„Prace młodych artystów Białorusi i Rosji z okazji 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa
Wystawa młodych twórców Białorusi i Rosji „Spadkobiercy Wielkiego Zwycięstwa”,poświęcona 75-leciu zwycięstwa w wojnie ojczyźnianej,zostanie otwarta 12 lutego w Mińsku w Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej,jak poinformowano BELTA.
„Indywidualna wystawa Szragi Carfina została otwarta w Narodowym Muzeum Sztuki Republiki Białoruś”
Uroczyste otwarcie indywidualnej wystawy „Szraga Carfin.Prowadzący w stronę światła” odbyło się w Narodowym Muzeum Sztuki,jak powiadamia korespondent BELTA.
„Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Gomel Fest” odbędzie się w dniach 14-16 listopada”
Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Gomel Fest” odbędzie się w Homlu 14-16 listopada w Miejskim Centrum Kultury,jak poinformował korespondenta BELTA komitet organizacyjny.
„O przeszłości i teraźniejszości Mińska opowie wystawa Miasto i czas”
Wystawa fotografii Miasto i czas,związana z Dniem miasta,zostanie otwarta 12 września w mińskiej galerii Rakurs w Bibliotece Narodowej Białorusi.Na ekspozycji przedstawione zostaną zdjęcia Wadima Kaczana z projektu Znikający czas,jak powiadomiono BELTA w placówce.
Plastik stał się głównym materiałem XXI wieku
W Muzeum Wzornictwa Moskwie zostały zaprezentowane niezwykłe wystawy gdzie kreatywni ludzie pokazują, w jaki sposób plastik może dostać drugie życie. Celem Fantastic Plastic jest zapoznanie odwiedzających z możliwościami ich przetwarzania, z doświadczeniem rosyjskich i światowych projektantów, zwrócenie uwagi opinii publicznej i specjalistów
„Oprawcy potrzebna jest ofiara”: jak warkocze stały się symbolem protestu
Petersburski artysta Maks Otto powiesił w wagonach metra warkocze z kobiecych włosów, dając pasażerom wybór – chwytać za nie lub nie. W taki sposób nawołuje on, by domagać się przyjęcia ustawy o przemocy domowej.
Festiwal „Planeta baletu” pierwszy odbędzie w Moskwie
Moskwa po raz pierwszy raz organizuje festiwal „Planeta baletu”, który będzie z 19 sierpnia po 8 września. Miejscem prowadzenia wybrali Moskovski Dworec Molodezhi.
Dziedzictwa kultury Chin
Cywilizacja chińska według tradycji sięga ok. 2850r. p.n.e. Już w starożytności znany był jedwab, ceramika czy papier. Chińczycy mieli niesamowite osiągnięcia w medycynie, matematyce czy drukarstwie, stworzyli także proch strzelniczy i kompas. Aż 38 chińskich zabytków znalazło się na liście UNESCO
W Londynie obraz Petrowa-Wodkina sprzedali za 9,3 mln funtów
Top-lotem „rosyjskiej licytacji” aukcyjnego domu Christie’s w Londynie został, jak się spodziewano, „Bird Cherry in a Glass” Kuźmy Petrowa-Wodkina, jednak z utargu dzieło znacznie przekroczyło oczekiwania: obraz sprzedany jest za 9,3 mln funtów sterlingów przy ocenie lotu na 1-1,5 mln, powiadomiła „RIA Widomości” przedstawiciel domu aukcyjnego.
Związek Dziennikarzy odnotował w maju 7 ataków na pracowników mediów
W maju zarejestrowano siedem przypadków użycia siły wobec pracowników mediów, jeden z dziennikarzy już od miesiąca jest w śpiączce. Według Tsenzor.NET , dowodzą tego dane pochodzące z „Indeksu bezpieczeństwa fizycznego dziennikarzy” prowadzonego przez Narodowy Związek Dziennikarzy Ukrainy oraz partnerujące mu organizacje publiczne. Dwa z odnotowany
Luwr udzieli Historycznemu muzeum w Moskwie wystawę z okazji jubileuszu
Luwr udzieli jedną ze swoich wystaw Państwowemu historycznemu muzeum w 2022 roku. W ten rok PHM będzie obchodzić 150-te urodziny. O tym opowiedział dyrektor muzeum Aleksej Lewykin.
Na Times Square pokazano prace ukraińskiego artysty
Praca została stworzona przy użyciu kodu oprogramowania i wzoru matematycznego.
Festiwal Sztuki Współczesnej rozpoczyna się 20 maja w Kijowie
W dniach 20-26 maja Kijów będzie gospodarzem czwartego międzynarodowego festiwalu sztuki Kyiv Art Week.
Wystawa opowie o Ukraińcach, którzy przeszli przez stalinowskie obozy pracy
„Triumf człowieka. Mieszkańcy Ukrainy, którzy przeszli przez radzieckie obozy koncentracyjne ”- właśnie tak zatytułowano wystawę, która zostanie otwarta już jutro, 8 maja – w dzień zakończenia Drugiej Wojny Światowej w Europie.
Muzeum dla dzieci w Carycynie. Już w grudniu pojawią się interaktywne ekspozycje.
W sobotę 8 grudnia Muzeum dla dzieci w Carycynie oczekuje na pierwszych gości. Mile widziane będą dzieci, jak również rodzice i dziadkowie.
KONKURS SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ "BIAŁORUSKI TYDZIEŃ SZTUKI – BELARUS ART WEEK
22 października, o godzinie 16.00, odbędzie się uroczyste otwarcie IV Międzynarodowej wystawy-konkursu sztuki współczesnej "Białoruski tydzień sztuki – BELARUS ART WEEK".
Otwarta wystawa rzeźb Marata Ainekova w Ałmaty
W Państwowym Muzeum Sztuki im. A. Kastejewa otwarto personalną retrospektywną wystawę słynnego rzeźbiarza Kazachstanu Marata Ainekova na jego 75-lecie.
Do muzeum z paszportem
Jeśli mieliście nadzieję dostać się na wystawę "Roma Aeterna. Arcydzieła Pinakoteki Watykanu" w Galerii Trietiakowskiej jeszcze w tym roku — to duży optymizm. Wszystkie bilety do 30 grudnia są już wyprzedane. Kolejna partia w okresie od 31 grudnia do 15 stycznia jest dostępna w sprzedaży od dziś
Kontynuator tradycji rosyjskiego malarstwa ikon zaprezentował swoje prace w Paryżu
W stolicy Francji po raz pierwszy odbywa się wyjątkowa wystawa współczesnego rosyjskiego malarstwa duchowego. Paryżanie będą mogli zapoznać się z autorskim projektem „Okonopis” narodowego malarza Aleksandra Tichomirowa, kontynuującego tradycje mistrzów rosyjskiego malarstwa ikon.
Florystyka przyszłości. W Moskwie odbyła się wystawa „KwiatyEspo”
Wytwórcy kwiatów i roślin z całego świata przywieźli swoją produkcję do „KrokusEkso”. Czym to nie próbowali zadziwić organizatorzy licznej sali wykładowej: mistrzostwa Rosji w zawodowej florystyce, różne pokazy i klasy mistrzowskie, róże sięgające prawie dwóch metrów

Strony