Na Ukrainie znaleźli inny sposób na "oddalenie się" od Rosji
Ukraiński parlament przyjął w pierwszym czytaniu projekt ustawy o odwołaniu corocznej zmiany czasu na letni.
Zdrada stanu w ukraińskich realiach. Co mówią statystyki
W jaki sposób na Ukrainie prowadzi się śledztwo w sprawie zdrady stanu?
Nadmierna śmiertelność w Rosji: w 2020 roku na koronawirusa zmarło ponad 350 tysięcy osób
Federalna służba statystyki Rosstat opublikowała 8 lutego dane dotyczące śmiertelności w Rosji w 2020 roku. Wynika z nich, że w kraju od kwietnia do 31 grudnia wskaźnik nadmiernej śmiertelności wynosił 358 tys. osób.
„Chcesz pokoju – szykuj się na wojnę”: czy Rosja zerwie z Europą?
Minister Spraw Zagranicznych Sergiej Ławrow poinformował o gotowości Moskwy do zerwania stosunków z Brukselą.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej kupuje technologie do czytania korespondencji
CNews: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej rozpoczęło kupno technologii do czytania korespondencji w aplikacjach Skype, WhatsApp i Facebook
Rosyjskie obozy karne: "Większość ludzi zostaje złamana"
Rosyjskie obozy karne uważane są za dziedzictwo słynnych gułagów. Więźniowie żyją i pracują tam w podłych warunkach, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Taki los spotkał obecnie krytyka Kremla, Aleksieja Nawalnego.
WERDYKT DLA ROSJAN. DLACZEGO DZISIAJ ROSJANIN NIE MOŻE BYĆ APOLITYCNY?
Werdykt dla Aleksieja Nawalnego, czyli kara pozbawienia wolności na 3,5 roku w sprawie finansowej z 2014 roku, to jest werdykt dla wszystkich Rosjan w sprawie praw człowieka, demokracji, wolności słowa, zmiany władzy i sprawiedliwości. A jednocześnie werdykt partii rządzącej i stojącego na jej czele tyrana. To nie jest wybaczone ani zapomniane.⠀
"Przytulanie" tygrysicy syberyjskiej i jodły, zdjęcie zwierzęcia roku 2020
Wykonanie tego zdjęcia tygrysa amurskiego, szczególnie rzadkiego gatunku, w jego naturalnym środowisku zajęło rosyjskiemu fotografowi Siergiejowi Gorszkowowi jedenaście miesięcy.
Rosprirodnadzor ujawnił 10-krotne przekroczenie zawartości jonów fosforanowych na Kamczatce
Rosprirodnadzor ujawnił 10,8-krotne przekroczenie zawartości jonów fosforanowych w wodzie obok plaży Chalaktyrskiej i 5,7-krotne— w rzece Mutnuszka obok poligonu Kozelskiego. Wynika to z raportu departamentu.
12 ciekawych faktów o Naddniestrzu
Naddniestrze – mikropaństwo w centrum Europy, znajdujące się między Ukrainą a Mołdawią. Kraj zajmuje wąski obszar od północnego zachodu na południowy wschód o długości 200 km, rozciągający się wzdłuż doliny Dniestru.
Pustynia na Ukrainie. Dlaczego musicie zdążyć zobaczyć Piaski Oleszkowskie?
Piaski Oleszkowskie to największa pustynia Ukrainy. Opowiadamy, dlaczego nie warto odkładać na potem podróży do tego miejsca. Gdzie znajdują się Piaski Oleszkowskie? 30 km od Chersonia i składa się z wydm oraz piaskowych wzgórz o wysokości około 5 metrów.
„Jestem swój!”: jak w rosyjskich miastach żyje się przedstawicielom rdzennych nacji Syberii
Od 2018 roku w Rosji zauważa się wzrost nastrojów ksenofobicznych, mimo że na terytorium kraju mieszka ponad 180 grup etnicznych. Afisha Daily porozmawiała z przedstawicielami rdzennych narodów Syberii, którzy mieszkają poza granicami swoich republik narodowych.
Niedługo do Rosji pojedziemy z e-wizą
Rosja wprowadza elektroniczne wizy dla obcokrajowców, w tym dla Polaków.
Językowa dyskryminacja na Ukrainie
Obywatele Ukrainy skarżą się na dyskryminację osób rosyjskojęzycznych.
Operacja «Deportacja»
Obecnie miliony ludzi są z dala od domu. Ktoś się uczy, ktoś pracuje, a ktoś szuka lepszego losu. Niestety istnieje coś takiego jak deportacja, która może raz na zawsze przekroczyć to, co już masz i przyszłość.
Czy język rosyjski gubi wulgaryzmy i żargon?
Najlepsi filolodzy w kraju i prezenter telewizyjny Sołowjow są jednomyślni
Prezent na Dzień Kobiet od prezydenta Uzbekistanu
Zbliża się Dzień Kobiet, święto w które mężczyźni pośpiesznie poszukują najlepszego prezentu dla swoich kobiet, szefowie firm myślą jak upamiętnić ten dzień dla swoich pracownic. A co zrobić jeśli jesteś prezydentem? Szawkat Mirzyjojew podpisał dekret "O ułaskawieniu grupy kobiet odbywających karę więzienia w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.
​Top 15 interesujących i ciekawych faktów o Uzbekistanie
Uzbekistan jest jedynym krajem na świecie, w którym nazwiska wszystkich swoich sąsiadów kończą się na "stan". Jest to również jedyny kraj w Azji Środkowej, który graniczy ze wszystkimi krajami tego regionu -Turkmenistanem, Afganistanem, Kazachstanem, Kirgizją i Tadżykistanem. Sama formacja państwowa nie ma wielu lat, ale ta ziemia i jej mieszkańcy.
Gruzja, której nie znaliście
Przyszli turyści często poszukują ciekawych faktów na temat Gruzji. Tradycje i legendy Gruzinów zawsze zadziwiają nowych przybyszów. Niezwykły tryb życia tubylców, temperamentna maniera rozmawiania, ogromna życzliwość i tak niezwykła chęć zaproszenia obcego do odwiedzenia domu i wypicia przynajmniej jednego kieliszka wina..
Ciekawe fakty o Rosji
Rosja jest największym krajem na świecie z bogatą historią! Wszystkie te fakty są dobrze znane, ale za ich cieniem kryje się wiele nie mniej interesujących faktów, które mogą być objawieniem dla większości.

Strony