Prezydent Battulga zaprosił Gretę Thunberg do Mongolii
Prezydent Mongolii Chaltmaagijn Battulga obecny na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos spotkał się 23 stycznia z Gretą Thunberg, aktywistką walczącą ze zmianami klimatycznymi i zaprosił ją do udziału w Międzynarodowych Młodzieżowych Zielonych Igrzyskach w Mongolii.
Nazwano dziewięć najbardziej szokujących przestępstw przeciwko naturze w 2019 roku.
Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.
Moskwa zaczyna segregować śmieci
Moskwa zacznie przechodzić na selektywną zbiórkę śmieci 1 stycznia. Moskwiczanie są za nowym formatem czystości. Na stronie „Aktivnyj grażdanin” ("Aktywny obywatel") odbyło się głosowanie, w którym wzięło udział prawie 200 tysięcy osób.
Greta Thunberg wspólnie z kolegami wystąpiła z nowym manifestem
GretaThunberg we współpracy z dwoma radykalnymi aktywistkami opublikowała artykuł pod tytułem "Dlaczego znowu protestujemy?".
Spacery na świeżym powietrzu to dobry pomysł? Nie zawsze.
Spacer jest bardzo przydatną czynnością, ale tylko w tym przypadku, jeśli jest to zrobione poprawnie. Jak spacerować dobrze wyjaśniali eksperci w wywiadzie dla radia Sputnik.
Po co co Ukraińcy sprzątają śmieci po innych?
Na Ukrainie rozprzestrzenia się nowy rodzaj aktywizmu - plogging. Ludzie podczas biegania zbierają śmieci, które znajdują. Nikt ich nie zmusza, nikt nie płaci, często nawet nie reklamują tego.
Ministerstwo Przyrody zasadzi ponad 30000 drzew i krzewów
Ponad 3 tys. współpracowników Ministerstwa Przyrody będzie miało swój wkład w tworzenie terenów zielonych podczas kampanii Zadbamy o małą ojczyznę.Poinformował o tym dziennikarzy minister zasobów naturalnych i ochrony środowiska,Andriej Chudyk,podczas akcji zazieleniania terenu miejsca pamięci Trościeniec.Wiadomość przekazał korespondent BELTA.
Sonda powietrzna oceni dno zbiornika pod kątem zanieczyszczenia
Jednym z priorytetowych obszarów strategii rozwoju arktycznej strefy Rosji jest monitorowanie zanieczyszczenia i bezpieczeństwo środowiska; jest to szczególnie ważne tam, gdzie przewiduje się produkcję węglowodorów. To nie pierwszy rok Tomsk State University (TSU) rozwija się w tej dziedzinie. Podczas międzynarodowej konferencji na temat Arktyki (k
Najbardziej północne lotosy na świecie zakwitły w Rosji
Najbardziej wysunięta na północ dzika plantacja lotosu rośnie na terenie rezerwatu biosfery Astrachań. Od początku lipca do września malownicze różowe kwiaty o delikatnym aromacie zdobią deltę Wołgi i wybrzeże Morza Kaspijskiego. W tych częściach lotos jest również nazywany „różą Chulpan”, ponieważ odkryto go w Zatoce Chulpan ponad 200 lat temu.
Wydarzenie z okazji Dnia Ochrony Sevan w dniu 24 sierpnia
Z okazji Dnia Ochrony Sevan 24 sierpnia Inicjatywa Unii Europejskiej Plus dla Partnerstwa Wschodniego (EUWI +) we współpracy z armeńskim Ministerstwem Ekologii, Agencją Zarządzania Zasobami Wodnymi i Parkiem Narodowym Sevan zorganizuje wydarzenie nad jeziorem Sevan.
„Internet przyczynia się do globalnego ocieplenia”
Internet może przyczyniać się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy!Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Do tego dochodzą maile, rozmowy przez WhatsApp, przesyłanie plików do chmury czy przeglądanie YouTube’a.
Kto zastąpi pszczoły?
Na początku tego lata pszczoły ginęły w wielu regionach w centralnej Rosji. Zdaniem ekspertów głównym tego powodem jest niekontrolowane stosowanie pestycydów. W ostatnich latach naukowcy odnotowali gwałtowny spadek liczby pszczół domowych i dzikich na wszystkich kontynentach
Zniszczenie grzbietu Uralu przynosi Rosji katastrofę klimatyczną
Anomalie pogodowe następują jeden po drugim, zwiększając ich intensywność i częstotliwość. W Rosji w 2019 r. w jednej jej części wyschła rzeka Wołga , a w drugiej zalała cały region . Przyczyny są nazywane innymi, ale „czynnik ludzki” objawia się coraz bardziej. Kto jest bardziej odpowiedzialny: ludność świata, czy po prostu mamy pecha, że ​​żyjemy
W Rosji po raz pierwszy zauważono króla śledzia
Mieszkańcy Primorye znaleźli na wybrzeżu rzadką rybę - króla śledzia. Według naukowców jest to pierwsze spotkanie w Rosji z tym gatunkiem.
Oddaj plastikową butelkę - uzyskaj zniżkę
W sklepach w Moskwie zainstalowano fandom zbierający plastikowe butelki. Inicjatywę środowiskową podjęła X5 Retail Group (sieci handlowe Pyaterochka, Perekrestok, Karusel) przy wsparciu Unilever, jednego z wiodących producentów towarów konsumpcyjnych.
Z powodu ogromnych pożarów na Syberii niebo nad półkulą północną zmieniło kolor
Niebo nad północną półkulą Ziemi w wielu miejscach zauważalnie zmieniło kolor. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce z powodu ogromnych pożarów na Syberii,
Moskwa przedterminowo przejdzie do segregacji śmieci
Zbierać oddzielnie plastik, szkło, papier, tekturę i metal mieszkańcy będą od stycznia 2020 roku.
Chiny toną w plastiku
Każdego roku w Chinach przybywa 2 miliony ton odpadów pochodzących jedynie z działu usług na wynos.
Rosja w pierwszej dziesiątce krajów pod względem śmiertelności z powodu zanieczyszczenia powietrza
Jak informuje „Kommersant”, powołując się na badania Instytutu Oceny i Wskaźników Zdrowia oraz organizacji non-profit Health Effects Institute, w 2017 roku zanieczyszczone powietrze spowodowało śmierć prawie 100 tysięcy Rosjan.
Do jeziora Bajkał trafiło 15 tys. ton szkodliwych substancji
Do rzeki Selenga, która jest głównym dopływem jeziora Bajkał, trafiło ponad 15 tysięcy ton azotanów, azotynów i amonu z oczyszczalni ścieków w Ułan-Ude. Informacje na ten temat zawarte są w raporcie Bajkalskiego Instytutu Zarządzania Środowiskiem przy Rosyjskiej Akademii Nauk.

Strony