Statystyki zgonów w Rosji na koronawirusa są zaniżone
W Rosji w ciągu ośmiu miesięcy pandemii na łóżkach przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 zmarło ponad 74 tysiące osób. Wskaźniki sztabu operacyjnego są znacznie niższe
Szczepionka na koronawirusa: Putin prosi Macrona o pomoc
7 listopada Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z Emmanuelem Macronem poprosił, aby Francja, a zwłaszcza Instytut Pasteura, pomogła Rosji w produkcji szczepionki przeciwko Covid-19.
Rosyjscy producenci rozpoczynają masową produkcję Sputnika V
Minister zdrowia Rosji Michaił Muraszko powiedział, że szczepionka trafi do cywilnego obrotu. Wcześniej twórcy szczepionek ogłosili, że w trzeciej fazie badań wykazała skuteczność na poziomie 92%. To nawet nieco więcej niż szczepionka amerykańskiej firmy Pfizer, której wyniki testów ogłoszono niedawno — wykazały 90%.
Rosyjskiej szczepionki ciąg dalszy
Jak pokazały wyniki badań opublikowane w piątek w czasopiśmie medycznym The Lancet, rosyjska szczepionka przeciwko COVID- 19, Sputnik-V, spowodowała wytworzenie przeciwciał u wszystkich ochotników biorących udział we wczesnych etapach badań klinicznych.
Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w Gruzji po raz pierwszy przewyższyła liczbę aktywnych przypadków
Liczba wyleczonych pacjentów na chwilę obecną wynosi 317 osób, po raz pierwszy wyzdrowień jest więcej niż przypadków aktywnych. W różnych szpitalach zakaźnych leczonych jest 311 osób. W ciągu minionej doby zostały wykryte jedynie trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem, a w tym czasie wyzdrowiało osiem osób. Wszystkie trzy nowe ...
Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło listę leków stosowanych w leczeniu koronawirusa
We wtorek Ministerstwo Zdrowia Rosji uaktualniło tymczasowe zalecenia dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia zakażenia koronawirusem. Zgodnie z dokumentem opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa, lista możliwych leków do leczenia choroby u dorosłych została rozszerzona z 9 do 13.
COVID-19: Rosja pracuje nad systemem diagnozowania zwierząt
Pierwszy system do diagnostyki koronawirusa u zwierząt opracowywany jest w ramach prac rosyjskiego Rosselkhoznadzora (Federalna Służba ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, od tłum. za Wikipedią) organu odpowiedzialnego za nadzór sektora rolniczego.
„Na Białorusi będą drukowane w 3d środki ochrony dla lekarzy”
Białoruscy inżynierowie znaleźli sposób,który pomoże lekarzom bronić się przed COVID-19.Proszą oni,aby poprzeć ich inicjatywę,jak poinformowali BELTA w centrum prasowym lokalnej fundacji „Dobra”.
Koronawirus: Rosyjska szczepionka
Rosyjska szczepionka przeciw koronawirusowi, nad którą pracowała ostatnio Federalna Agencja Biomedyczna, przeszła pierwszy etap prac. Jak potwierdziła dyrektor Agencji Veronika Skvorcova, pierwszych testów oczekuje się w już czerwcu.
USA przeznaczą Chinom 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem
Stany Zjednoczone zamierzają przeznaczyć 100 milionów dolarów na pomoc dla Chin i innych krajów dotkniętych koronawirusem – poinformował w piątek sekretarz stanu Mike Pompeo.
W jakich krajach został rozpoznany nowy koronawirus?
W Rosji dwie osoby zostały zarażone koronawirusem. Zapalenie płuc wywołane wirusem, w ciągu półtora miesiąca odebrało życie ponad sześciuset osobom
HIV, SARS, KORONAWIRUS, EBOLA, DŻUMA
Naukowcy wciąż szukają źródła nowego śmiercionośnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach, choć wydaje się, że najprawdopodobniej pochodzi on od zwierząt, z których przeszedł na ludzi.
OSTATNIE DNI PRZED SZCZYTEM. Epidemia grypy
Ukraina już przekroczyła próg epidemiczny zachorowalności na grypę i SARS, wynosi on prawie półtora procent - zgłoszono to w Centrum Zdrowia Publicznego. Ale lekarze ostrzegają, że szczyt masowych dolegliwości dopiero nadejdzie
Koronawirus a Mongolia
W Mongolii wzrasta niepokój w związku z epidemią koronawirusa w sąsiednich Chinach.
WHO : Wyższy stopień zagrożenia
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dokonała w poniedziałek zmiany stopnia zagrożenia, jakie niesie ze sobą chiński koronawirus, z `umiarkowanego` na `podwyższony`. Jak wyjaśniono, doszło do błędu w sformułowaniu.
Walka z koronawirusem. Chaos w chińskich szpitalach.
Szpitale w chińskim mieście Wuhan zostały pogrążone w chaosie, a ruch około 33 milionów ludzi został ograniczony przez bezprecedensową blokadę nałożoną w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się śmiertelnego koronawirusa. Co najmniej 10 miast w środkowej prowincji Hubei zostało zamkniętych w celu powstrzymania wirusa,
617 osób w Chinach zarażonych koronawirusem
W Chinach liczba osób zarażonych tajemniczym koronawirusem wzrosła do 617- poinformowała chińska stacja telewizyjna CGTN. Wcześniej, 23 stycznia, oficjalnie zgłoszono 571 przypadków zapalenia płuc.
Najczęstsze choroby u młodych ludzi w Rosji
Federalna Służba Statystyki Państwowej wymienia choroby, które są najbardziej powszechne wśród rosyjskiej młodzieży. Lista została sporządzona, na podstawie informacji Ministerstwa Zdrowia.
Lekarz z Krasnodaru podjął się usunięcia znamienia u Amerykanki
Chirurg z Krasnodaru, Paweł Popow, który podjął się usunięcia znamienia na twarzy sześciomiesięcznej Amerykanki, Luny Fenner, uważa, że nie należy odkładać operacji do momentu, aż dziecko podrośnie. W wywiadzie z Russia Today powiedział, że znamię melanocytowe może w przyszłości zmienić się w nowotwór złośliwy i zabić dziewczynkę
„Białoruscy chirurdzy przeprowadzili unikalną operację na sercu”
Lekarze Republikańskiego Centrum Naukowo-Medycznego „Kardiologia” wprowadzili amerykańską technologię,która zatrzymuje rozwój wad serca u pacjentów.

Strony