Gruzja zrywa kontrakt z amerykańską firmą Frontera
Gruzja rozpoczęła procedurę rozwiązania kontraktu z amerykańską firmą naftową Frontera Resources, która w Gruzji prowadzi działalność od ponad 20 lat. Poinformowała o tym Korporacja Ropy Naftowej i Gazu Gruzji (GOGC).
Lekcje z Chin: jak globalny biznes zmienił się na zawsze
Druga co do wielkości gospodarka na świecie jako pierwsza została dotknięta wybuchem koronawirusa , który zmusił ją do zatrzymania podróży, zamknięcia sklepów, parków rozrywki, upublicznienia masek i zachęcania społeczeństwa do zachowania dystansu społecznego.
Wszczęto postępowanie przeciwko pracownikom szpitala nr 3 w Czelabińsku
Pracownicy obwodowego szpitala klinicznego w Czelabińsku są podejrzani o wyłudzenie 4 mln rubli łapówki od firmy wykonawczej
Cena ropy WTI spadła do poziomu z roku 1998
Wartość majowych kontraktów terminowych na ropę WTI na giełdzie ICE w Londynie spadła o 39,57%, do 11,04 dolarów za baryłkę, osiągając najniższy poziom po raz pierwszy od listopada 1998 roku.
Putin zalecił zapewnienie dodatkowego wsparcia dla regionów z budżetu federalnego
Prezydent Rosji Władimir Putin poinstruował rząd, aby zapewnił niezbędne wsparcie finansowe budżetom regionalnym w związku z pandemią koronawirusa. Stosowne polecenie znajduje się na liście zaleceń głowy państwa, opublikowanej w piątek po spotkaniu z delegatami w okręgach federalnych 30 marca.
Uderzenie po kieszeni: o ile podrożeją papierosy w Rosji
Eksperci przewidują możliwość gwałtownego wzrostu cen papierosów w Rosji
Uzbekistan wzmocnił swoją pozycję w indeksie percepcji korupcji
W rankingu percepcji korupcji Transparency International na 2019 rok Uzbekistan zajął 153. miejsce, podnosząc się od razu o 5 miejsc.
Najniższy poziom wzrostu gospodarczego w Chinach od 30 lat
Chińska gospodarka rosła w ubiegłym roku w najwolniejszym tempie od prawie trzech dekad.
„Trzeba jak najszybciej uregulować rynek wyrobów nikotynowych”
Jewgienij Briun poinformował o pierwszej w Rosji śmierci z powodu analogów snusa
„Program tanich kredytów dla małych firm rusza od 1 lutego”
W związku z inicjatywą prezydenta Ukrainy rząd szykuje program wsparcia dla małych przedsiębiorstw.Poinformował o tym premier Ukrainy Aleksiej Gonczaruk przez portal rządowy.
Rosstandart opublikował listę stacji benzynowych z paliwem niskiej jakości
Rosstandart opublikował listę stacji benzynowych, w których wykryto nieprawidłowości związane z niską jakością paliwa w 2019 roku.
Ceny mieszkań w Moskiwe rosną!
W Moskwie od 1 stycznia wzrosną ceny mieszkań, powiedziało Prezydium Rządu w Moskwie.
EU4Energy: Białoruskie miasto Grodno zobowiązuje się do ograniczenia emisji CO2
W dniu 10 grudnia 2019 r. W Grodnie na Białorusi międzynarodowa inicjatywa Porozumienia Burmistrzów ds. Klimatu i Energii podpisała umowę z regionalnym komitetem wykonawczym w Grodnie. Grodno stało się czwartą stolicą regionu, która przyłączyła się do inicjatywy i zobowiązała się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.
Wsparcie UE dla rozwoju infrastruktury na Ukrainie
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) przyznał Ukrainie pożyczkę w wysokości 10 mln EUR na rozwój nowych energooszczędnych magazynów ziarna. Pomoże to Ukrainie utrzymać wiodącą pozycję międzynarodową w eksporcie zbóż, regulując jednocześnie rosnące stawki eksportowe i budując jednocześnie nowoczesne, energooszczędne magazyny zboża.
Trump ogłosił przełom w negocjacjach handlowych pomiędzy USA i Chinami
Stany Zjednoczone i Chiny osiągnęły przełom w negocjacjach handlowych, a pierwsza część porozumienia między krajami zostanie wkrótce zawarta. Zostało to ogłoszone w sobotę przez prezydenta USA Donalda Trumpa, przemawiającego na Florydzie.
Chiński reaktor termonuklearny - czy to koniec problemów ludzkości z energią?
Kilka dni temu świat obiegła wiadomość, że Chińczycy ukończyli budowę swojego własnego reaktora termonuklearnego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez chińską,
Kijów: Istnieje „stuprocentowe” ryzyko przerwania tranzytu gazu
Obecnie istnieje stuprocentowe ryzyko przerwania tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę od 1 stycznia 2020 roku. Poinformował o tym, jak donosi RBK-Ukraina, minister energii i środowiska Aleksiej Orżel.
NBU wprowadzi monetę 5 i 10 UAH i zaktualizowany banknot 50 i 200 UAH
25 lutego 2020 r. Narodowy Bank Ukrainy planuje wprowadzić zaktualizowany banknot o wartości nominalnej 200 UAH, a w połowie 2020 r. - monetę 10 UAH. Stopniowo seria banknotów-monet zostanie zredukowana do 12 pozycji.
Strategia energetyczna: ogłoszono innowacje „ekologiczne”
Nowa strategia energetyczna Ukrainy będzie uwzględniać logikę rozwoju w kontekście zarówno kwestii energetycznych, jak i środowiskowych.
"Naftogaz" odrzuca zalecenia KE dotyczące bezpośrednich zakupów rosyjskiego gazu
Ukraińska spółka gazowa "Naftogaz" neguje informację o tym, że Komisja Europejska (KE; najwyższy organ władzy wykonawczej Unii europejskiej) rekomendowała, aby od 2020 roku Kijów bezpośrednio kupował gaz w Rosji. Wcześniej o takiej rekomendacji donosił TASS (Rosyjska Agencja Prasowa TASS) źródło zbliżone do trójstronnych negocjacji.

Strony