
Według prognoz, nadchodzące lato może stać się jednym z najgorętszych w historii - poinformował minister zasobów naturalnych i ekologii Dmitrij Kobyłkin.

5 lutego młodzi ambasadorzy europejscy (YEA) z Republiki Mołdawii zorganizowali warsztaty nt. ekologicznego stylu życia dla uczniów klas 6 w liceum „George Coșbuc” w mieście Bălți.

Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.

W dniach 27–28 czerwca UE, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Republika Mołdowy i Ukraina spotykają się, aby określić priorytety, cele i konkretne działania w celu współpracy oraz dalszej ochrony środowiska i aktywnego wykorzystania możliwości ekologicznego rozwoju.

Prezydent Mongolii Chaltmaagijn Battulga obecny na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos spotkał się 23 stycznia z Gretą Thunberg, aktywistką walczącą ze zmianami klimatycznymi i zaprosił ją do udziału w Międzynarodowych Młodzieżowych Zielonych Igrzyskach w Mongolii.

Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.

Moskwa zacznie przechodzić na selektywną zbiórkę śmieci 1 stycznia. Moskwiczanie są za nowym formatem czystości. Na stronie „Aktivnyj grażdanin” ("Aktywny obywatel") odbyło się głosowanie, w którym wzięło udział prawie 200 tysięcy osób.

GretaThunberg we współpracy z dwoma radykalnymi aktywistkami opublikowała artykuł pod tytułem "Dlaczego znowu protestujemy?".

Spacer jest bardzo przydatną czynnością, ale tylko w tym przypadku, jeśli jest to zrobione poprawnie. Jak spacerować dobrze wyjaśniali eksperci w wywiadzie dla radia Sputnik.

Na Ukrainie rozprzestrzenia się nowy rodzaj aktywizmu - plogging. Ludzie podczas biegania zbierają śmieci, które znajdują. Nikt ich nie zmusza, nikt nie płaci, często nawet nie reklamują tego.

Ponad 3 tys. współpracowników Ministerstwa Przyrody będzie miało swój wkład w tworzenie terenów zielonych podczas kampanii Zadbamy o małą ojczyznę.Poinformował o tym dziennikarzy minister zasobów naturalnych i ochrony środowiska,Andriej Chudyk,podczas akcji zazieleniania terenu miejsca pamięci Trościeniec.Wiadomość przekazał korespondent BELTA.

Jednym z priorytetowych obszarów strategii rozwoju arktycznej strefy Rosji jest monitorowanie zanieczyszczenia i bezpieczeństwo środowiska; jest to szczególnie ważne tam, gdzie przewiduje się produkcję węglowodorów. To nie pierwszy rok Tomsk State University (TSU) rozwija się w tej dziedzinie. Podczas międzynarodowej konferencji na temat Arktyki (k

Najbardziej wysunięta na północ dzika plantacja lotosu rośnie na terenie rezerwatu biosfery Astrachań. Od początku lipca do września malownicze różowe kwiaty o delikatnym aromacie zdobią deltę Wołgi i wybrzeże Morza Kaspijskiego. W tych częściach lotos jest również nazywany „różą Chulpan”, ponieważ odkryto go w Zatoce Chulpan ponad 200 lat temu.

Z okazji Dnia Ochrony Sevan 24 sierpnia Inicjatywa Unii Europejskiej Plus dla Partnerstwa Wschodniego (EUWI +) we współpracy z armeńskim Ministerstwem Ekologii, Agencją Zarządzania Zasobami Wodnymi i Parkiem Narodowym Sevan zorganizuje wydarzenie nad jeziorem Sevan.

Internet może przyczyniać się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy!Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Do tego dochodzą maile, rozmowy przez WhatsApp, przesyłanie plików do chmury czy przeglądanie YouTube’a.

Na początku tego lata pszczoły ginęły w wielu regionach w centralnej Rosji. Zdaniem ekspertów głównym tego powodem jest niekontrolowane stosowanie pestycydów. W ostatnich latach naukowcy odnotowali gwałtowny spadek liczby pszczół domowych i dzikich na wszystkich kontynentach

Anomalie pogodowe następują jeden po drugim, zwiększając ich intensywność i częstotliwość. W Rosji w 2019 r. w jednej jej części wyschła rzeka Wołga , a w drugiej zalała cały region . Przyczyny są nazywane innymi, ale „czynnik ludzki” objawia się coraz bardziej. Kto jest bardziej odpowiedzialny: ludność świata, czy po prostu mamy pecha, że żyjemy

Mieszkańcy Primorye znaleźli na wybrzeżu rzadką rybę - króla śledzia. Według naukowców jest to pierwsze spotkanie w Rosji z tym gatunkiem.

W sklepach w Moskwie zainstalowano fandom zbierający plastikowe butelki. Inicjatywę środowiskową podjęła X5 Retail Group (sieci handlowe Pyaterochka, Perekrestok, Karusel) przy wsparciu Unilever, jednego z wiodących producentów towarów konsumpcyjnych.

Niebo nad północną półkulą Ziemi w wielu miejscach zauważalnie zmieniło kolor. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce z powodu ogromnych pożarów na Syberii,