Jurij Gagarin: Pierwszy człowiek w kosmosie
W czasach Związku Radzieckiego badanie przestrzeni kosmicznej było jednym z głównych priorytetów. Statek kosmiczny Wostok 1 podejmuje próbę pierwszego lotu w kosmos. Do tego wydarzenia doszło 12 kwietnia 1961 roku. Ten dzień okaże się ważną częścią historii. Kosmonautą na pokładzie był pilot Jurij Aleksiejewicz Gagarin.
Mińska Szkoła Wojskowa im.Suworowa obchodzi 66-lecie istnienia
Oficjalne święto szkoły przypada 6 listopada;właśnie tego dnia,w 1953r.,uczelnia otrzymała Czerwony Sztandar Wojskowy.
Zmarł kosmonauta Aleksiej Leonow
Był on pierwszym człowiekiem, który wyszedł w otwarty kosmos
W Chinach zwierzęta są klonowane na zamówienie
Sztuczne klonowanie zwierząt osiąga nowy poziom. Technologie reprodukcji organizmów biologicznych zostały opracowane do tego stopnia, że mogą przełożyć ten proces na etap komercyjny.
Chiny : Teleportacja
Ludzkość zrobiła kolejny krok na polu fizyki kwantowej. Chińskim naukowcom udało się przesłać elektron na oddalonego o 500 km satelitę znajdującego się na niskiej orbicie okołoziemskiej.
Moskwianie będą mogli obserwować archeologiczne prace na terytorium Kremla
Mieszkańcy Moskwy i goście stolicy od 14 czerwca mogą osobiście śledzić postępy prac archeologów, którzy prowadzą wykopaliska archeologiczne na terytorium Kremla. Jest wiadome, że wykopki są po raz pierwszy prowadzone w samym centrum stolicy tylko w charakterze naukowego projektu, nie mającego niczego wspólnego z restauracją komunikacji inżynieryj
"Pierwsza erupcja będzie katastrofą"
Zdaniem naukowców analizujących dane stacji sejsmologicznych, z uwagi na zagrożenie potężną erupcją należy stale kontrolować aktywność wulkanu Wielka Udina na Kamczatce.
Chiny: science-fiction jako sposób na zwiększenie miłości do nauki
Chińscy urzędnicy postrzegają nurt science fiction jako narzędzie, za pomocą którego technologiczne zaawansowanie kraju będzie wzrastać.
Szanghaj najlepszym miastem dla naukowców w Chinach
Wysiłki Szanghaju mające na celu wzmocnienie rozwoju talentów w ostatnich latach sprawiły, że jest to idealne miasto dla naukowców na całym świecie. Miasto wdrożyło szereg działań reformatorskich, aby stać się ośrodkiem innowacji naukowych i technologicznych.
Chiny planują zbudować stację na Księżycu
Według agencji informacyjnej Xinhua, Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna (CNSA) zamierza stworzyć stację badawczą w obszarze bieguna południowego Księżyca.
Rosyjscy naukowcy wynaleźli "wehikuł czasu»
Grupa badaczy z Rosji współpracując z naukowcami z USA i Szwajcarii przeprowadziła udany eksperyment, w trakcie którego komputer kwantowy na ułamek sekundy cofnął się w czasie.
Międzynarodowy festiwal nauki w rejonie podmoskiewskim
Jak informuje minister edukacji Olga Zabrałowa, 8 lutego w Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie Obwodowym rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Nauki. Zabrałowa podkreśla: "Festiwal potrwa do 28 lutego.
Chińska sonda już na ciemnej stronie Księżyca!
Chińska sonda po raz pierwszy w historii lotów kosmicznych wylądowała na ciemnej stronie Księżyca. To bezsprzecznie rewolucyjna misja. Wszystkie dotychczasowe misje kierowane były na część naszego satelity widoczną z Ziemi.
Kto zabija rosyjskich uczonych?
Pięć lat temu w dziwnych okolicznościach uległ wypadkowi samolot, na pokładzie którego znajdowało się pięciu wybitnych rosyjskich atomistów. Jeden z nich Andriej Trofimow otrzymał polecenie służbowe
Astronomowie znaleźli dwie „dziury” w Galaktyce, które zostały przestrzelone poprzez ciemną materię.
Rosyjsko – Brytyjskie astrofizyki odkryli dwa nie zwykłych “luki” w strumeniu gwiazd Palomar 5, poprzez który, jak oni uważają, przelecieli nie duże skupiska ciemnej materii, mówiono jest w artykule MNRAS (w magazynie oxfordu).
Ливанов: cтуденческие стипендии значительно вырастут к 2019 году
Глава Минобрнауки добавил, что в планах правительства - увеличение заработных плат научных сотрудников российских вузов
Moskwa i Pekin obrastają w złoto
Zasilenie złotem rezerw państwowych chroni Moskwę i Pekin przed dominacją amerykańskiego dolara. Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), w okresie od stycznia do kwietnia 2016 roku Chiny zakupywały co miesiąc około 11 ton złota.
9 августа французская актриса Одри Тоту празднует день рождения
Знаменитая французская актриса Одри Тоту отмечает сегодня свою 40-летнюю годовщину со дня рождения.
«Охота» на зрителей. В России запустят шоу с агентами спецслужб:
В России запустят триллер в реальном времени «Охота», для победы в котором надо скрываться от сотрудников спецслужб в течение 28 дней.
Что заставляет людей ходить в театр?
В XXI в. театру пророчили смерть: мол, его вытеснит Интернет — всё можно, сидя на диване, посмотреть. Но театр по-прежнему жив.

Strony