Dwóch fotografów z Rosji zostało finalistami konkursu Sony World Photography Awards.
Dwóch fotografów z Rosji znalazło się wśród finalistów prestiżowego międzynarodowego konkursu Sony World Photography Awards, zgodnie z komunikatem przesłanym do RIA Novosti przez organizatorów.
Stylowa i zaskakująca kreacja z pozoru nudnej w naszych czasach gry, czyli ,,The Queen’s Gambit"
Stworzony na podstawie powieści Waltera Tevis’a siedmioodcinkowy miniserial w reżyserii Scotta Franka ,,The Qeen’s Gambit’’ wprost elektryzuje widzów ukazując prawdziwą determinację w dążeniu do wygranej, ale i cenę jaką płaci za to główna bohaterka. Akcja filmu rozgrywa się w roku 1950 pomiędzy USA i Rosją - imperium sztuki szachowej.
Rosjanie po raz pierwszy od 14 lat ograniczyli swoje wydatki, zwłaszcza Moskwianie
Obywatele Rosji w pierwszej połowie 2020 r. ograniczyli rekordowe wydatki konsumentów - wynika z badania przeprowadzonego przez międzynarodową sieć audytorsko-doradczą FinExpertiza, do którego odwołuje się gazeta „Izwiestia”.
Czy można ufać rozumowi nastolatka?
Młodzież podejmuje decyzje w innych częściach mózgu niż dorośli. To wiele wyjaśnia, a w szczególności fakt, dlaczego istnieją oddzielne artykuły kodeksu karnego dla młodzieży.
Co najbardziej wprawia w zachwyt obcokrajowców w Ukrainie i w Ukraińcach?
Dzień przed 26 rocznicą ogłoszenia niepodległości, BBC Ukraina przeprowadziła ankietę wśród cudzoziemców, by dowiedzieć się jak widzą oni dziś Ukrainę i Ukraińców. Dzięki rezultatom utworzyliśmy listę najpopularniejszych odpowiedzi.
Trzy rodzaje wierności. Co motywuje Ukraińców do lepszej pracy?
Badania pokazują, że istnieje związek pomiędzy wiernością pracowników organizacji i ich sukcesem w pracy. W razie podwyższenia poziomu tego czynnika, obniża się płynność kadr, a podwyższa się zaangażowanie pracowników.
Siostry albinoski zdobywają ludzkie serca
Podobno w zależności od kraju, szanse na urodzenie albinosa są jak 1: 3 000 lub 1: 20 000, ale te dwie dziewczynki z Kazachstanu przeczą wszelkim szacunkom. Asel i Kamila Kalaganove urodziły się w tej samej rodzinie. Różnica wieku między nimi wynosi 12 lat i obie są piękne!
Pozdrowienia z Moskwy
Przyjaźń ze związkiem sowieckim należała do doktryny państwowej DDR. Ale jak wyglądała w życiu osobistym? I co z niej zostało? Wspomnienie
Rosjanom nie starcza "od pierwszego do pierwszego"
Dane statystyczne pokazują – prawie połowa Rosjan narzeka na złą sytuację finansową.
Ukraińskie wieńce docenione przez National Geographic
National Geographic poświęcił artykuł tradycji splatania wianków oraz nowoczesnym alternatywom tego zwyczaju.
Wychowanie w kulturze narodów priorytetem dla Rosji
Putin podkreślił znaczenie regionalnych tradycji w wychowaniu Rosjan.
Obwód Biełgorodzki - wysoki poziom życia
Obwód Biełgorodzki na 3 miejscu pod względem poziomu życia. Przed nim tylko Moskwa i Petersburg.
Czy język rosyjski gubi wulgaryzmy i żargon?
Najlepsi filolodzy w kraju i prezenter telewizyjny Sołowjow są jednomyślni
Główne problemy biznesu w Gruzji w okresie pandemii
Spadek popytu na usługi oraz obniżenie dochodów o ponad połowę – to główne problemy gruzińskich przedsiębiorców w okresie pandemii koronawirusa. Dane te pochodzą z sondażu przeprowadzonego przez firmę konsultingową PwC Georgia.
Wyjątkowość współczesnych tradycji ślubnych Mongolii
Mongołowie zazwyczaj starają się wstępować w związek małżeński w dni daszniam i balżynniam według miejscowego kalendarza Zurchaj. To właśnie te dni są według mongolskich wierzeń, nawiązujących do buddyzmu, najbardziej przychylnym czasem w roku dla zawarcia małżeństwa.
Elewacje zabytków kultury oczyszczone od klimatyzacji.
Duma Państwowa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy, przygotowany przez Gabinet Ministrów, zgodnie z którym proponuje aby nie instalować klimatyzacji na elewacjach zabytków dziedzictwa kulturowego.
Elewacje zabytków kultury oczyszczone od klimatyzacji.
Duma Państwowa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy, przygotowany przez Gabinet Ministrów, zgodnie z którym proponuje aby nie instalować klimatyzacji na elewacjach zabytków dziedzictwa kulturowego.
W obwodzie smoleńskim powstanie federalny kompleks muzealny poświęcony Gagarinowi
Gubernator regionu, Aleksiej Ostrowskij, już ogłosił rozpoczęcie konkursu na koncepcję rozwoju muzeum
W jaki sposób nasze słownictwo zdradza naszą niską samoocenę?
Już w szkole uczymy się wyraźnej mowy, sztuki oratorskiej i umiejętności precyzyjnego wyrażania myśli. Ale nie każdemu udaje się właściwie rozwinąć słownictwo i sposób mówienia.
Kiedy najlepiej ubrać choinkę?
Psycholog Zakładu Państwowego "Moskiewska pomoc psychologiczna dla ludności" Natalia Bołdyrieva powiedziała, że choinkę lepiej jest ubrać w drugiej połowie grudnia, aby atmosfera świąt nie stała się nawykiem i nie znudziłą się. Jeśli chcesz udekorować przestrzeń wcześniej, to można to zrobić, jednak wyjątkowe rytuały lepiej odłożyć na

Strony