Kultura kazachska
Kultura kazachska jest odzwierciedleniem historii ludzi koczowniczych. Od tysięcy lat po kazachskich stepach chodzą koczownicze plemiona, które ukształtowały swój niepowtarzalny światopogląd, stworzyły własne zwyczaje i tradycje, współpracowały z sąsiednimi narodami i kulturami. W XIX-XX wieku wielu Kazachów zaczęło zmieniać swój koczowniczy...
Cechy mongolskiego wesela i jego tradycje we współczesnych czasach
Mongołowie zazwyczaj starają się zawierać małżeństwa w dni Dashnyam i Baljinnyam zgodnie z lokalnym kalendarzem Zurkhay. Te dni, według buddyjskich kanonów Mongołów, są uważane za najbardziej pomyślne w roku dla małżeństwa. W te dni liczba nowożeńców w Ułan Bator wzrasta ponad 8-krotnie w porównaniu z innymi dniami. Ponieważ w Mongolii jest tylko..
Street Art – Tbilisi
Gosha (Goshaart) po raz pierwszy odwiedził Gruzję jako dziecko, kiedy kraj ten był jeszcze częścią Związku Radzieckiego. "Zakochałem się w Gruzji, gdy byłem dzieckiem. Chciałem wrócić tak szybko, jak tylko możliwe", wspomina. Ale ta wizyta powrotna musiałaby poczekać. Lata później jego decyzja wrócic do kraju, pozostało niezmienione. Był pod takim.
Churchhela
Po pierwsze, nie każdy wie, co to jest i z czego jest zrobiona. Churchela jest zrobiona z soku winogronowego. Tylko z soku z winogron! Wszystkie te zielone, pomarańczowe, białe i jaskrawo czerwone są fałszywe! To skrobia, cukier, barwniki i nawet nie wiadomo, co jest w składzie. Nie może być żadnej churcheli z soku rokitnika, kiwi ani granatu..
Ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę wrócił obraz uprowadzony przez nazistów
19 lutego Federalne Biuro Śledcze przekazało przedstawicielom Ukrainy obraz „Zakochana” artysty Pierre'a Louisa Gudro, który został porwany przez Niemców podczas II wojny światowej z Kijowskiego Muzeum Narodowego Chanenki. O tym poinformował serwis prasowy Stałej Misji Ukrainy przy ONZ na Facebooku. Zdjęcie z rąk agenta specjalnego FBI Williama Gay
Ze Stanów Zjednoczonych na Ukrainę wrócił obraz uprowadzonz przez nazistów podczas II wojny
19 lutego Federalne Biuro Śledcze przekazało przedstawicielom Ukrainy obraz „Zakochana” artysty Pierre'a Louisa Gudro, który został porwany przez Niemców podczas II wojny światowej z Kijowskiego Muzeum Narodowego Chanenki. O tym poinformował serwis prasowy Stałej Misji Ukrainy przy ONZ na Facebooku. Zdjęcie z rąk agenta specjalnego FBI Williama Gay
Premiera musicalu - przypowieści o miłości wg motywów twórczości Marca Chagalla,
Fantastyczna premiera musicalu-przypowieści „Tyi ja”,na którą wyprzedano bilety,odbyła się w Dzień Zakochanych w Młodzieżowym teatrze estrady,jak poinformowano korespondenta BELTA w oddziale koncertów.
Elena Andreicheva otrzymała statuetkę honorową.
W nocy 10 lutego w Los Angeles odbyła się 92 ceremonia wręczenia Oscarów.
Berlinale 2020: jakie ukraińskie filmy zostaną pokazane na festiwalu filmowym
Kilka ukraińskich filmów zostaną pokazane podczas 70 rocznicy berlińskiego festiwalu filmowego Berlinale, który rozpocznie się 20 lutego i potrwa do 1 marca 2020 r. Filmy, które zostaną pokazane na festiwalu filmowym, udostępnił Goskino.
Legendarny Sting powraca na Ukrainę: data koncertu w Kijowie
Firma muzyczna Cherrytree i Live Nation potwierdziły, że program Sting: My Songs wraca do Europy latem 2020 r. I będzie składał się z występów w salach koncertowych i na festiwalach, w tym specjalnego koncertu 6 października w Kijowie w Pałacu Sportowym.
Gruziński filmowiec Szengelai zmarł w wieku 82 lat
W Tbilisi zmarł słynny sowiecki i gruziński reżyser Georgy Szengelai, miał 82 lata. Zostało to zgłoszoneprzez Georgia Public Television 1TV.
„Prace młodych artystów Białorusi i Rosji z okazji 75-lecia Wielkiego Zwycięstwa
Wystawa młodych twórców Białorusi i Rosji „Spadkobiercy Wielkiego Zwycięstwa”,poświęcona 75-leciu zwycięstwa w wojnie ojczyźnianej,zostanie otwarta 12 lutego w Mińsku w Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej,jak poinformowano BELTA.
Zmarł znany rosyjski kompozytor Siergiej Słonimski
Narodowy artysta Rosji, kompozytor Siergiej Słonimski zmarł w Petersburgu – poinformował TASS w niedzielę dyrektor Filharmonii Petersburskiej.
Zespół KAZKA zaśpiewa ze światową sensacją ze Szwajcarii
Już 4 marca w stolicy Pałacu Sportu odbędzie się duży koncert solowy pierwszej ukraińskojęzycznej grupy, która znajduje się w pierwszej dziesiątce GlobalShazam. Ich praca wideo nad utworem „Плакала” obejrzano dziś ponad 300 milionów razy.
Reżyser Talgat Batałow w Tule: O teatrze dokumentalnym, Uzbekistanie i spektaklach poza sceną
Wywiad z Talgatem Batałowem w tulskim klasterze Oktawa przeprowadził Dmitrij Butkiewicz, krytyk sztuki ze stacji radiowej Kommersant FM.
Maruv pokazała zdjęcie w stroju kąpielowym
Ukraińska piosenkarka Maruv udostępniła zdjęcia na Instagramie w kostiumie kąpielowym.
"Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra" została uznana najlepszym filmem animowanym.
Film animowany woroneżskiego studio Wizart otrzymał prestiżową nagrodę "Złoty jednorożec" w Londynie "Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra" została uznana najlepszym filmem animowanym.
Znaleziono najwcześniejszą wersję pieśni Wysockiego Rajskie jabłka
Była przechowywana w archiwum ludowego artysty Rosji Iwana Bortnika, przyjaciela poety
„Indywidualna wystawa Szragi Carfina została otwarta w Narodowym Muzeum Sztuki Republiki Białoruś”
Uroczyste otwarcie indywidualnej wystawy „Szraga Carfin.Prowadzący w stronę światła” odbyło się w Narodowym Muzeum Sztuki,jak powiadamia korespondent BELTA.
Rosjanie wymienili swoje ulubione noworoczne filmy
Najbardziej lubianym filmem noworocznym dla Rosjan okazał się film „Szczęśliwego Nowego Roku” w reżyserii Eldara Riazanowa1. Dwa kolejne miejsca zajęli: „Sylwestrowa noc” tego samego reżysera i „Kevin sam w domu” Chrisa Columbusa. Są to wyniki sondażu przeprowadzonego przez Kino.mail.ru.

Strony