy się konfrontacja z Facebookiem?
Kanada i Australia wypowiedziały wojnę Facebookowi, wymagając od sieci społecznościowej dzielenia się przychodami z reklam. Mark Zuckerberg podjął wyzwanie, ale ucierpieli na tym tylko póki co użytkownicy. Od ponad tygodnia nie mogą czytać lokalnych wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Rosyjscy dyplomaci opuścili Koreę Północną na domowej roboty drezynie
Rosyjscy dyplomaci opuścili Koreę Północną na domowej roboty drezynie. Pisze o tym MSZ w poście na swoim Telegramie.
Oskarżono 47-letniego mężczyznę – miał szpiegować Szwecję dla Rosji
47-letni Szwed jest podejrzany o szpiegowanie swojego kraju dla Rosji. Obecnie został oskarżony o szpiegostwo.
Kreml jak bunkier
Odkąd Rosjanie zaczęli protestować przeciwko zatrzymaniu lidera opozycji Aleksieja Nawalnego, siły bezpieczeństwa najwyraźniej otrzymały zielone światło do aresztowania protestujących - i aresztowały tysiące. Jeśli Rosjanie włączają syrenę samochodową na znak solidarności z protestującymi, to też podejmują ryzyko. Oficjalna odpowiedź na ich działan
Jak wyglądał pierwszy dzień rozprawy Nawalnego w związku ze zniesławieniem weterana
Sąd zaczął rozpatrywać sprawę Aleksieja Nawalnego oskarżonego o zniesławienie 94-letniego weterana. Pokrzywdzony został przesłuchany w trybie online w obecności drugiego sędziego, który w trakcie posiedzenia musiał wezwać do kombatanta karetkę.
Białoruski Komitet Śledczy żąda wydania Stepana Putilo i Romana Protasewicza
Dnia 29 maja 2020 roku na Białorusi rozpoczęły się protesty, które trwają po dziś dzień. Pierwsze pokojowe demonstracje na ulicach Mińska i innych miast były reakcją na aresztowanie opozycyjnych kandydatów na prezydenta oraz wykluczenie ich udziału w wyborach prezydenckich (9 sierpnia 2020).
WERDYKT DLA ROSJAN. DLACZEGO DZISIAJ ROSJANIN NIE MOŻE BYĆ APOLITYCNY?
Werdykt dla Aleksieja Nawalnego, czyli kara pozbawienia wolności na 3,5 roku w sprawie finansowej z 2014 roku, to jest werdykt dla wszystkich Rosjan w sprawie praw człowieka, demokracji, wolności słowa, zmiany władzy i sprawiedliwości. A jednocześnie werdykt partii rządzącej i stojącego na jej czele tyrana. To nie jest wybaczone ani zapomniane.⠀
Rosja wydaliła trzech europejskich dyplomatów
MSZ Rosji ogłosiło w piątek, 5 lutego, że uznaje trzech dyplomatów z Polski, Niemiec i Szwecji za persona non grata w związku z ich udziałem w protestach 23 stycznia w Moskwie i Petersburgu.
Relacje Warszawa-Kijów. Po co nam Ukraina?
„Ukraina wcale nie jest Polsce do niczego potrzebna. Wyjątek stanowi to, by pełniła ona rolę bufora od głównej części Rosji, co i tak przecież dostajemy od Ukrainy za darmo. Wystarczy, że ta po prostu istnieje” - napisał Marcin Skalski dla portalu kresy.pl
Łukaszenka wyjaśnił dlaczego jego inauguracja była trzymana w tajemnicy
Na spotkaniu ze studentami Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, Alaksandr Łukaszenka powiedział, że na czas jego inauguracji był zaplanowany akt prowokacji z rzucaniem „koktajlami Mołotowa” w autobusy z deputowanymi.
Aleksiej Nawalny: Policja przeprowadziła naloty na biura i mieszkania aresztowanego krytyka Kremla
Rosyjska policja dokonała nalotu na biura i apartamenty przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego, który przebywa w więzieniu po powrocie do kraju 17 stycznia.
W strefie lądowania
Jak Aleksiej Nawalny został powitany na lotnisku Wnukowo przez jego zwolenników i funkcjonariuszy struktur siłowych.
Aleksiej Nawalny wezwał Rosjan do masowych protestów
Po aresztowaniu Aleksieja Nawalnego, który wrócił z Niemiec, jego sztaby w całym kraju przygotowują wiece 23 stycznia.
Nawalnego aresztowano na posterunku policji
Według słów Nawalnego sędzia nie przestrzegała regulaminu urzędowania sądów, a samo postępowanie było nielegalnym.
Inauguracja nowego prezydenta Kirgistanu Sadyra Żaparowa
Inauguracja nowego prezydenta Kirgistanu Sadyra Żaparowa: kiedy i gdzie powinna się odbyć oraz kto został zaproszony

Strony