Chińska gwiazda popu porzucona przez marki z powodu skargi na tle seksualnym
Popularny chińsko-kanadyjski piosenkarz Kris Wu stracił umowy z co najmniej 10 markami, w tym Porsche i Bulgari, po tym jak nastolatka oskarżyła go o uprawianie z nią seksu, gdy była pijana.
Czy autorka „Pieśni Lasu” była miłośniczką twórczości Adama Mickiewicza?
Łesia Ukrainka znana jest w Polsce z dramatu poetyckiego „Pieśń Lasu". Co łączy twórczość tej utalentowanej poetki z sąsiedniego kraju z chyba najsłynniejszą postacią literatury polskiej Adamem Mickiewiczem?
Noc Kupały albo Wianki – tradycje dwóch narodów
Wschodni Słowianie mają bardzo rozwiniętą kulturę i szereg tradycji z głębokimi korzeniami. Kiedy ludzie wierzyli jeszcze w różnych Bogów i siłę przyrody, sformowało się sporo tradycji i obrzędowości...
Dzień Flagi Tatarów Krymskich
26 czerwca Krymscy Tatarzy świętują dzień flagi. Ukraina wspiera święto poprzez wywieszenie obok flagi ukraińskiej flagi mniejszości narodowej we wszystkich regionalnych ośrodkach administracyjnych i ambasadach w innych krajach. Jak pojawiła się flaga Tatarów Krymskich i jak było obchodzone poświęcone jej święto w 2021 roku?
Radio Publiczne uruchamia „Ukraińskie Radio.Krym” z programem w języku krymskotatarskim
Szczególną cechą projektu będzie pierwszy i jedyny w przestrzeni ukraińskiej program informacyjno-rozrywkowy w języku krymskotatarskim.
[Rosja] W obwodzie pskowskim zakończono renowację grobu Puszkina
W obwodzie pskowskim zakończono renowację grobowca poety Aleksandra Puszkina. Znajduje się na terenie Monasteru Światogorskiego.
Malutkie, haftowane poduszki MiniArtHouse
Kolekcjonerstwo to bardzo osobista praktyka. Można powiedzieć, że to coś więcej niż hobby - to styl życia.
Apetyczne kreacje rosyjskiej artystki Svetlany Pelyushenko
Zaskakująca spiżarnia Svetlany z Pelyushenko Craft jest pełna jedzenia - smacznych owoców, zdrowych warzyw i pożywnych potraw. Jednak nie wszystko jest tym, czym się wydaje.
Tymi książkami pragnąłem opowiedzieć czytelnikom, jak cierpieli Ukraińcy - Raimon Kliarinar
Jeszcze dziesięć lat temu, w 2010 roku, we Francji wyszła powieść pisarza i dziennikarza Raimona Kliarinara „Pola ludożerców” o Hołodomorze. Jest to drugi tom trylogii o wydarzeniach historycznych na Ukrainie, który należy do gatunku fantasy.
Bohdan Wesołowski - pierwszy ukraiński jazzman, pochodzący ze Styja
Imię Bohdana Wesołowskiego – kompozytora, który pracował w sferze ukraińskiej muzyki popularnej – było dobrze znane na świecie. Jego kompozycje – pieśni w rytmie walca, tanga czy fokstrota - stawały się szlagerami tanecznymi i brzmiały na najbardziej prestiżowych scenach świata w USA, Argentynie, Australii oraz w wielu innych państwach Europy.
„Wielka restauracja” pomoże uczynić obiekty kultury zasobem rozwoju Ukrainy
Projekt „Wielka restauracja” pomoże przemienić obiekty materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego w jeden z głównych zasobów rozwoju Ukrainy.
Z okazji 250-lecia Beethovena odbędzie się prezentacja projektu dedykowana twórczości kompozytora
W czwartek, 3 grudnia o godzinie 19.00 na scenie Lwowskiej Filharmonii orkiestra INSO-LVIV będzie prezentowała projekt BEETHOVEN 250.
Bez braw i szumu: jak minął Festiwal Filmowy w Moskwie
Premiery, pokazy i spotkania online bez tłumów i kolejek. Kończy się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. W równoległych programach pokazano około dwustu różnych filmów: o pierwszej miłości, dorastaniu, a nawet więziennej grupie teatralnej.
Bez braw i szumu: jak minął Festiwal Filmowy w Moskwie
Premiery, pokazy i spotkania online bez tłumów i kolejek.Kończy się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. W równoległych programach pokazano około dwustu różnych filmów: o pierwszej miłości, dorastaniu, a nawet więziennej grupie teatralnej.
Jak muzyka stała się bronią w „rewolucji” na Białorusi?
Od dwóch miesięcy społeczeństwo na Białorusi potępia prezydenta Aleksandra Łukaszenkę za rzekome oszustwo w wyborach. Jego reakcja była brutalna. Kilku demonstrantów zmarło w wyniku obrażeń odniesionych podczas stłumienia przez siły bezpieczeństwa, a tysiące innych zostało zatrzymanych lub po prostu uprowadzonych.
Związek Architektów Rosji ogłosił konkurs na koncepcje Mauzoleum bez Lenina
Związek Architektów Rosji zamierza zebrać najciekawsze pomysły na eksploatację Mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie w przypadku, gdy ciało Włodzimierza Lenina zostanie pochowane.
W Parku Zariadie otwarto wystawę poświęconą koronawirusowi
5 września w Moskiewskim Parku Zariadie rozpocznie się wystawa prac nominowanych do Pierwszej Moskiewskiej Nagrody Artystycznej, a w nowej przestrzeni «Północny Tunel» ruszyła wystawa, tematem której jest pandemia. Wydarzenia są poświęcone Dniu Miasta.
Jakie rosyjskie filmy trafią na Festiwal Filmowy w Wenecji?
Jednym z najbardziej wyczekiwanych na konkursie głównym jest czarno-biały film Andrzeja Konczałowskiego «Drodzy towarzysze!» («Дорогие товарищи!»). Dla niego to nie pierwsza premiera w Lido (wcześniej były «Dom wariatów», «Raj»).
"Rodzynek" Ukrainy: jeziora w jaskini!
Najdłuższa na świecie jaskinia gipsowa zachwyca turystów swoimi podziemnymi jeziorami. Kryształy gipsu i podziemne „galerie” na głębokości 20 metrów.
Zmarł twórca ikonicznego misia olimpijskiego
W wieku 85 lat zmarł Wiktor Czyżykow, twórca ikonicznego olimpijskiego misia z 1980 roku.

Strony