„Młodzi naukowcy z Białorusi otrzymają stypendia od prezydenta”
Wśród nich jest 8 doktorów,60 kandydatów nauk i 31 młodych naukowców bez tytułu.Stypendia prezydenta są przeznaczone dla 99 młodych uczonych,odpowiednie rozporządzenie podpisała głowa państwa Aleksandr Łukaszenko,jak poinformował we wtorek rzecznik białoruskiego przywódcy.
Ukraina postanowiła zbudować miasto na Księżycu
Na air show w Dubaju wiodące przedsiębiorstwo branży kosmicznej Ukrainy KB „Jużnoe” zaprezentowało koncepcyjny projekt rodziny księżycowych przelatujących statków powietrznych.
Jurij Gagarin: Pierwszy człowiek w kosmosie
W czasach Związku Radzieckiego badanie przestrzeni kosmicznej było jednym z głównych priorytetów. Statek kosmiczny Wostok 1 podejmuje próbę pierwszego lotu w kosmos. Do tego wydarzenia doszło 12 kwietnia 1961 roku. Ten dzień okaże się ważną częścią historii. Kosmonautą na pokładzie był pilot Jurij Aleksiejewicz Gagarin.
Mińska Szkoła Wojskowa im.Suworowa obchodzi 66-lecie istnienia
Oficjalne święto szkoły przypada 6 listopada;właśnie tego dnia,w 1953r.,uczelnia otrzymała Czerwony Sztandar Wojskowy.
Zmarł kosmonauta Aleksiej Leonow
Był on pierwszym człowiekiem, który wyszedł w otwarty kosmos
W Chinach zwierzęta są klonowane na zamówienie
Sztuczne klonowanie zwierząt osiąga nowy poziom. Technologie reprodukcji organizmów biologicznych zostały opracowane do tego stopnia, że mogą przełożyć ten proces na etap komercyjny.
Chiny : Teleportacja
Ludzkość zrobiła kolejny krok na polu fizyki kwantowej. Chińskim naukowcom udało się przesłać elektron na oddalonego o 500 km satelitę znajdującego się na niskiej orbicie okołoziemskiej.
Moskwianie będą mogli obserwować archeologiczne prace na terytorium Kremla
Mieszkańcy Moskwy i goście stolicy od 14 czerwca mogą osobiście śledzić postępy prac archeologów, którzy prowadzą wykopaliska archeologiczne na terytorium Kremla. Jest wiadome, że wykopki są po raz pierwszy prowadzone w samym centrum stolicy tylko w charakterze naukowego projektu, nie mającego niczego wspólnego z restauracją komunikacji inżynieryj
"Pierwsza erupcja będzie katastrofą"
Zdaniem naukowców analizujących dane stacji sejsmologicznych, z uwagi na zagrożenie potężną erupcją należy stale kontrolować aktywność wulkanu Wielka Udina na Kamczatce.
Chiny: science-fiction jako sposób na zwiększenie miłości do nauki
Chińscy urzędnicy postrzegają nurt science fiction jako narzędzie, za pomocą którego technologiczne zaawansowanie kraju będzie wzrastać.
Szanghaj najlepszym miastem dla naukowców w Chinach
Wysiłki Szanghaju mające na celu wzmocnienie rozwoju talentów w ostatnich latach sprawiły, że jest to idealne miasto dla naukowców na całym świecie. Miasto wdrożyło szereg działań reformatorskich, aby stać się ośrodkiem innowacji naukowych i technologicznych.
Chiny planują zbudować stację na Księżycu
Według agencji informacyjnej Xinhua, Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna (CNSA) zamierza stworzyć stację badawczą w obszarze bieguna południowego Księżyca.
Rosyjscy naukowcy wynaleźli "wehikuł czasu»
Grupa badaczy z Rosji współpracując z naukowcami z USA i Szwajcarii przeprowadziła udany eksperyment, w trakcie którego komputer kwantowy na ułamek sekundy cofnął się w czasie.
Międzynarodowy festiwal nauki w rejonie podmoskiewskim
Jak informuje minister edukacji Olga Zabrałowa, 8 lutego w Moskiewskim Państwowym Uniwersytecie Obwodowym rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Nauki. Zabrałowa podkreśla: "Festiwal potrwa do 28 lutego.
Chińska sonda już na ciemnej stronie Księżyca!
Chińska sonda po raz pierwszy w historii lotów kosmicznych wylądowała na ciemnej stronie Księżyca. To bezsprzecznie rewolucyjna misja. Wszystkie dotychczasowe misje kierowane były na część naszego satelity widoczną z Ziemi.
Kto zabija rosyjskich uczonych?
Pięć lat temu w dziwnych okolicznościach uległ wypadkowi samolot, na pokładzie którego znajdowało się pięciu wybitnych rosyjskich atomistów. Jeden z nich Andriej Trofimow otrzymał polecenie służbowe
Astronomowie znaleźli dwie „dziury” w Galaktyce, które zostały przestrzelone poprzez ciemną materię.
Rosyjsko – Brytyjskie astrofizyki odkryli dwa nie zwykłych “luki” w strumeniu gwiazd Palomar 5, poprzez który, jak oni uważają, przelecieli nie duże skupiska ciemnej materii, mówiono jest w artykule MNRAS (w magazynie oxfordu).
Ливанов: cтуденческие стипендии значительно вырастут к 2019 году
Глава Минобрнауки добавил, что в планах правительства - увеличение заработных плат научных сотрудников российских вузов
Moskwa i Pekin obrastają w złoto
Zasilenie złotem rezerw państwowych chroni Moskwę i Pekin przed dominacją amerykańskiego dolara. Według danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), w okresie od stycznia do kwietnia 2016 roku Chiny zakupywały co miesiąc około 11 ton złota.
9 августа французская актриса Одри Тоту празднует день рождения
Знаменитая французская актриса Одри Тоту отмечает сегодня свою 40-летнюю годовщину со дня рождения.

Strony