Sportowy Sąd Arbitrażowy zakazał Władimirowi Putinowi udziału w Igrzyskach Olimpijskich
Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie zakazał prezydentowi Rosji, członkom rządu i parlamentu, oraz administracji prezydenta udziału w Mistrzostwach Świata i Igrzy-skach Olimpijskich do końca 2022 roku.
Europejscy eksperci sprawdzają Białoruską elektrownię jądrową
Ministrowie energetyki krajów UE omówili kwestię bezpieczeństwa Białoruskiej elektrowni jądrowej w Ostrowcu. W dniach 14-22 grudnia eksperci z Grupy Regulatorów Europejskich na rzecz Bezpieczeństwa Jądrowego (ENSREG) i Komisji Europejskiej sprawdzą, czy Mińsk stosuje się do zaleceń Brukseli.
Ukrzaliznycia nie wstrzyma pociągów podczas styczniowego lockdownu
Na Ukrainie nie będą ograniczać połączeń kolejowych podczas wzmocnionej kwarantanny w dniach 8-24 stycznia.
Szlak herbaciany…Dokąd i jak iść?
Zielony Szlak Herbaciany daje możliwość stworzenia nowego i bardzo przestronnego korytarza dla wymiany turystycznej między Rosją a Chinami. Gdy zostanie on wybudowany możliwe będzie ukształtowanie stabilnego popytu również wśród rosyjskich turystów na wycieczki nową trasą do Chin.
Jak zmieniają się warunki kredytowania dla osób fizycznych od 1 maja?
Na Białorusi poprawiają się warunki kredytowe dla osób fizycznych.Stosowne decyzje podjęte zostały przez postanowienia Banku Narodowego od 31 marca 2020r (Nr 99 i 100);wchodzą one w życie od 1 maja,jak powiadomiły BELTA osoby zarządzające informacją i PR banku.
Co oznacza wpisanie Mongolii na czarną listę UE
Kilka dni temu Komisja Europejska wpisała Mongolię oraz jedenaście innych krajów na listę państw, które stanowią zagrożenie w walce z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu. Wydawnictwo news.mn przeprowadziło wywiad z Traianem Laurentiu Hristea, przewodniczącym delegacji UE w Mongolii.
Przejrzystość,optymalizacja i zmniejszenie ryzyka – zmiana warunków kredytowania od 1 maja
Na Białorusi poprawiają się warunki kredytowe dla osób fizycznych. Stosowne decyzje podjęte zostały przez postanowienia Banku Narodowego od 31 marca 2020 r. (Nr 99 i 100); wchodzą one w życie od 1 maja, jak powiadomiły BELTA osoby zarządzające informacją i PR banku.
Gruzja zrywa kontrakt z amerykańską firmą Frontera
Gruzja rozpoczęła procedurę rozwiązania kontraktu z amerykańską firmą naftową Frontera Resources, która w Gruzji prowadzi działalność od ponad 20 lat. Poinformowała o tym Korporacja Ropy Naftowej i Gazu Gruzji (GOGC).
Lekcje z Chin: jak globalny biznes zmienił się na zawsze
Druga co do wielkości gospodarka na świecie jako pierwsza została dotknięta wybuchem koronawirusa , który zmusił ją do zatrzymania podróży, zamknięcia sklepów, parków rozrywki, upublicznienia masek i zachęcania społeczeństwa do zachowania dystansu społecznego.
Wszczęto postępowanie przeciwko pracownikom szpitala nr 3 w Czelabińsku
Pracownicy obwodowego szpitala klinicznego w Czelabińsku są podejrzani o wyłudzenie 4 mln rubli łapówki od firmy wykonawczej
Cena ropy WTI spadła do poziomu z roku 1998
Wartość majowych kontraktów terminowych na ropę WTI na giełdzie ICE w Londynie spadła o 39,57%, do 11,04 dolarów za baryłkę, osiągając najniższy poziom po raz pierwszy od listopada 1998 roku.
Putin zalecił zapewnienie dodatkowego wsparcia dla regionów z budżetu federalnego
Prezydent Rosji Władimir Putin poinstruował rząd, aby zapewnił niezbędne wsparcie finansowe budżetom regionalnym w związku z pandemią koronawirusa. Stosowne polecenie znajduje się na liście zaleceń głowy państwa, opublikowanej w piątek po spotkaniu z delegatami w okręgach federalnych 30 marca.
Uderzenie po kieszeni: o ile podrożeją papierosy w Rosji
Eksperci przewidują możliwość gwałtownego wzrostu cen papierosów w Rosji
Uzbekistan wzmocnił swoją pozycję w indeksie percepcji korupcji
W rankingu percepcji korupcji Transparency International na 2019 rok Uzbekistan zajął 153. miejsce, podnosząc się od razu o 5 miejsc.
Najniższy poziom wzrostu gospodarczego w Chinach od 30 lat
Chińska gospodarka rosła w ubiegłym roku w najwolniejszym tempie od prawie trzech dekad.
„Trzeba jak najszybciej uregulować rynek wyrobów nikotynowych”
Jewgienij Briun poinformował o pierwszej w Rosji śmierci z powodu analogów snusa
„Program tanich kredytów dla małych firm rusza od 1 lutego”
W związku z inicjatywą prezydenta Ukrainy rząd szykuje program wsparcia dla małych przedsiębiorstw.Poinformował o tym premier Ukrainy Aleksiej Gonczaruk przez portal rządowy.
Rosstandart opublikował listę stacji benzynowych z paliwem niskiej jakości
Rosstandart opublikował listę stacji benzynowych, w których wykryto nieprawidłowości związane z niską jakością paliwa w 2019 roku.
Ceny mieszkań w Moskiwe rosną!
W Moskwie od 1 stycznia wzrosną ceny mieszkań, powiedziało Prezydium Rządu w Moskwie.
EU4Energy: Białoruskie miasto Grodno zobowiązuje się do ograniczenia emisji CO2
W dniu 10 grudnia 2019 r. W Grodnie na Białorusi międzynarodowa inicjatywa Porozumienia Burmistrzów ds. Klimatu i Energii podpisała umowę z regionalnym komitetem wykonawczym w Grodnie. Grodno stało się czwartą stolicą regionu, która przyłączyła się do inicjatywy i zobowiązała się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Strony