Street Art – Tbilisi
Gosha (Goshaart) po raz pierwszy odwiedził Gruzję jako dziecko, kiedy kraj ten był jeszcze częścią Związku Radzieckiego. "Zakochałem się w Gruzji, gdy byłem dzieckiem. Chciałem wrócić tak szybko, jak tylko możliwe", wspomina. Ale ta wizyta powrotna musiałaby poczekać. Lata później jego decyzja wrócic do kraju, pozostało niezmienione. Był pod takim.
Ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę wrócił obraz uprowadzony przez nazistów
19 lutego Federalne Biuro Śledcze przekazało przedstawicielom Ukrainy obraz „Zakochana” artysty Pierre'a Louisa Gudro, który został porwany przez Niemców podczas II wojny światowej z Kijowskiego Muzeum Narodowego Chanenki. O tym poinformował serwis prasowy Stałej Misji Ukrainy przy ONZ na Facebooku. Zdjęcie z rąk agenta specjalnego FBI Williama Gay
Ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę wrócił obraz uprowadzonz przez nazistów podczas II wojny
19 lutego Federalne Biuro Śledcze przekazało przedstawicielom Ukrainy obraz „Zakochana” artysty Pierre'a Louisa Gudro, który został porwany przez Niemców podczas II wojny światowej z Kijowskiego Muzeum Narodowego Chanenki. O tym poinformował serwis prasowy Stałej Misji Ukrainy przy ONZ na Facebooku. Zdjęcie z rąk agenta specjalnego FBI Williama Gay
„Prace młodych artystów Białorusi i Rosji z okazji 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa
Wystawa młodych twórców Białorusi i Rosji „Spadkobiercy Wielkiego Zwycięstwa”,poświęcona 75-leciu zwycięstwa w wojnie ojczyźnianej,zostanie otwarta 12 lutego w Mińsku w Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej,jak poinformowano BELTA.
„Indywidualna wystawa Szragi Carfina została otwarta w Narodowym Muzeum Sztuki Republiki Białoruś”
Uroczyste otwarcie indywidualnej wystawy „Szraga Carfin.Prowadzący w stronę światła” odbyło się w Narodowym Muzeum Sztuki,jak powiadamia korespondent BELTA.
„Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Gomel Fest” odbędzie się w dniach 14-16 listopada”
Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Gomel Fest” odbędzie się w Homlu 14-16 listopada w Miejskim Centrum Kultury,jak poinformował korespondenta BELTA komitet organizacyjny.
„O przeszłości i teraźniejszości Mińska opowie wystawa Miasto i czas”
Wystawa fotografii Miasto i czas,związana z Dniem miasta,zostanie otwarta 12 września w mińskiej galerii Rakurs w Bibliotece Narodowej Białorusi.Na ekspozycji przedstawione zostaną zdjęcia Wadima Kaczana z projektu Znikający czas,jak powiadomiono BELTA w placówce.
Plastik stał się głównym materiałem XXI wieku
W Muzeum Wzornictwa Moskwie zostały zaprezentowane niezwykłe wystawy gdzie kreatywni ludzie pokazują, w jaki sposób plastik może dostać drugie życie. Celem Fantastic Plastic jest zapoznanie odwiedzających z możliwościami ich przetwarzania, z doświadczeniem rosyjskich i światowych projektantów, zwrócenie uwagi opinii publicznej i specjalistów
„Oprawcy potrzebna jest ofiara”: jak warkocze stały się symbolem protestu
Petersburski artysta Maks Otto powiesił w wagonach metra warkocze z kobiecych włosów, dając pasażerom wybór – chwytać za nie lub nie. W taki sposób nawołuje on, by domagać się przyjęcia ustawy o przemocy domowej.
Festiwal „Planeta baletu” pierwszy odbędzie w Moskwie
Moskwa po raz pierwszy raz organizuje festiwal „Planeta baletu”, który będzie z 19 sierpnia po 8 września. Miejscem prowadzenia wybrali Moskovski Dworec Molodezhi.
Dziedzictwa kultury Chin
Cywilizacja chińska według tradycji sięga ok. 2850r. p.n.e. Już w starożytności znany był jedwab, ceramika czy papier. Chińczycy mieli niesamowite osiągnięcia w medycynie, matematyce czy drukarstwie, stworzyli także proch strzelniczy i kompas. Aż 38 chińskich zabytków znalazło się na liście UNESCO
W Londynie obraz Petrowa-Wodkina sprzedali za 9,3 mln funtów
Top-lotem „rosyjskiej licytacji” aukcyjnego domu Christie’s w Londynie został, jak się spodziewano, „Bird Cherry in a Glass” Kuźmy Petrowa-Wodkina, jednak z utargu dzieło znacznie przekroczyło oczekiwania: obraz sprzedany jest za 9,3 mln funtów sterlingów przy ocenie lotu na 1-1,5 mln, powiadomiła „RIA Widomości” przedstawiciel domu aukcyjnego.
Związek Dziennikarzy odnotował w maju 7 ataków na pracowników mediów
W maju zarejestrowano siedem przypadków użycia siły wobec pracowników mediów, jeden z dziennikarzy już od miesiąca jest w śpiączce. Według Tsenzor.NET , dowodzą tego dane pochodzące z „Indeksu bezpieczeństwa fizycznego dziennikarzy” prowadzonego przez Narodowy Związek Dziennikarzy Ukrainy oraz partnerujące mu organizacje publiczne. Dwa z odnotowany
Luwr udzieli Historycznemu muzeum w Moskwie wystawę z okazji jubileuszu
Luwr udzieli jedną ze swoich wystaw Państwowemu historycznemu muzeum w 2022 roku. W ten rok PHM będzie obchodzić 150-te urodziny. O tym opowiedział dyrektor muzeum Aleksej Lewykin.
Na Times Square pokazano prace ukraińskiego artysty
Praca została stworzona przy użyciu kodu oprogramowania i wzoru matematycznego.
Festiwal Sztuki Współczesnej rozpoczyna się 20 maja w Kijowie
W dniach 20-26 maja Kijów będzie gospodarzem czwartego międzynarodowego festiwalu sztuki Kyiv Art Week.
Wystawa opowie o Ukraińcach, którzy przeszli przez stalinowskie obozy pracy
„Triumf człowieka. Mieszkańcy Ukrainy, którzy przeszli przez radzieckie obozy koncentracyjne ”- właśnie tak zatytułowano wystawę, która zostanie otwarta już jutro, 8 maja – w dzień zakończenia Drugiej Wojny Światowej w Europie.
Muzeum dla dzieci w Carycynie. Już w grudniu pojawią się interaktywne ekspozycje.
W sobotę 8 grudnia Muzeum dla dzieci w Carycynie oczekuje na pierwszych gości. Mile widziane będą dzieci, jak również rodzice i dziadkowie.
KONKURS SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ "BIAŁORUSKI TYDZIEŃ SZTUKI – BELARUS ART WEEK
22 października, o godzinie 16.00, odbędzie się uroczyste otwarcie IV Międzynarodowej wystawy-konkursu sztuki współczesnej "Białoruski tydzień sztuki – BELARUS ART WEEK".
Otwarta wystawa rzeźb Marata Ainekova w Ałmaty
W Państwowym Muzeum Sztuki im. A. Kastejewa otwarto personalną retrospektywną wystawę słynnego rzeźbiarza Kazachstanu Marata Ainekova na jego 75-lecie.

Strony