Rosja znowu drugim światowym liderem naftowym
Rosja wyszła na drugie miejsce pod względem wydobycia ropy naftowej na świecie.
Kreatywny Park Technologiczny
Na początku czerwca moskiewskiemu centrum dizajnu Artplay został nadany status kreatywnego parku technologicznego, który pozwala rezydentom na korzystanie ze wsparcia ze strony władz Moskwy
Chiny odkrywają Marsa
Chiny zorganizowały ekspedycję na Marsa.
Firmy IT i centrum rozwoju w Mścisławiu tworzą platformę wsparcia biznesu online
Regionalne centrum rozwoju w Mścisławiu współpracuje z lokalnymi firmami IT i stara się stworzyć otwartą platformę online do wsparcia przedsiębiorstw,która przyda się innym regionom Białorusi,z podobną liczbą ludności.Poinformował o tym dyrektor centrum wsparcia przedsiębiorstwa „Regionalne centrum rozwoju”w Mścisławiu,Jewgienij Zujew,podczas wideo
Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w Gruzji po raz pierwszy przewyższyła liczbę aktywnych przypadków
Liczba wyleczonych pacjentów na chwilę obecną wynosi 317 osób, po raz pierwszy wyzdrowień jest więcej niż przypadków aktywnych. W różnych szpitalach zakaźnych leczonych jest 311 osób. W ciągu minionej doby zostały wykryte jedynie trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem, a w tym czasie wyzdrowiało osiem osób. Wszystkie trzy nowe ...
Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło listę leków stosowanych w leczeniu koronawirusa
We wtorek Ministerstwo Zdrowia Rosji uaktualniło tymczasowe zalecenia dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia zakażenia koronawirusem. Zgodnie z dokumentem opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa, lista możliwych leków do leczenia choroby u dorosłych została rozszerzona z 9 do 13.
Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Ekologii Rosji ostrzegło przed ryzykiem rekordowej fali upałów
Według prognoz, nadchodzące lato może stać się jednym z najgorętszych w historii - poinformował minister zasobów naturalnych i ekologii Dmitrij Kobyłkin.
COVID-19: Rosja pracuje nad systemem diagnozowania zwierząt
Pierwszy system do diagnostyki koronawirusa u zwierząt opracowywany jest w ramach prac rosyjskiego Rosselkhoznadzora (Federalna Służba ds. Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego, od tłum. za Wikipedią) organu odpowiedzialnego za nadzór sektora rolniczego.
„Na Białorusi będą drukowane w 3d środki ochrony dla lekarzy”
Białoruscy inżynierowie znaleźli sposób,który pomoże lekarzom bronić się przed COVID-19.Proszą oni,aby poprzeć ich inicjatywę,jak poinformowali BELTA w centrum prasowym lokalnej fundacji „Dobra”.
Białoruscy inżynierowie znaleźli sposób,który pomoże lekarzom bronić się przed COVID-19.Proszą oni..
„Białoruscy inżynierowie przyłączają się do światowego trendu zwiększania bezpieczeństwa lekarzy;za cel postawili sobie w ciągu tygodnia wydrukować w 3d 1,5 tys. środków ochrony,aby poprawić efektywność.Będą one drukowane w całym kraju,dla szpitali w Mińsku i szpitali obwodowych.Aby to się powiodło,potrzebna jest pomoc innych osób i firm.
Koronawirus: Rosyjska szczepionka
Rosyjska szczepionka przeciw koronawirusowi, nad którą pracowała ostatnio Federalna Agencja Biomedyczna, przeszła pierwszy etap prac. Jak potwierdziła dyrektor Agencji Veronika Skvorcova, pierwszych testów oczekuje się w już czerwcu.
Exspocentrum
Centralna powierzchnia wystawiennicza w Expocentre to prawdziwe "Pole Cudów". To aż 165 tys. metrów kwadratowych, około 100 zaskakujących wystaw jednocześnie, ponad 1000 wydarzeń o różnej tematyce i około 30 tysięcy firm międzynarodowych z więcej niż 100 państw. Zobaczycie tam tańce i zapasy robotów, zawody samolotów sterowanych drogą radiową...
Mołdawia: ambasadorzy dla lepszej przyszłości.
5 lutego młodzi ambasadorzy europejscy (YEA) z Republiki Mołdawii zorganizowali warsztaty nt. ekologicznego stylu życia dla uczniów klas 6 w liceum „George Coșbuc” w mieście Bălți.
USA przeznaczą Chinom 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem
Stany Zjednoczone zamierzają przeznaczyć 100 milionów dolarów na pomoc dla Chin i innych krajów dotkniętych koronawirusem – poinformował w piątek sekretarz stanu Mike Pompeo.
Nazwano dziewięć najbardziej szokujących przestępstw przeciwko naturze w 2019 roku.
Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.
W jakich krajach został rozpoznany nowy koronawirus?
W Rosji dwie osoby zostały zarażone koronawirusem. Zapalenie płuc wywołane wirusem, w ciągu półtora miesiąca odebrało życie ponad sześciuset osobom
UE dla zielonej rewolucji
W dniach 27–28 czerwca UE, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Republika Mołdowy i Ukraina spotykają się, aby określić priorytety, cele i konkretne działania w celu współpracy oraz dalszej ochrony środowiska i aktywnego wykorzystania możliwości ekologicznego rozwoju.
HIV, SARS, KORONAWIRUS, EBOLA, DŻUMA
Naukowcy wciąż szukają źródła nowego śmiercionośnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach, choć wydaje się, że najprawdopodobniej pochodzi on od zwierząt, z których przeszedł na ludzi.
OSTATNIE DNI PRZED SZCZYTEM. Epidemia grypy
Ukraina już przekroczyła próg epidemiczny zachorowalności na grypę i SARS, wynosi on prawie półtora procent - zgłoszono to w Centrum Zdrowia Publicznego. Ale lekarze ostrzegają, że szczyt masowych dolegliwości dopiero nadejdzie
Prezydent Battulga zaprosił Gretę Thunberg do Mongolii
Prezydent Mongolii Chaltmaagijn Battulga obecny na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos spotkał się 23 stycznia z Gretą Thunberg, aktywistką walczącą ze zmianami klimatycznymi i zaprosił ją do udziału w Międzynarodowych Młodzieżowych Zielonych Igrzyskach w Mongolii.

Strony