Koronawirus: Rosyjska szczepionka
Rosyjska szczepionka przeciw koronawirusowi, nad którą pracowała ostatnio Federalna Agencja Biomedyczna, przeszła pierwszy etap prac. Jak potwierdziła dyrektor Agencji Veronika Skvorcova, pierwszych testów oczekuje się w już czerwcu.
USA przeznaczą Chinom 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem
Stany Zjednoczone zamierzają przeznaczyć 100 milionów dolarów na pomoc dla Chin i innych krajów dotkniętych koronawirusem – poinformował w piątek sekretarz stanu Mike Pompeo.
W jakich krajach został rozpoznany nowy koronawirus?
W Rosji dwie osoby zostały zarażone koronawirusem. Zapalenie płuc wywołane wirusem, w ciągu półtora miesiąca odebrało życie ponad sześciuset osobom
HIV, SARS, KORONAWIRUS, EBOLA, DŻUMA
Naukowcy wciąż szukają źródła nowego śmiercionośnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach, choć wydaje się, że najprawdopodobniej pochodzi on od zwierząt, z których przeszedł na ludzi.
OSTATNIE DNI PRZED SZCZYTEM. Epidemia grypy
Ukraina już przekroczyła próg epidemiczny zachorowalności na grypę i SARS, wynosi on prawie półtora procent - zgłoszono to w Centrum Zdrowia Publicznego. Ale lekarze ostrzegają, że szczyt masowych dolegliwości dopiero nadejdzie
Koronawirus a Mongolia
W Mongolii wzrasta niepokój w związku z epidemią koronawirusa w sąsiednich Chinach.
WHO : Wyższy stopień zagrożenia
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dokonała w poniedziałek zmiany stopnia zagrożenia, jakie niesie ze sobą chiński koronawirus, z `umiarkowanego` na `podwyższony`. Jak wyjaśniono, doszło do błędu w sformułowaniu.
Walka z koronawirusem. Chaos w chińskich szpitalach.
Szpitale w chińskim mieście Wuhan zostały pogrążone w chaosie, a ruch około 33 milionów ludzi został ograniczony przez bezprecedensową blokadę nałożoną w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się śmiertelnego koronawirusa. Co najmniej 10 miast w środkowej prowincji Hubei zostało zamkniętych w celu powstrzymania wirusa,
617 osób w Chinach zarażonych koronawirusem
W Chinach liczba osób zarażonych tajemniczym koronawirusem wzrosła do 617- poinformowała chińska stacja telewizyjna CGTN. Wcześniej, 23 stycznia, oficjalnie zgłoszono 571 przypadków zapalenia płuc.
Najczęstsze choroby u młodych ludzi w Rosji
Federalna Służba Statystyki Państwowej wymienia choroby, które są najbardziej powszechne wśród rosyjskiej młodzieży. Lista została sporządzona, na podstawie informacji Ministerstwa Zdrowia.
Lekarz z Krasnodaru podjął się usunięcia znamienia u Amerykanki
Chirurg z Krasnodaru, Paweł Popow, który podjął się usunięcia znamienia na twarzy sześciomiesięcznej Amerykanki, Luny Fenner, uważa, że nie należy odkładać operacji do momentu, aż dziecko podrośnie. W wywiadzie z Russia Today powiedział, że znamię melanocytowe może w przyszłości zmienić się w nowotwór złośliwy i zabić dziewczynkę
„Białoruscy chirurdzy przeprowadzili unikalną operację na sercu”
Lekarze Republikańskiego Centrum Naukowo-Medycznego „Kardiologia” wprowadzili amerykańską technologię,która zatrzymuje rozwój wad serca u pacjentów.
7 objawów, które mogą wskazywać na raka
Jeden z wiodących rosyjskich onkologów, Siergiej Abashin, mówił o objawach raka.
We wrześniu tylko „zdrowi i zaszczepieni” uczniowie pójdą do ukraińskich szkół i szkół zawodowych
We wrześniu tylko „zdrowi i zaszczepieni” uczniowie pójdą do ukraińskich szkół i szkół zawodowych
Chińscy naukowcy znajdują powiązanie między trądzikiem a przeziębieniem
Podczas badań dzieci skłonnych do nawracających przeziębień wykryto nienormalnie wysoką obecność bakterii wpływających na skórę.
W Permi już jesienią studentów medycyny będą uczyć roboty
Permski państwowy medyczny uniwersytet zamówił projektantom dwóch niezwykłych wykładowców. Uczelnia „przyjmie w zespół” robotów, które będą uczyć studentów kilku dyscyplin, przyjmować zaliczenia, uczestniczyć w procesie edukacji jako trenażery itp.
Moskwiczanie latem będą mogli przejść badania lekarskie w parkach miejskich
W specjalnie wyposażonych pawilonach „Zdrowa Moskwa” można będzie skontrolować stan swojego zdrowia.
Jak rozpoznać raka na pierwszych stadiach, opowiedzieli naukowcy
Rosyjskie naukowcy razem z zagranicznymi kolegami z Portugalii i Francji stworzyli prosty test dla diagnostyki raka pęcherza na najwcześniejszych stadiach, informuje „Rosyjska gazeta”.
Tajemnice ludzkiego mózgu, których naukowcy do dziś nie potrafią rozszyfrować
Badania dotyczące pracy mózgu człowieka są bardzo skomplikowane. Na temat nowego podejścia do analizowania funkcjonowania tego najbardziej skomplikowanego organu, wypowiada się dyrektor Instytutu Mózgu Ludzkiego Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt - Petersburgu,
Rosja - ostrzeżenie przed nieskutecznością antybiotyków
Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia zwróciło uwagę na nieskuteczność antybiotyków w leczeniu infekcji wirusowych. Jak podaje REGNUM, informację o tym przekazał główny specjalista ds. chorób infekcyjnych u dzieci, Jurij Łobzin.

Strony