Śmierć Morza Aralskiego — jak ludzie zniszczyli jedno z największych jezior na świecie
Dziś zamiast jednego z największych jezior na planecie są tylko pustynne i zardzewiałe szkielety statków. Kiedyś życie podwodne toczyło się pełną parą, było dużo wody i ryb. Ale człowiek własnymi rękami coraz bardziej niszczy przyrodę, nie myśląc, że później nie będzie można tego wszystkiego przywrócić.
Władze Kamczatki nie podjęły niezbędnych działań, aby zapobiec zanieczyszczeniu Zatoki Awaczyńskiej
Prokuratura Kamczacki stwierdziła, że władze regionalne nie podjęły wszystkich niezbędnych działań w celu znalezienia źródła i zapobieżenia dalszemu zanieczyszczaniu podczas katastrofy ekologicznej, która rozpoczęła się w Zatoce Awaczyńskiej. Jest to określone w odpowiedzi resortu, którą otrzymał rosyjski Greenpeace.
Instalacja ze śmieci na wybrzeżu Zatoki Fińskiej: Greenpeace mówi o zanieczyszczeniu plastikiem
Aktywiści rosyjskiego oddziału Greenpeace stworzyli instalację z odpadów plastikowych na wybrzeżu Zatoki Fińskiej, aby pokazać skalę zanieczyszczenia plastikiem.
Katastrofa ekologiczna w Rosji
W sobotę rosyjscy śledczy ogłosili, że podejrzewają, że we wschodniej części Kamczatki mogła mieć miejsce katastrofa ekologiczna. Na jednej z zatok woda wyrzuciła na brzeg dziesiątki martwych morskich stworzeń a surferzy zgłosili oparzenia oczu i gardła.
Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ekologii Rosji ostrzegło przed ryzykiem rekordowej fali upałów
Według prognoz, nadchodzące lato może stać się jednym z najgorętszych w historii - poinformował minister zasobów naturalnych i ekologii Dmitrij Kobyłkin.
Mołdawia: ambasadorzy dla lepszej przyszłości.
5 lutego młodzi ambasadorzy europejscy (YEA) z Republiki Mołdawii zorganizowali warsztaty nt. ekologicznego stylu życia dla uczniów klas 6 w liceum „George Coșbuc” w mieście Bălți.
Nazwano dziewięć najbardziej szokujących przestępstw przeciwko naturze w 2019 roku.
Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.
UE dla zielonej rewolucji
W dniach 27–28 czerwca UE, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Republika Mołdowy i Ukraina spotykają się, aby określić priorytety, cele i konkretne działania w celu współpracy oraz dalszej ochrony środowiska i aktywnego wykorzystania możliwości ekologicznego rozwoju.
Prezydent Battulga zaprosił Gretę Thunberg do Mongolii
Prezydent Mongolii Chaltmaagijn Battulga obecny na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos spotkał się 23 stycznia z Gretą Thunberg, aktywistką walczącą ze zmianami klimatycznymi i zaprosił ją do udziału w Międzynarodowych Młodzieżowych Zielonych Igrzyskach w Mongolii.
Nazwano dziewięć najbardziej szokujących przestępstw przeciwko naturze w 2019 roku.
Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.
Moskwa zaczyna segregować śmieci
Moskwa zacznie przechodzić na selektywną zbiórkę śmieci 1 stycznia. Moskwiczanie są za nowym formatem czystości. Na stronie „Aktivnyj grażdanin” ("Aktywny obywatel") odbyło się głosowanie, w którym wzięło udział prawie 200 tysięcy osób.
Greta Thunberg wspólnie z kolegami wystąpiła z nowym manifestem
GretaThunberg we współpracy z dwoma radykalnymi aktywistkami opublikowała artykuł pod tytułem "Dlaczego znowu protestujemy?".
Spacery na świeżym powietrzu to dobry pomysł? Nie zawsze.
Spacer jest bardzo przydatną czynnością, ale tylko w tym przypadku, jeśli jest to zrobione poprawnie. Jak spacerować dobrze wyjaśniali eksperci w wywiadzie dla radia Sputnik.
Po co co Ukraińcy sprzątają śmieci po innych?
Na Ukrainie rozprzestrzenia się nowy rodzaj aktywizmu - plogging. Ludzie podczas biegania zbierają śmieci, które znajdują. Nikt ich nie zmusza, nikt nie płaci, często nawet nie reklamują tego.
Ministerstwo Przyrody zasadzi ponad 30000 drzew i krzewów
Ponad 3 tys. współpracowników Ministerstwa Przyrody będzie miało swój wkład w tworzenie terenów zielonych podczas kampanii Zadbamy o małą ojczyznę.Poinformował o tym dziennikarzy minister zasobów naturalnych i ochrony środowiska,Andriej Chudyk,podczas akcji zazieleniania terenu miejsca pamięci Trościeniec.Wiadomość przekazał korespondent BELTA.
Sonda powietrzna oceni dno zbiornika pod kątem zanieczyszczenia
Jednym z priorytetowych obszarów strategii rozwoju arktycznej strefy Rosji jest monitorowanie zanieczyszczenia i bezpieczeństwo środowiska; jest to szczególnie ważne tam, gdzie przewiduje się produkcję węglowodorów. To nie pierwszy rok Tomsk State University (TSU) rozwija się w tej dziedzinie. Podczas międzynarodowej konferencji na temat Arktyki (k
Najbardziej północne lotosy na świecie zakwitły w Rosji
Najbardziej wysunięta na północ dzika plantacja lotosu rośnie na terenie rezerwatu biosfery Astrachań. Od początku lipca do września malownicze różowe kwiaty o delikatnym aromacie zdobią deltę Wołgi i wybrzeże Morza Kaspijskiego. W tych częściach lotos jest również nazywany „różą Chulpan”, ponieważ odkryto go w Zatoce Chulpan ponad 200 lat temu.
Wydarzenie z okazji Dnia Ochrony Sevan w dniu 24 sierpnia
Z okazji Dnia Ochrony Sevan 24 sierpnia Inicjatywa Unii Europejskiej Plus dla Partnerstwa Wschodniego (EUWI +) we współpracy z armeńskim Ministerstwem Ekologii, Agencją Zarządzania Zasobami Wodnymi i Parkiem Narodowym Sevan zorganizuje wydarzenie nad jeziorem Sevan.
„Internet przyczynia się do globalnego ocieplenia”
Internet może przyczyniać się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy!Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Do tego dochodzą maile, rozmowy przez WhatsApp, przesyłanie plików do chmury czy przeglądanie YouTube’a.
Kto zastąpi pszczoły?
Na początku tego lata pszczoły ginęły w wielu regionach w centralnej Rosji. Zdaniem ekspertów głównym tego powodem jest niekontrolowane stosowanie pestycydów. W ostatnich latach naukowcy odnotowali gwałtowny spadek liczby pszczół domowych i dzikich na wszystkich kontynentach

Strony