„Na Białorusi będą drukowane w 3d środki ochrony dla lekarzy”
Białoruscy inżynierowie znaleźli sposób,który pomoże lekarzom bronić się przed COVID-19.Proszą oni,aby poprzeć ich inicjatywę,jak poinformowali BELTA w centrum prasowym lokalnej fundacji „Dobra”.
Białoruscy inżynierowie znaleźli sposób,który pomoże lekarzom bronić się przed COVID-19.Proszą oni..
„Białoruscy inżynierowie przyłączają się do światowego trendu zwiększania bezpieczeństwa lekarzy;za cel postawili sobie w ciągu tygodnia wydrukować w 3d 1,5 tys. środków ochrony,aby poprawić efektywność.Będą one drukowane w całym kraju,dla szpitali w Mińsku i szpitali obwodowych.Aby to się powiodło,potrzebna jest pomoc innych osób i firm.
Koronawirus: Rosyjska szczepionka
Rosyjska szczepionka przeciw koronawirusowi, nad którą pracowała ostatnio Federalna Agencja Biomedyczna, przeszła pierwszy etap prac. Jak potwierdziła dyrektor Agencji Veronika Skvorcova, pierwszych testów oczekuje się w już czerwcu.
Exspocentrum
Centralna powierzchnia wystawiennicza w Expocentre to prawdziwe "Pole Cudów". To aż 165 tys. metrów kwadratowych, około 100 zaskakujących wystaw jednocześnie, ponad 1000 wydarzeń o różnej tematyce i około 30 tysięcy firm międzynarodowych z więcej niż 100 państw. Zobaczycie tam tańce i zapasy robotów, zawody samolotów sterowanych drogą radiową...
Mołdawia: ambasadorzy dla lepszej przyszłości.
5 lutego młodzi ambasadorzy europejscy (YEA) z Republiki Mołdawii zorganizowali warsztaty nt. ekologicznego stylu życia dla uczniów klas 6 w liceum „George Coșbuc” w mieście Bălți.
USA przeznaczą Chinom 100 milionów dolarów na walkę z koronawirusem
Stany Zjednoczone zamierzają przeznaczyć 100 milionów dolarów na pomoc dla Chin i innych krajów dotkniętych koronawirusem – poinformował w piątek sekretarz stanu Mike Pompeo.
Nazwano dziewięć najbardziej szokujących przestępstw przeciwko naturze w 2019 roku.
Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.
W jakich krajach został rozpoznany nowy koronawirus?
W Rosji dwie osoby zostały zarażone koronawirusem. Zapalenie płuc wywołane wirusem, w ciągu półtora miesiąca odebrało życie ponad sześciuset osobom
UE dla zielonej rewolucji
W dniach 27–28 czerwca UE, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Republika Mołdowy i Ukraina spotykają się, aby określić priorytety, cele i konkretne działania w celu współpracy oraz dalszej ochrony środowiska i aktywnego wykorzystania możliwości ekologicznego rozwoju.
HIV, SARS, KORONAWIRUS, EBOLA, DŻUMA
Naukowcy wciąż szukają źródła nowego śmiercionośnego wirusa, którego epidemia wybuchła w Chinach, choć wydaje się, że najprawdopodobniej pochodzi on od zwierząt, z których przeszedł na ludzi.
OSTATNIE DNI PRZED SZCZYTEM. Epidemia grypy
Ukraina już przekroczyła próg epidemiczny zachorowalności na grypę i SARS, wynosi on prawie półtora procent - zgłoszono to w Centrum Zdrowia Publicznego. Ale lekarze ostrzegają, że szczyt masowych dolegliwości dopiero nadejdzie
Prezydent Battulga zaprosił Gretę Thunberg do Mongolii
Prezydent Mongolii Chaltmaagijn Battulga obecny na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos spotkał się 23 stycznia z Gretą Thunberg, aktywistką walczącą ze zmianami klimatycznymi i zaprosił ją do udziału w Międzynarodowych Młodzieżowych Zielonych Igrzyskach w Mongolii.
Koronawirus a Mongolia
W Mongolii wzrasta niepokój w związku z epidemią koronawirusa w sąsiednich Chinach.
WHO : Wyższy stopień zagrożenia
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dokonała w poniedziałek zmiany stopnia zagrożenia, jakie niesie ze sobą chiński koronawirus, z `umiarkowanego` na `podwyższony`. Jak wyjaśniono, doszło do błędu w sformułowaniu.
Walka z koronawirusem. Chaos w chińskich szpitalach.
Szpitale w chińskim mieście Wuhan zostały pogrążone w chaosie, a ruch około 33 milionów ludzi został ograniczony przez bezprecedensową blokadę nałożoną w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się śmiertelnego koronawirusa. Co najmniej 10 miast w środkowej prowincji Hubei zostało zamkniętych w celu powstrzymania wirusa,
617 osób w Chinach zarażonych koronawirusem
W Chinach liczba osób zarażonych tajemniczym koronawirusem wzrosła do 617- poinformowała chińska stacja telewizyjna CGTN. Wcześniej, 23 stycznia, oficjalnie zgłoszono 571 przypadków zapalenia płuc.
Google otworzył oficjalne centrum badawczo-rozwojowe na Ukraini
Google oficjalnie otworzył centrum badawczo-rozwojowe na Ukrainie. Zostało to ogłoszone 13 stycznia przez AIN.UA, powołując się na źródła, a korporacja potwierdziła te informacje. Centrum rozwoju będzie działać w oparciu o CloudSimple z biurem w Kijowie. Google kupiło CloudSimple w listopadzie 2019 r., O czym korporacja poinformowała na swoim blogu
Nazwano dziewięć najbardziej szokujących przestępstw przeciwko naturze w 2019 roku.
Co roku w różnych częściach świata ludzie wyrządzają nieodwracalne szkody w środowisku. Obecny rok pod tym względem niczym się nie różnił od poprzednich. Od działań człowieka ucierpiały poszczególne zwierzęta i całe.
Najczęstsze choroby u młodych ludzi w Rosji
Federalna Służba Statystyki Państwowej wymienia choroby, które są najbardziej powszechne wśród rosyjskiej młodzieży. Lista została sporządzona, na podstawie informacji Ministerstwa Zdrowia.
„Młodzi naukowcy z Białorusi otrzymają stypendia od prezydenta”
Wśród nich jest 8 doktorów,60 kandydatów nauk i 31 młodych naukowców bez tytułu.Stypendia prezydenta są przeznaczone dla 99 młodych uczonych,odpowiednie rozporządzenie podpisała głowa państwa Aleksandr Łukaszenko,jak poinformował we wtorek rzecznik białoruskiego przywódcy.

Strony