W jaki sposób nasze słownictwo zdradza naszą niską samoocenę?
Już w szkole uczymy się wyraźnej mowy, sztuki oratorskiej i umiejętności precyzyjnego wyrażania myśli. Ale nie każdemu udaje się właściwie rozwinąć słownictwo i sposób mówienia.
Kiedy najlepiej ubrać choinkę?
Psycholog Zakładu Państwowego "Moskiewska pomoc psychologiczna dla ludności" Natalia Bołdyrieva powiedziała, że choinkę lepiej jest ubrać w drugiej połowie grudnia, aby atmosfera świąt nie stała się nawykiem i nie znudziłą się. Jeśli chcesz udekorować przestrzeń wcześniej, to można to zrobić, jednak wyjątkowe rytuały lepiej odłożyć na
Kiedy najlepiej ubrać choinkę?
Psycholog Zakładu Państwowego "Moskiewska pomoc psychologiczna dla ludności" Natalia Bołdyrieva powiedziała, że choinkę lepiej jest ubrać w drugiej połowie grudnia, aby atmosfera świąt nie stała się nawykiem i nie znudziłą się. Jeśli chcesz udekorować przestrzeń wcześniej, to można to zrobić, jednak wyjątkowe rytuały lepiej odłożyć na
„Bezwarunkowe «нет» Instagrama”
Instagram, dbając o morale i niewinność swoich użytkowników, blokuje video mające na celu promocję wystawy obrazów Natalii Gonczarowej w Palzzo Strozzi we Florencji. Za dużo pornografii.To wydaje się zgoƚa niemożliwe, aby erotyka i media spoƚecznościowe szƚy razem w parze. Kolejna w tym roku, pechowa wpadka w promowaniu sztuki. De facto malarka już
Światowy Dzień Kota 2019: jakie wspólne cechy łączą ludzi i ich pupili
Dnia 8 sierpnia obchodzony jest Światowy Dzień Kota (World Cat Day).
Jak w różnych krajach wprowadzano zakazy noszenia odzieży w określonym stylu i kolorze
Zakazy, związane z noszeniem odzieży w konkretnym stylu czy kolorze, są bardzo zróżnicowane i dotyczą wielu państw. Można się zastanowić w tym kontekście nad kilkoma kwestiami, przede wszystkim nasuwają się następujące pytania; dlaczego dany fason czy kolor ubrań odbierany jest jako niestosowny w jakimś kraju,
Jak najszybciej i najskuteczniej zacząć uczyć się języka chińskiego
Po co robić rzeczy w trudny sposób, jeśli nie trzeba? Nauka języka nie jest identyczna dla każdego. Z tego powodu sugerujemy wybór metody nauki i skoncentrowanie energii na zamierzonym poziomie docelowym. Brzmi oczywisto, ale to niesamowite, jak często studenci gubią się i nie spełniają własnych oczekiwań.
Szanghajska moda – historia.
Szanghaju od dawna wyznacza trendy dla całych Chin. Szanghajska moda mogła zmieniać się na przestrzeni wieków, ale do dzisiaj zachowała swoją filozofię bycia delikatną, wyrafinowaną oraz ekskluzywną. Przed 1843, kultura Szanghaju była kształtowana przede wszystkim przez kulturę południowych obszarów rzeki Jangcy, głównie przez regiony znane współ
Eksperci nazwali główny „zielony” trend Rosji
Koncepcja „Zero Waste” została najbardziej popularną ekologiczną koncepcją wśród Rosjan, uważają eksperci, ankietowane „RIA Wiadomościami” w Dzień ekologa, który w kraju obchodzą 5 czerwca.
Festiwal „Rosyjskie sezony” w 2020 roku obejmie 12 francuskich regionów
Zaplanowano 275 wydarzeń. Kulturowy projekt „Rosyjskie sezony” w 2020 roku odbędzie w 64 francuskich miastach, gdzie będzie 275 różnych imprez. O tym dziennikarzy poinformował szef festiwalu Aleksiej Lebiediew.
W Rostowskim obwodzie zaczęli wielką realizację projektu w sferze „czystej” energetyki
W Rostowskim obwodzie zaczęli budować wiatrową elektrownię. W czwartek 23 maja w jej fundament gubernator Wasilij Golubew założył symboliczny kamień.
Beachcombers, czyli tup tup po plaży
Założyciel mieszczącego się w podziemiach kołobrzeskiego ratusza Muzeum "Patria Colbergiensi" opowiada o wyprawach na plażę w poszukiwaniu pozostałości po niemieckim i sowieckim lotnisku.
Chiny chcą zdigitalizować Zakazane Miasto
Zakazane Miasto, strażnik historii dynastii Ming i Qing, jeden z najznakomitszych pomników kultury na świecie, już wkrótce będzie zdigitalizowane. Wszystko po to, by przy pomocy nowoczesnych technologii mogła zostać zachowana dla przyszłych pokoleń wspaniała przeszłość Chin.
Wielkanoc 2019: data i tradycje
Wielkanoc jest świętem ruchomym i data jej obchodów co roku się różni, lecz koniecznie musi wypadać w niedzielę. Data jest obliczana przy użyciu specjalnej tabeli – aleksandryjskiej paschalii. W 2019 r. Ukraińcy obchodzą Wielkanoc 28 kwietnia.
Ksiądz Aleksander Kukhta, Inna Afanasyjew i Michaił Prochorow. Co łączy tych ludzi, mówi stylista
Ekspert ds. Obrazów i protokołów Katerina Gordeeva Jak sprawić, by inni podążali za Tobą i podziwiali to, co robisz? Mówi stylistka i specjalistka od obrazu strategicznego Katerina Gordeeva.
Kto będzie reprezentował Białoruś na konkursie Miss World w 2019 roku
Druga „Wice-Miss Białorusi” Anastasia Lavrinchuk będzie reprezentować Białoruś w konkursie „Miss World - 2019”. Zostało to zgłoszone przez TUT.BY w służbie prasowej National School of Beauty.
Wielki Post 2019: dlaczego w Czysty Poniedziałek nie wolno spożywać żadnych pokarmów
11 marca u prawosławnych chrześcijan w Rosji rozpoczął się Wielki Post, który trwać będzie siedem tygodni aż do Paschy. W tym okresie wierni powinni wyeliminować z codziennego menu mięso, tłuszcze zwierzęce, produkty mleczne i jaja.
Rospotrebnadzor przedstawił, jak Rosjanie powinni odżywiać się w okresie zimowym
Rekomendacje zostały opublikowane. Szczególnie zimą mieszkańcy Rosji powinni przestrzegać odpowiedniej diety oraz zaleceń, aby utrzymać swój organizm w dobrym zdrowiu Informacje na ten temat podaje Federalna Służba Nadzoru w Sferze Obrony Praw Konsumenta i Dobrobytu Człowieka.
Z powodu ogromnej ilości śmieci, Chińczycy zaczęli hodować karaluchy.
Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się Chiny na drodze do stania się pierwszą gospodarką świata, są odpady. Wszyscy od dawna produkują więcej śmieci, niż można zutylizować w tradycyjny sposób i dlatego od paru tygodni
„Narodowe tańce gruzińskie”
Taniec-to właśnie w nim najbardziej przejawia się dusza narodu.Wszyscy wiedzą o bogatej tradycji Gruzinów i ich miłości do tańca,słynnego na całym świecie.Jego piękno nikogo nie pozostawia obojętnym.

Strony