Bez braw i szumu: jak minął Festiwal Filmowy w Moskwie
Premiery, pokazy i spotkania online bez tłumów i kolejek. Kończy się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. W równoległych programach pokazano około dwustu różnych filmów: o pierwszej miłości, dorastaniu, a nawet więziennej grupie teatralnej.
Bez braw i szumu: jak minął Festiwal Filmowy w Moskwie
Premiery, pokazy i spotkania online bez tłumów i kolejek.Kończy się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. W równoległych programach pokazano około dwustu różnych filmów: o pierwszej miłości, dorastaniu, a nawet więziennej grupie teatralnej.
Jak muzyka stała się bronią w „rewolucji” na Białorusi?
Od dwóch miesięcy społeczeństwo na Białorusi potępia prezydenta Aleksandra Łukaszenkę za rzekome oszustwo w wyborach. Jego reakcja była brutalna. Kilku demonstrantów zmarło w wyniku obrażeń odniesionych podczas stłumienia przez siły bezpieczeństwa, a tysiące innych zostało zatrzymanych lub po prostu uprowadzonych.
Związek Architektów Rosji ogłosił konkurs na koncepcje Mauzoleum bez Lenina
Związek Architektów Rosji zamierza zebrać najciekawsze pomysły na eksploatację Mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie w przypadku, gdy ciało Włodzimierza Lenina zostanie pochowane.
W Parku Zariadie otwarto wystawę poświęconą koronawirusowi
5 września w Moskiewskim Parku Zariadie rozpocznie się wystawa prac nominowanych do Pierwszej Moskiewskiej Nagrody Artystycznej, a w nowej przestrzeni «Północny Tunel» ruszyła wystawa, tematem której jest pandemia. Wydarzenia są poświęcone Dniu Miasta.
Jakie rosyjskie filmy trafią na Festiwal Filmowy w Wenecji?
Jednym z najbardziej wyczekiwanych na konkursie głównym jest czarno-biały film Andrzeja Konczałowskiego «Drodzy towarzysze!» («Дорогие товарищи!»). Dla niego to nie pierwsza premiera w Lido (wcześniej były «Dom wariatów», «Raj»).
"Rodzynek" Ukrainy: jeziora w jaskini!
Najdłuższa na świecie jaskinia gipsowa zachwyca turystów swoimi podziemnymi jeziorami. Kryształy gipsu i podziemne „galerie” na głębokości 20 metrów.
Zmarł twórca ikonicznego misia olimpijskiego
W wieku 85 lat zmarł Wiktor Czyżykow, twórca ikonicznego olimpijskiego misia z 1980 roku.
UNESCO doceniło kulturę Tadżykistanu
UNESCO wpisało na listę światowego dziedzictwa ważne elementy kultury Tadżykistanu, Turkmenistanu, Kirgistanu i Uzbekistanu.
Ukraińskie wieńce docenione przez National Geographic
National Geographic poświęcił artykuł tradycji splatania wianków oraz nowoczesnym alternatywom tego zwyczaju.
Wychowanie w kulturze narodów priorytetem dla Rosji
Putin podkreślił znaczenie regionalnych tradycji w wychowaniu Rosjan.
Wirtualne muzeum przyszłości
W Mińsku przeprowadzono dyskusję na temat powstania wirtualnego muzeum WNP.
Ostatnie "kocham" rosyjskiej łyżwiarki figurowej
Mistrzyni Świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym popełniła samobójstwo.
Dzień Wyszywanki (21 maja-trzeci czwartek maja)
Dzień Wyszywanki to święto,pomagające zachować i popularyzować tradycję tworzenia i noszenia etnicznych,wyszywanych strojów ukraińskich.Obchodzone jest zwykle w trzeci czwartek maja.W tym dniu wszyscy chętni,na Ukrainie i za granicą,zakładają ubrania z wyszywanką i przychodzą w nich do pracy albo do szkoły.
„Światowe gwiazdy opery wystąpią na scenie Narodowego Akademickiego Teatru Wielkiego Białorusi”
Koncert światowych gwiazd opery:Nadieżdy Kuczer,Oksany Wołkowej i Pawła Pietrowa został zaplanowany na 27 kwietnia w Narodowym Akademickim Teatrze Wielkim ,jak powiadomili BELTA organizatorzy.
Nowe kino gruzińskie: Darmowe pokazy internetowe rozpoczęte w Gruzji
Narodowe Centrum Kinematografii Gruzji otworzyło dostęp do przeglądania online nowych filmów gruzińskich. Jest absolutnie za darmo, wystarczy mieć Internet i chęć zapoznania się z nowymi kinematografiami krajowymi.
Eurowizja- Rosja- Little Big
Międzynarodowy Konkurs Eurowizji 2020 może zostać przeniesiony w czasie z powodu koronawirusa. Wszystko zależy od tego, jak bardzo choroba będzie się rozprzestrzeniać tuż przed konkursem. Europejska Unia Nadawców ma doświadczenie w planowaniu kryzysowym.
Gruzińskie tańce narodowe
To właśnie w tym tańcu najlepiej ujawnia się dusza człowieka. Wszyscy znają bogate tradycje Gruzinów i ich miłość do tańca. Tańce gruzińskie są znane na całym świecie. Ich piękno nie pozostawiają nikogo obojętnym.
Kultura kazachska
Kultura kazachska jest odzwierciedleniem historii ludzi koczowniczych. Od tysięcy lat po kazachskich stepach chodzą koczownicze plemiona, które ukształtowały swój niepowtarzalny światopogląd, stworzyły własne zwyczaje i tradycje, współpracowały z sąsiednimi narodami i kulturami. W XIX-XX wieku wielu Kazachów zaczęło zmieniać swój koczowniczy...
Cechy mongolskiego wesela i jego tradycje we współczesnych czasach
Mongołowie zazwyczaj starają się zawierać małżeństwa w dni Dashnyam i Baljinnyam zgodnie z lokalnym kalendarzem Zurkhay. Te dni, według buddyjskich kanonów Mongołów, są uważane za najbardziej pomyślne w roku dla małżeństwa. W te dni liczba nowożeńców w Ułan Bator wzrasta ponad 8-krotnie w porównaniu z innymi dniami. Ponieważ w Mongolii jest tylko..

Strony