„Światowe gwiazdy opery wystąpią na scenie Narodowego Akademickiego Teatru Wielkiego Białorusi”
Koncert światowych gwiazd opery:Nadieżdy Kuczer,Oksany Wołkowej i Pawła Pietrowa został zaplanowany na 27 kwietnia w Narodowym Akademickim Teatrze Wielkim ,jak powiadomili BELTA organizatorzy.
Eurowizja- Rosja- Little Big
Międzynarodowy Konkurs Eurowizji 2020 może zostać przeniesiony w czasie z powodu koronawirusa. Wszystko zależy od tego, jak bardzo choroba będzie się rozprzestrzeniać tuż przed konkursem. Europejska Unia Nadawców ma doświadczenie w planowaniu kryzysowym.
Premiera musicalu - przypowieści o miłości wg motywów twórczości Marca Chagalla,
Fantastyczna premiera musicalu-przypowieści „Tyi ja”,na którą wyprzedano bilety,odbyła się w Dzień Zakochanych w Młodzieżowym teatrze estrady,jak poinformowano korespondenta BELTA w oddziale koncertów.
Legendarny Sting powraca na Ukrainę: data koncertu w Kijowie
Firma muzyczna Cherrytree i Live Nation potwierdziły, że program Sting: My Songs wraca do Europy latem 2020 r. I będzie składał się z występów w salach koncertowych i na festiwalach, w tym specjalnego koncertu 6 października w Kijowie w Pałacu Sportowym.
Zmarł znany rosyjski kompozytor Siergiej Słonimski
Narodowy artysta Rosji, kompozytor Siergiej Słonimski zmarł w Petersburgu – poinformował TASS w niedzielę dyrektor Filharmonii Petersburskiej.
Zespół KAZKA zaśpiewa ze światową sensacją ze Szwajcarii
Już 4 marca w stolicy Pałacu Sportu odbędzie się duży koncert solowy pierwszej ukraińskojęzycznej grupy, która znajduje się w pierwszej dziesiątce GlobalShazam. Ich praca wideo nad utworem „Плакала” obejrzano dziś ponad 300 milionów razy.
Maruv pokazała zdjęcie w stroju kąpielowym
Ukraińska piosenkarka Maruv udostępniła zdjęcia na Instagramie w kostiumie kąpielowym.
Znaleziono najwcześniejszą wersję pieśni Wysockiego Rajskie jabłka
Była przechowywana w archiwum ludowego artysty Rosji Iwana Bortnika, przyjaciela poety
„Zespół z Białorusi zdobył 1 miejsce na FIRST Global Challenge 2019”
Białoruski zespół zdobył 1 miejsce na międzynarodowych zawodach w robotyce FIRST Global Challenge 2019 w Dubaju,jak informuje BELTA wg linku do oficjalnej strony konkursu.
Festiwal Meat&Beat odbędzie w parku Gorkiego w weekend
W parku Gorkiego w Moskwie w weekend, 10,11 sierpnia, odbędzie muzykalno-gastronomiczny festiwal Meat&Beat.
W Londynie została stworzona rosyjska-brytyjska orkiestra
Nowy muzykalny zespół został nazwany na cześć kompozytorów Benjamina Brittena i Dmitrija Szostakowicza.
5 największych błędnych wyobrażeń na temat Opery Pekińskiej
Opera pekińska (chiński: 京剧; pinyin: Jīngjù), jest najbardziej dominującą formą chińskiej opery, która łączy muzykę, występy wokalne, taniec i akrobacje. Usuńmy powszechne błędne wyobrażenia dotyczące Opery Pekińskiej, chińskiej formy sztuki, aby lepiej zrozumieć jej wyjątkowe i wieloaspektowe podejście do opowiadania historii.
Dyrektor Nachalovej opowiedziała, jak rodzina jej byłego męża wzięła córkę piosenkarki
Dyrektor PR piosenkarki Julii Nachalowej, Anna Isaeva, opowiedziała o tym, jak córka aktorki mieszka w rodzinie wdowca, piłkarza Evgenia Aldonina.
Na Pokłonnej Górze odbędzie festiwal „Wielonarodowa Rosja”
Gwiazdy estrady i młodzi wykonawcy różnych narodowości złożą życzenia na Dzień Rosji na festiwalu, organizowanym przez Federalną agencję w sprawach narodowości.
Nazwane są najlepsze piosenkami w historii
Wydawnictwo 27/7 Wall Street stworzyło ranking ze 100 najlepszych piosenek wszystkich czasów i narodów. Liderem zostałaymikompozycja „Yesterday” brytyjskiego zespołu The Beatles.
Rosyjski raper Noize MC przeprowadził lekcję w szkole
Noize MC (Iwan Aleksiejew) przeprowadził otwartą lekcję z muzyki dla uczniów starszej klasy w moskiewskiej szkole numer №1574 w ramach projektu tematycznego.
Dlaczego MARUV nie jedzie przedstawiać Ukrainę na Eurowizji-2019?
Według wyników głosowania sędzi i widzów konkursu, wokalista MARUV wygrała w finale ogólnokrajowej selekcji kandydatów na Eurowizję-2019. Po skrytykowaniu jej występów w Rosji i niejednoznacznej pozycji w stosunku do wojny na wschodzie Ukrainy,
Tina Karol i „Boombox” ogłosili premierę wspólnej piosenki
Słynna piosenkarka, gwiazda pop ukraińskiego show biznesu Tina Karol nagrała wspólną piosenkę z zespołem „BoomBox”. Wiadomo, że muzycy zaprezentują nowy singl i klip do niego w czwartek, 4 kwietnia.
Zespół „Adilele” przygotowuje się do podróży do USA
2 kwietnia piosenkarz „Adile” pojedzie do Stanów Zjednoczonych . Zespół zorganizuje koncerty w Bostonie, Ilion, Inid, Kalifornii, Waszyngtonie i Nowym Jorku. Wraz z koncertami członkowie zespołu poprowadzą warsztaty i kursy mistrzowskie .
4 kwietnia pianista David Aladashvili - wieczór muzyki klasycznej w Gruzji w Konserwatorium
Wieczór gruzińskiej muzyki klasycznej odbędzie się w Conservatoire Grand Concert Hall, z inicjatywy Pianist Datuna Aladashvili . Muzyk będzie towarzyszył swoim przyjaciołom, solistce operowej Irine Sherazadashvili i Irakli Esatfashivil wraz z gruzińskimi kompozytorami Nodarem Gabunią,

Strony