Rosyjska załoga ISS naprawiła drugie pęknięcie w module
Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) naprawiła drugie pęknięcie w rosyjskim module „Zvezda”, które doprowadziło do wycieku powietrza. Poinformowali o tym przedstawiciele Centrum Kontroli Misji.
Czy Europa jest neutralna? Twórcy rosyjskiej szczepionki Sputnik V domagają się przeprosin
Pod koniec zeszłego tygodnia, naukowcy pracujący nad rosyjską wersją szczepionki Sputnik V przeciwko koronawirusowi, zanegowali obiektywność Europejskiej Agencji Leków (EMA). Do zdarzenia doszło to po tym, jak EMA poleciła krajom członkowskim nie dopuszczać Sputnika V do obiegu.
W Petersburgu uratowali żółwia wyrzuconego z mostu na lód Wielkiej Nevki
Wolontariusze dostarczyli do kliniki weterynaryjnej żółwia, który został zrzucony z mostu Grenadierów - donosi serwis ratowania zwierząt Koshkispas.
Mongołka opowiada o nauce w Akademii Sztuk Pięknych, miłości do deszczu, oknach petersburskich domów
Aminaa Maszbat urodziła się w Ułan Bator, stolicy Mongolii. Razem z prababcią Rosjanką czytała w dzieciństwie książki w języku rosyjskim i oglądała seriale na pierwszym kanale rosyjskiej telewizji, jednak języka nauczyła się będąc już dorosła, gdy zaczęła chodzić do prawosławnej cerkwi. Teraz dziewczyna uczy się w Akademii Sztuk Pięknych im. Repina
"Rosja to nie Australia". Jak zakończy się konfrontacja z Facebookiem?
Kanada i Australia wypowiedziały wojnę Facebookowi, wymagając od sieci społecznościowej dzielenia się przychodami z reklam. Mark Zuckerberg podjął wyzwanie, ale ucierpieli na tym tylko póki co użytkownicy. Od ponad tygodnia nie mogą czytać lokalnych wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Ukraińcy nie są królikami: Zełenski wyjaśnił odmowę szczepień Sputnikiem V
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyjaśnił, dlaczego obywatele jego kraju nie będą szczepić się rosyjską szczepionką przeciwko koronawirusowi Sputnik V. Według niego, nie należy przeprowadzać eksperymentów na Ukraińcach, ponieważ nie są królikami.
Ministerstwo Zdrowia Rosji chce zmienić przepisy dotyczące aborcji
Ministerstwo Zdrowia Rosji proponuje zmianę listy wskazań medycznych, na podstawie których kobieta może dokonać aborcji na każdym etapie ciąży. Według nowych zasad, które proponują urzędnicy, aborcja w późniejszym terminie zostanie wskazana tylko wtedy, gdy istnieje bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia kobiety.
Europejscy eksperci sprawdzają Białoruską elektrownię jądrową
Ministrowie energetyki krajów UE omówili kwestię bezpieczeństwa Białoruskiej elektrowni jądrowej w Ostrowcu. W dniach 14-22 grudnia eksperci z Grupy Regulatorów Europejskich na rzecz Bezpieczeństwa Jądrowego (ENSREG) i Komisji Europejskiej sprawdzą, czy Mińsk stosuje się do zaleceń Brukseli.
Putin zapowiedział rozpoczęcie szczepień na COVID-19 na szeroką skalę
Zdaniem prezydenta szczepienia mogą rozpocząć się w przyszłym tygodniu w dwóch grupach ryzyka, są to lekarze i nauczycieli. Wicepremier Tatiana Golikowa zapowiedziała, że szczepienia będą bezpłatne i dobrowolne.
Statystyki zgonów w Rosji na koronawirusa są zaniżone
W Rosji w ciągu ośmiu miesięcy pandemii na łóżkach przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 zmarło ponad 74 tysiące osób. Wskaźniki sztabu operacyjnego są znacznie niższe
Śmierć Morza Aralskiego — jak ludzie zniszczyli jedno z największych jezior na świecie
Dziś zamiast jednego z największych jezior na planecie są tylko pustynne i zardzewiałe szkielety statków. Kiedyś życie podwodne toczyło się pełną parą, było dużo wody i ryb. Ale człowiek własnymi rękami coraz bardziej niszczy przyrodę, nie myśląc, że później nie będzie można tego wszystkiego przywrócić.
Władze Kamczatki nie podjęły niezbędnych działań, aby zapobiec zanieczyszczeniu Zatoki Awaczyńskiej
Prokuratura Kamczacki stwierdziła, że władze regionalne nie podjęły wszystkich niezbędnych działań w celu znalezienia źródła i zapobieżenia dalszemu zanieczyszczaniu podczas katastrofy ekologicznej, która rozpoczęła się w Zatoce Awaczyńskiej. Jest to określone w odpowiedzi resortu, którą otrzymał rosyjski Greenpeace.
Rosprirodnadzor ujawnił 10-krotne przekroczenie zawartości jonów fosforanowych na Kamczatce
Rosprirodnadzor ujawnił 10,8-krotne przekroczenie zawartości jonów fosforanowych w wodzie obok plaży Chalaktyrskiej i 5,7-krotne— w rzece Mutnuszka obok poligonu Kozelskiego. Wynika to z raportu departamentu.
Rosyjski państwowy organ kontroli jakości „Roskaczestwo” ocenił popularne przeglądarki internetowe
Organ kontroli jakości „Roskaczestwo” przetestował wiele popularnych przeglądarek internetowych dla smartfonów z systemami operacyjnymi Android i iOS.
Rosja znowu drugim światowym liderem naftowym
Rosja wyszła na drugie miejsce pod względem wydobycia ropy naftowej na świecie.
Kreatywny Park Technologiczny
Na początku czerwca moskiewskiemu centrum dizajnu Artplay został nadany status kreatywnego parku technologicznego, który pozwala rezydentom na korzystanie ze wsparcia ze strony władz Moskwy
Chiny odkrywają Marsa
Chiny zorganizowały ekspedycję na Marsa.
Firmy IT i centrum rozwoju w Mścisławiu tworzą platformę wsparcia biznesu online
Regionalne centrum rozwoju w Mścisławiu współpracuje z lokalnymi firmami IT i stara się stworzyć otwartą platformę online do wsparcia przedsiębiorstw,która przyda się innym regionom Białorusi,z podobną liczbą ludności.Poinformował o tym dyrektor centrum wsparcia przedsiębiorstwa „Regionalne centrum rozwoju”w Mścisławiu,Jewgienij Zujew,podczas wideo
Liczba osób wyleczonych z COVID-19 w Gruzji po raz pierwszy przewyższyła liczbę aktywnych przypadków
Liczba wyleczonych pacjentów na chwilę obecną wynosi 317 osób, po raz pierwszy wyzdrowień jest więcej niż przypadków aktywnych. W różnych szpitalach zakaźnych leczonych jest 311 osób. W ciągu minionej doby zostały wykryte jedynie trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem, a w tym czasie wyzdrowiało osiem osób. Wszystkie trzy nowe ...
Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło listę leków stosowanych w leczeniu koronawirusa
We wtorek Ministerstwo Zdrowia Rosji uaktualniło tymczasowe zalecenia dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia zakażenia koronawirusem. Zgodnie z dokumentem opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa, lista możliwych leków do leczenia choroby u dorosłych została rozszerzona z 9 do 13.

Strony