USA próbuje wykorzystać Wikipedię, aby narzucić Rosji „prawidłowe” korzystanie z wolności słowa
Amerykańska Wikipedia stwarza swój wizerunek, jako niezależna politycznie. Lecz często się zdarza, że przy rewolucjach, wojnach i zamieszkach Wikipedia zdaje się być stronnicza.
Rosja testuje "wojskowy internet". Jest całkowicie niezależny od globalnej sieci
Wojna w cyberprzestrzeni trwa cały czas, a najbardziej zagrożone jej skutkami są największe światowe mocarstwa. Nic dziwnego, że różne kraje szukają alternatyw, które umożliwią niezakłóconą komunikację w razie odcięcia od globalnej sieci.
Smartphone Samsung Galaxy S8 uratował życie 20 osobom
8 lipca tego roku w prowincji Cebu mogła się wydarzyć tragedia. W wodach Bogo, przepływających w tej prowincji, przewróciła się lodź, e której było szesnaście zagranicznych sterowników i czterech obywateli Filipin.
W FR mogą wprowadzić obowiązkowe instalowanie krajowego oprogramowania na gadżety
Projekt ustawy, który przewiduje instalowanie krajowego oprogramowania na sprzedawane w Rosji gadżety, został wprowadzony w Dumie Państwowej, informują „Izwestia”.
„Na Ukrainie powstaje samolot kosmiczny”
Sprzęt będzie wykorzystywany do wielokrotnego przewozu kosmonautów,ładunków z niższych orbit okołoziemskich na Ziemię.
Pasażerowie będą mogli włączać swoją muzykę w „Jandex.Taxi”
Pasażerowie serwisu „Jandex.Taxi” będą mogli włączać swoją muzykę w trakcie przejazdu. O tym na swojej stronie na Facebook poinformował szef „Jandex.Taxi” Daniil Szulejko.
Huawei zabezpiecza kontrakty 5G
Huawei zabezpiecza większość kontraktów 5G od China Mobile.
Raport: Do 2023 roku Chiny wydadzą 65 miliardów dolarów na technologie VR/AR
Wirtualna rzeczywistość przejmuje chiński rynek.
Chiński łazik przemierzył ponad 212 metrów po drugiej stronie Księżyca
Chiński księżycowy łazik, Yutu-2 lub Jade Rabbit-2, pozostawiając pierwszy „ślad” po drugiej stronie księżyca.
Nadchodzi 5G. Kto i jak będzie rozwijać nową technologię w Rosji?
W Rosji będzie działać laboratorium cyfrowe 5G. Dzięki temu wzrośnie liczba specjalistów, pracujących zgodnie z nowymi standardami.
Huawei kupiła rosyjską technologię rozpoznawania twarzy
Chińska firma telekomunikacyjna Huawei nabyła technologię rozpoznawania twarzy od rosyjskiego dewelopera Vocord - informuje gazeta "Wiedomosti", powołując się na źródła. Według źródła Vocord został wyceniony przez Huawei na 40–50 milionów dolarów.
Twitter wydaje przeprosiny za blokowanie kont krytycznych dla Chin
Przeprosiny zostały wystosowane na dni przed 30. rocznicą protestów na placu Tiananmen.
W Rosji zaprezentowali pierwszy kwantowy telefon za 30 mln rubli
Pierwszy w Rosji kwantowy telefon ze sukcesem przeszedł testy i w najkrótszym czasie będzie dostępny użytkownikom.
Aplikacja dla smartfonu oducza mózg od nałogu tytoniowego
Amerykańskie naukowcy z Harwardu stworzyli aplikację mobilną, która pomaga rzucić palenie, - informuje portal GT.
Wikipedia została całkowicie zablokowana w Chinach
Strona internetowa Wikipedia była zablokowana w Chinach od kwietnia, jednak tylko wersję chińskojęzyczną. Obecnie, dostęp jest kompletnie zabroniony we wszystkich językach. Dla internetowej encyklopedii świat stał się ‘’uboższy’’.
Wikipedia całkowicie zbanowana w Chinach
4 maja Chiny zablokowały swoim obywatelom dostęp do Wikipedii we wszystkich językach. Do tej pory cenzura obejmowała jedynie wersję chińsko-języczną, jednakże we wtorek w BBC News potwierdzono całkowity ban strony. Podobno było to zaskoczeniem dla administracji Wikipedii, która nie otrzymała żadnego wcześniejszego powiadomienia ze strony Chin.
Cyberpolicja przeprowadziła operację „Piraci”
Na Ukrainie przeprowadzono operację prewencyjną „Piraci”, która miała na celu identyfikację i zapobieganie nielegalnym działaniom w dziedzinie własności intelektualnej.
Mały statek rakietowy „Iceberg” zestrzelił pociski cruise podczas ćwiczeń
Mały statek rakietowy (MRK) - „Lodowej Góry” Północnej Floty rosyjskiej zniszczył warunkowe pociski wroga na Morzu Barentsa. O tym w piątek, 5 kwietnia, powiedział przedstawiciel Rady Federacji, Vadim Serga, pisze TASS .
Ustawa o izolacji Runetu przyjęta w pierwszym czytaniu
Niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, przyjęła we wtorek w pierwszym czytaniu projekt ustawy zakładający stworzenie środków, które zapewniłyby funkcjonowanie rosyjskiego segmentu internetu (Runetu) w warunkach odłączenia go od globalnych serwerów.
Chiny: Oto cyfrowy prezenter wiadomości
Jak donosi Fena, chińska państwowa agencja informacyjna Xinhua przedstawiła właśnie swojego cyfrowego prezentera. Zdaniem B92, nie bardzo wiadomo, z jakiej technologii korzystano, ale na pewno było to jedno z ostatnich osiągnięć​ w dziedzinie nowych technologii. Prawdopodobnie, wykorzystano zdjęcie człowieka, a potem zrobiono animację jego twarzy

Strony