Putin zapowiedział rozpoczęcie szczepień na COVID-19 na szeroką skalę
Zdaniem prezydenta szczepienia mogą rozpocząć się w przyszłym tygodniu w dwóch grupach ryzyka, są to lekarze i nauczycieli. Wicepremier Tatiana Golikowa zapowiedziała, że szczepienia będą bezpłatne i dobrowolne.
Statystyki zgonów w Rosji na koronawirusa są zaniżone
W Rosji w ciągu ośmiu miesięcy pandemii na łóżkach przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 zmarło ponad 74 tysiące osób. Wskaźniki sztabu operacyjnego są znacznie niższe
Śmierć Morza Aralskiego — jak ludzie zniszczyli jedno z największych jezior na świecie
Dziś zamiast jednego z największych jezior na planecie są tylko pustynne i zardzewiałe szkielety statków. Kiedyś życie podwodne toczyło się pełną parą, było dużo wody i ryb. Ale człowiek własnymi rękami coraz bardziej niszczy przyrodę, nie myśląc, że później nie będzie można tego wszystkiego przywrócić.
Władze Kamczatki nie podjęły niezbędnych działań, aby zapobiec zanieczyszczeniu Zatoki Awaczyńskiej
Prokuratura Kamczacki stwierdziła, że władze regionalne nie podjęły wszystkich niezbędnych działań w celu znalezienia źródła i zapobieżenia dalszemu zanieczyszczaniu podczas katastrofy ekologicznej, która rozpoczęła się w Zatoce Awaczyńskiej. Jest to określone w odpowiedzi resortu, którą otrzymał rosyjski Greenpeace.
Rosprirodnadzor ujawnił 10-krotne przekroczenie zawartości jonów fosforanowych na Kamczatce
Rosprirodnadzor ujawnił 10,8-krotne przekroczenie zawartości jonów fosforanowych w wodzie obok plaży Chalaktyrskiej i 5,7-krotne— w rzece Mutnuszka obok poligonu Kozelskiego. Wynika to z raportu departamentu.
Rosyjski państwowy organ kontroli jakości „Roskaczestwo” ocenił popularne przeglądarki internetowe
Organ kontroli jakości „Roskaczestwo” przetestował wiele popularnych przeglądarek internetowych dla smartfonów z systemami operacyjnymi Android i iOS.
Rosja znowu drugim światowym liderem naftowym
Rosja wyszła na drugie miejsce pod względem wydobycia ropy naftowej na świecie.
Kreatywny Park Technologiczny
Na początku czerwca moskiewskiemu centrum dizajnu Artplay został nadany status kreatywnego parku technologicznego, który pozwala rezydentom na korzystanie ze wsparcia ze strony władz Moskwy
Chiny odkrywają Marsa
Chiny zorganizowały ekspedycję na Marsa.
Firmy IT i centrum rozwoju w Mścisławiu tworzą platformę wsparcia biznesu online
Regionalne centrum rozwoju w Mścisławiu współpracuje z lokalnymi firmami IT i stara się stworzyć otwartą platformę online do wsparcia przedsiębiorstw,która przyda się innym regionom Białorusi,z podobną liczbą ludności.Poinformował o tym dyrektor centrum wsparcia przedsiębiorstwa „Regionalne centrum rozwoju”w Mścisławiu,Jewgienij Zujew,podczas wideo
Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w Gruzji po raz pierwszy przewyższyła liczbę aktywnych przypadków
Liczba wyleczonych pacjentów na chwilę obecną wynosi 317 osób, po raz pierwszy wyzdrowień jest więcej niż przypadków aktywnych. W różnych szpitalach zakaźnych leczonych jest 311 osób. W ciągu minionej doby zostały wykryte jedynie trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem, a w tym czasie wyzdrowiało osiem osób. Wszystkie trzy nowe ...
Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło listę leków stosowanych w leczeniu koronawirusa
We wtorek Ministerstwo Zdrowia Rosji uaktualniło tymczasowe zalecenia dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia zakażenia koronawirusem. Zgodnie z dokumentem opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa, lista możliwych leków do leczenia choroby u dorosłych została rozszerzona z 9 do 13.
Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ekologii Rosji ostrzegło przed ryzykiem rekordowej fali upałów
Według prognoz, nadchodzące lato może stać się jednym z najgorętszych w historii - poinformował minister zasobów naturalnych i ekologii Dmitrij Kobyłkin.
COVID-19: Rosja pracuje nad systemem diagnozowania zwierząt
Pierwszy system do diagnostyki koronawirusa u zwierząt opracowywany jest w ramach prac rosyjskiego Rosselkhoznadzora (Federalna Służba ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, od tłum. za Wikipedią) organu odpowiedzialnego za nadzór sektora rolniczego.
„Na Białorusi będą drukowane w 3d środki ochrony dla lekarzy”
Białoruscy inżynierowie znaleźli sposób,który pomoże lekarzom bronić się przed COVID-19.Proszą oni,aby poprzeć ich inicjatywę,jak poinformowali BELTA w centrum prasowym lokalnej fundacji „Dobra”.
Białoruscy inżynierowie znaleźli sposób,który pomoże lekarzom bronić się przed COVID-19.Proszą oni..
„Białoruscy inżynierowie przyłączają się do światowego trendu zwiększania bezpieczeństwa lekarzy;za cel postawili sobie w ciągu tygodnia wydrukować w 3d 1,5 tys. środków ochrony,aby poprawić efektywność.Będą one drukowane w całym kraju,dla szpitali w Mińsku i szpitali obwodowych.Aby to się powiodło,potrzebna jest pomoc innych osób i firm.
Koronawirus: Rosyjska szczepionka
Rosyjska szczepionka przeciw koronawirusowi, nad którą pracowała ostatnio Federalna Agencja Biomedyczna, przeszła pierwszy etap prac. Jak potwierdziła dyrektor Agencji Veronika Skvorcova, pierwszych testów oczekuje się w już czerwcu.
Exspocentrum
Centralna powierzchnia wystawiennicza w Expocentre to prawdziwe "Pole Cudów". To aż 165 tys. metrów kwadratowych, około 100 zaskakujących wystaw jednocześnie, ponad 1000 wydarzeń o różnej tematyce i około 30 tysięcy firm międzynarodowych z więcej niż 100 państw. Zobaczycie tam tańce i zapasy robotów, zawody samolotów sterowanych drogą radiową...
Mołdawia: ambasadorzy dla lepszej przyszłości.
5 lutego młodzi ambasadorzy europejscy (YEA) z Republiki Mołdawii zorganizowali warsztaty nt. ekologicznego stylu życia dla uczniów klas 6 w liceum „George Coșbuc” w mieście Bălți.
USA przeznaczą Chinom 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem
Stany Zjednoczone zamierzają przeznaczyć 100 milionów dolarów na pomoc dla Chin i innych krajów dotkniętych koronawirusem – poinformował w piątek sekretarz stanu Mike Pompeo.

Strony