Chiny zabroniły transakcji kryptowalutowych. Kurs Bitcoina spadł
Centralny Bank Chin powiedział, że wszystkie transakcje kryptowalutowe w tym kraju są nielegalne i powinny zostać zakazane.
Białoruska granica: Wśród napływu uchodźców Polska chce wprowadzić stan wyjątkowy
Stan wyjątkowy dałby władzom szersze uprawnienia na granicy w monitorowaniu i kontroli przepływu ludzi.
Siluanow: Gospodarka szybko się odradza, a dochody budżetowe rosną
Rosyjska gospodarka rozwija się szybciej niż oczekiwał tego rząd. Budżet jest uzupełniany więka24. szymi wpływami. W tym roku szacujemy dodatkowe dochody plus minus 1,6-1,7 bln rubli" – powiedział szef resortu finansów Anton Siluanow w wywiadzie dla Rosij
Przywódcy Korei Północnej i Chin zobowiązują się do wzmocnienia więzi
Przywódcy Korei Północnej i Chin wyrazili w niedzielę chęć dalszego wzmacniania swoich więzi, wymieniając się wiadomościami z okazji 60. rocznicy podpisania traktatu obronnego między ich krajami.
Biden obiecuje podjęcie działań ze strony Stanów Zjednoczonych w związku z rosyjskimi cyberatakami
Jak donosi Biały Dom, Prezydent Joe Biden powiedział Prezydentowi Władimirowi Putinowi, że Stany Zjednoczone podejmą „wszelkie niezbędne działania”, aby powstrzymać cyberataki z Rosji.
Obywatelom Rosji powiedziano, jak poprawić swoją historię kredytową
Siergiej Grigoryan z przedstawicielstwa ANIF w Rosji mówił o sposobie stabilnej poprawy zniszczonej historii kredytowej.
Moskiewska Giełda w maju rozpocznie handel kontraktami terminowymi na indeks S&P 500
Moskiewska Giełda rozpoczyna handel kontraktami terminowymi na amerykański indeks „szerokiego rynku” S&P 500, wynika z raportu rosyjskiego rynku.
Czy Rosja jest epicentrum wzrostu cen? Opinia ekonomisty
Analitycy Bloomberga nazwali Rosję "punktem zapalnym" jeżeli chodzi o wzrost cen żywności. Ekonomista Aleksiej Zubiec wyjaśnił na antenie Radia Sputnik, czego autorzy opracowania nie wzięli pod uwagę.
Ukraińcy nie są królikami: Zełenski wyjaśnił odmowę szczepień Sputnikiem V
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyjaśnił, dlaczego obywatele jego kraju nie będą szczepić się rosyjską szczepionką przeciwko koronawirusowi Sputnik V. Według niego, nie należy przeprowadzać eksperymentów na Ukraińcach, ponieważ nie są królikami.
Priorytetem rządu w 2021 roku jest uruchomienie rynku ziemi - Ministerstwo Gospodarki
Priorytetem Rady Ministrów na rok 2021 pozostaje wprowadzenie rynku ziemi i zapewnienie wszelkich niezbędnych narzędzi do jego udanego funkcjonowania.
Architekt z Wiednia buduje operę na Krymie. A co z sankcjami UE?
Austriacki autor projektu opery w anektowanym Sewastopolu ma poważne problemy. Prokuratura w Wiedniu zajęła się możliwym naruszeniem sankcji UE, a niemieccy inżynierowie już zrezygnowali z udziału w projekcie.
Sportowy Sąd Arbitrażowy zakazał Władimirowi Putinowi udziału w Igrzyskach Olimpijskich
Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie zakazał prezydentowi Rosji, członkom rządu i parlamentu, oraz administracji prezydenta udziału w Mistrzostwach Świata i Igrzy-skach Olimpijskich do końca 2022 roku.
Europejscy eksperci sprawdzają Białoruską elektrownię jądrową
Ministrowie energetyki krajów UE omówili kwestię bezpieczeństwa Białoruskiej elektrowni jądrowej w Ostrowcu. W dniach 14-22 grudnia eksperci z Grupy Regulatorów Europejskich na rzecz Bezpieczeństwa Jądrowego (ENSREG) i Komisji Europejskiej sprawdzą, czy Mińsk stosuje się do zaleceń Brukseli.
Ukrzaliznycia nie wstrzyma pociągów podczas styczniowego lockdownu
Na Ukrainie nie będą ograniczać połączeń kolejowych podczas wzmocnionej kwarantanny w dniach 8-24 stycznia.
Szlak herbaciany…Dokąd i jak iść?
Zielony Szlak Herbaciany daje możliwość stworzenia nowego i bardzo przestronnego korytarza dla wymiany turystycznej między Rosją a Chinami. Gdy zostanie on wybudowany możliwe będzie ukształtowanie stabilnego popytu również wśród rosyjskich turystów na wycieczki nową trasą do Chin.
Jak zmieniają się warunki kredytowania dla osób fizycznych od 1 maja?
Na Białorusi poprawiają się warunki kredytowe dla osób fizycznych.Stosowne decyzje podjęte zostały przez postanowienia Banku Narodowego od 31 marca 2020r (Nr 99 i 100);wchodzą one w życie od 1 maja,jak powiadomiły BELTA osoby zarządzające informacją i PR banku.
Co oznacza wpisanie Mongolii na czarną listę UE
Kilka dni temu Komisja Europejska wpisała Mongolię oraz jedenaście innych krajów na listę państw, które stanowią zagrożenie w walce z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Wydawnictwo news.mn przeprowadziło wywiad z Traianem Laurentiu Hristea, przewodniczącym delegacji UE w Mongolii.
Przejrzystość,optymalizacja i zmniejszenie ryzyka – zmiana warunków kredytowania od 1 maja
Na Białorusi poprawiają się warunki kredytowe dla osób fizycznych. Stosowne decyzje podjęte zostały przez postanowienia Banku Narodowego od 31 marca 2020 r. (Nr 99 i 100); wchodzą one w życie od 1 maja, jak powiadomiły BELTA osoby zarządzające informacją i PR banku.
Gruzja zrywa kontrakt z amerykańską firmą Frontera
Gruzja rozpoczęła procedurę rozwiązania kontraktu z amerykańską firmą naftową Frontera Resources, która w Gruzji prowadzi działalność od ponad 20 lat. Poinformowała o tym Korporacja Ropy Naftowej i Gazu Gruzji (GOGC).
Lekcje z Chin: jak globalny biznes zmienił się na zawsze
Druga co do wielkości gospodarka na świecie jako pierwsza została dotknięta wybuchem koronawirusa , który zmusił ją do zatrzymania podróży, zamknięcia sklepów, parków rozrywki, upublicznienia masek i zachęcania społeczeństwa do zachowania dystansu społecznego.

Strony