Jak wyglądał pierwszy dzień rozprawy Nawalnego w związku ze zniesławieniem weterana
Sąd zaczął rozpatrywać sprawę Aleksieja Nawalnego oskarżonego o zniesławienie 94-letniego weterana. Pokrzywdzony został przesłuchany w trybie online w obecności drugiego sędziego, który w trakcie posiedzenia musiał wezwać do kombatanta karetkę.
Białoruski Komitet Śledczy żąda wydania Stepana Putilo i Romana Protasewicza
Dnia 29 maja 2020 roku na Białorusi rozpoczęły się protesty, które trwają po dziś dzień. Pierwsze pokojowe demonstracje na ulicach Mińska i innych miast były reakcją na aresztowanie opozycyjnych kandydatów na prezydenta oraz wykluczenie ich udziału w wyborach prezydenckich (9 sierpnia 2020).
WERDYKT DLA ROSJAN. DLACZEGO DZISIAJ ROSJANIN NIE MOŻE BYĆ APOLITYCNY?
Werdykt dla Aleksieja Nawalnego, czyli kara pozbawienia wolności na 3,5 roku w sprawie finansowej z 2014 roku, to jest werdykt dla wszystkich Rosjan w sprawie praw człowieka, demokracji, wolności słowa, zmiany władzy i sprawiedliwości. A jednocześnie werdykt partii rządzącej i stojącego na jej czele tyrana. To nie jest wybaczone ani zapomniane.⠀
Rosja wydaliła trzech europejskich dyplomatów
MSZ Rosji ogłosiło w piątek, 5 lutego, że uznaje trzech dyplomatów z Polski, Niemiec i Szwecji za persona non grata w związku z ich udziałem w protestach 23 stycznia w Moskwie i Petersburgu.
Relacje Warszawa-Kijów. Po co nam Ukraina?
„Ukraina wcale nie jest Polsce do niczego potrzebna. Wyjątek stanowi to, by pełniła ona rolę bufora od głównej części Rosji, co i tak przecież dostajemy od Ukrainy za darmo. Wystarczy, że ta po prostu istnieje” - napisał Marcin Skalski dla portalu kresy.pl
Łukaszenka wyjaśnił dlaczego jego inauguracja była trzymana w tajemnicy
Na spotkaniu ze studentami Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego, Alaksandr Łukaszenka powiedział, że na czas jego inauguracji był zaplanowany akt prowokacji z rzucaniem „koktajlami Mołotowa” w autobusy z deputowanymi.
Aleksiej Nawalny: Policja przeprowadziła naloty na biura i mieszkania aresztowanego krytyka Kremla
Rosyjska policja dokonała nalotu na biura i apartamenty przywódcy opozycji Aleksieja Nawalnego, który przebywa w więzieniu po powrocie do kraju 17 stycznia.
W strefie lądowania
Jak Aleksiej Nawalny został powitany na lotnisku Wnukowo przez jego zwolenników i funkcjonariuszy struktur siłowych.
Aleksiej Nawalny wezwał Rosjan do masowych protestów
Po aresztowaniu Aleksieja Nawalnego, który wrócił z Niemiec, jego sztaby w całym kraju przygotowują wiece 23 stycznia.
Nawalnego aresztowano na posterunku policji
Według słów Nawalnego sędzia nie przestrzegała regulaminu urzędowania sądów, a samo postępowanie było nielegalnym.
Inauguracja nowego prezydenta Kirgistanu Sadyra Żaparowa
Inauguracja nowego prezydenta Kirgistanu Sadyra Żaparowa: kiedy i gdzie powinna się odbyć oraz kto został zaproszony
Pierwsze spotkanie przywódców Azerbejdżanu i Armenii po wojnie w Górskim Karabachu
W Moskwie odbyły się negocjacje między prezydentami Rosji, Azerbejdżanu i premierem Armenii. Władimir Putin, Ilham Alijew i Nikol Paszynian omówili sytuację w Górskim Karabachu i realizację porozumień pokojowych podpisanych 9 listopada 2020 roku po 44-dniowej wojnie.
KARABACH: SEN O POKOJU
Już zauważono, że rok 2020 stał się w pełni tego słowa znaczeniu dramatycznym dla ludzkości...
Represje i wezwanie do prokuratury: codzienność niezależnych mediów w regionach Białorusi
Dla wielu niezależnych dziennikarzy i redakcji w białoruskich regionach miniony rok był anomalny pod względem represji ze strony władz. Początek 2021 roku też nie jest optymistyczny.
Ekipa Cichanouskiej podsumowała 2020 rok oraz anonsowała nowy paket sankcji
Światłana Cichanouska ze swoją ekipą – przedstawicielami gabinetu Cichanouskiej – podsumowała 2020 rok. Podczas online konferencji prasowej ekipa poinformowała nad czym pracują obecnie, ile studentów zostało poddanych represjom oraz kiedy protesty „zanikną”.
Parlament Gruzji zagłosował na rzecz eurointegracji i członkostwa w NATO bez alternatywnych opcji
Parlament Gruzji uchwalił rezolucję składającą się z 16 punktów w sprawie polityki zewnętrznej — informuje „Prawda europejska“, powołując się na Gruzja Online.
Sportowy Sąd Arbitrażowy zakazał Władimirowi Putinowi udziału w Igrzyskach Olimpijskich
Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie zakazał prezydentowi Rosji, członkom rządu i parlamentu, oraz administracji prezydenta udziału w Mistrzostwach Świata i Igrzy-skach Olimpijskich do końca 2022 roku.
Deputowany Dumy Państwowej nazwał terytorium Kazachstanu „prezentem od Rosji“
Deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, Wiaczesław Nikonow, w mediach powiedział, że „terytorium Kazachstanu – ogromny prezent od Rosji“. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kazachstanu skierowało do przedstawicielstwa Rosji pismo urzędowe z uwagą dotyczącą „zwiększenia liczby prowokacji ze strony niektórych rosyjskich polityków“ w...
Okupanci ostrzelali pozycje ukraińskich żołnierzy pod Wodianym
14 grudnia rosyjskie wojska okupacyjne ostrzelali pozycje Zjednoczonych Sił w okolicach miejscowości Wodiane.
Eurokomisja wydzieliła 24 miliony euro dla „bezpośredniego wsparcia narodu Biało-rusi“
Unia Europejska wydzieliła 24 miliony euro na wsparcie białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego, biznesu oraz służby zdrowia, o czym poinformowano w ogłoszeniu Komisji Europejskiej

Strony