„Jestem swój!”: jak w rosyjskich miastach żyje się przedstawicielom rdzennych nacji Syberii
Od 2018 roku w Rosji zauważa się wzrost nastrojów ksenofobicznych, mimo że na terytorium kraju mieszka ponad 180 grup etnicznych. Afisha Daily porozmawiała z przedstawicielami rdzennych narodów Syberii, którzy mieszkają poza granicami swoich republik narodowych.
Niedługo do Rosji pojedziemy z e-wizą
Rosja wprowadza elektroniczne wizy dla obcokrajowców, w tym dla Polaków.
Językowa dyskryminacja na Ukrainie
Obywatele Ukrainy skarżą się na dyskryminację osób rosyjskojęzycznych.
Operacja «Deportacja»
Obecnie miliony ludzi są z dala od domu. Ktoś się uczy, ktoś pracuje, a ktoś szuka lepszego losu. Niestety istnieje coś takiego jak deportacja, która może raz na zawsze przekroczyć to, co już masz i przyszłość.
Czy język rosyjski gubi wulgaryzmy i żargon?
Najlepsi filolodzy w kraju i prezenter telewizyjny Sołowjow są jednomyślni
Prezent na Dzień Kobiet od prezydenta Uzbekistanu
Zbliża się Dzień Kobiet, święto w które mężczyźni pośpiesznie poszukują najlepszego prezentu dla swoich kobiet, szefowie firm myślą jak upamiętnić ten dzień dla swoich pracownic. A co zrobić jeśli jesteś prezydentem? Szawkat Mirzyjojew podpisał dekret "O ułaskawieniu grupy kobiet odbywających karę więzienia w związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet.
​Top 15 interesujących i ciekawych faktów o Uzbekistanie
Uzbekistan jest jedynym krajem na świecie, w którym nazwiska wszystkich swoich sąsiadów kończą się na "stan". Jest to również jedyny kraj w Azji Środkowej, który graniczy ze wszystkimi krajami tego regionu -Turkmenistanem, Afganistanem, Kazachstanem, Kirgizją i Tadżykistanem. Sama formacja państwowa nie ma wielu lat, ale ta ziemia i jej mieszkańcy.
Gruzja, której nie znaliście
Przyszli turyści często poszukują ciekawych faktów na temat Gruzji. Tradycje i legendy Gruzinów zawsze zadziwiają nowych przybyszów. Niezwykły tryb życia tubylców, temperamentna maniera rozmawiania, ogromna życzliwość i tak niezwykła chęć zaproszenia obcego do odwiedzenia domu i wypicia przynajmniej jednego kieliszka wina..
Ciekawe fakty o Rosji
Rosja jest największym krajem na świecie z bogatą historią! Wszystkie te fakty są dobrze znane, ale za ich cieniem kryje się wiele nie mniej interesujących faktów, które mogą być objawieniem dla większości.
Top 20 interesujących faktów o Białorusi
Na Białorusi nie mówi się po białorusku. Cóż, prawie. W kraju obowiązują dwa języki urzędowe: białoruski i rosyjski. Pierwszy z nich jest nauczany w szkole na oddzielnym przedmiocie, a wszystkie lekce, jak również dokumentacja urzędowa, są w języku rosyjskim.
Mongolia - Ceremonia picia herbaty, jak się pije i z czym się wiąże?
Po co do herbaty potrzebna przystawka? Bo to jest mongolska herbata, która może być całkowitym zaskoczeniem dla każdego innego człowieka. Robią taką "herbatę" w następujący sposób - wode gotuje się w żeliwnym kociołku, wrzuca się do niego zieloną herbatę, dodaje mleko i ponownie odstawia się na ogień aż do pełnej gotowości, następnie dodaje się sól
12 najlepszych dań kuchni ukraińskiej.
Ukraińskie potrawy mogą ze spokojem zadowolić smak nawet najbardziej wybrednego smakosza. W kuchni ukraińskiej są tradycyjne dania, dzięki którym jest rozpoznawalna. A jeśli zagłębić się w tradycje kulinarne, są takie nazwy i przepisy, które mogą przyjemnie zaskoczyć. Gotujcie sami lub podróżujcie po kraju, aby spróbować oryginalnych potraw..
Historia święta. Dlaczego chrześcijanie obchodzą Maslenitse?
Prawie każdy choć raz słyszał o tym święcie. Ale jeśli zadać konkretne pytanie - czym jest Maslenitsa, odpowiedzi będą naprawdę różne. Dla jednych wiąże się to z zabawą i masowymi uroczystościami, dla innych jest to jeden z etapów przygotowań do Wielkiego Postu, a dla kogoś to w ogóle czas, kiedy możemy cieszyć się swoimi ulubionymi przysmakami.
Centralny Bank Rosji informuje, które towary podrożeją w 2019 roku
Bank Rosji opublikował raport dotyczący polityki pieniężno-kredytowej, w którym podano wykaz towarów mających podrożeć w 2019 roku.
Sondaż pokazał, jak leczą się Rosjanie. Rezultaty są zaskakujące
W kwestii zdrowia 12% obywateli zawierza informacjom zawartym w Internecie.
Luksus w kopani. Po megalomańskich mostach Chińczycy znowu szokują
Luksusowy hotel w Shanghaju daje gościom z grubym portfelem szansę na bardzo głęboki sen.
Na rosyjskim Dalekim Wschodzie pojawiły się przedziwne morskie stworzenia
Mieszkańcy Czukotki na rosyjskim Dalekim Wschodzie i marynarze na Morzu Beringa już od jakiegoś czasu widują w okolicznych wodach tajemnicze kształty brązowego koloru.
Ten kraj nie ma celu: wywiad z Iwanem Wyrypajewem
W nowym spektaklu Iwana Wyrypajewa na podstawie własnego dramatu cztery samotne osoby, nie wstając z krzeseł, wymieniają się miejscami, zstępują do piekieł i rozmawiają z przybyszami z innych planet.
Na Kamczatce miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 4,5
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,5 zarejestrowali sejsmolodzy na terenach rejonu jelizowskiego, poinformowało w środę Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych ds. Kraju Kamczackiego.
Chiński pociąg- „pocisk” rozwija prędkość 400 kilometrów na godzinę
Według danych z końca 2016 roku, Chiny mają najdłuższą się kolejową na świecie, o długości 22 000 km. Jak donoszą chińskie media, nowa generacja bardzo szybkiego chińskiego pociągu- „pocisku" Fuxing miała swój debiut w miniony poniedziałek.

Strony